Haftalık Burç Yorumu: Muhteşem Bahar Enerjisi Astrolojik Haritanıza Yansıyor

enerjik

Koç

Sizin zamanınız başlıyor

Bu hafta burcunuz için epeyce önemli. Zira hem Güneş burcunuza ilerleyerek sizin zamanınızı başlatıyor, hemen ardından da karşıt burcunuzda Terazi’de bir dolunay var, ilişkiler açısından zillerin çalma zamanı olabilir. Bir ilişkiniz yoksa size ilgi duyan birini fark edebilirsiniz. İlişkiniz varsa, bu ilişkide daha önce göremediğiniz bir durumu görebilirsiniz. Dolunaya Mars Venüs karesi damga vururken özellikle burcunuzun son günlerinde doğduysanız bire bir ilişkilerde olası gerginliklere dikkat etmelisiniz.

Boğa

Kontrol dışı durumlara dikkat

Bu hafta Güneş burç değiştirirken olayların biraz daha kontrolünüz dışı ilerleyeceği bir döneme geçiş yapabilirsiniz. Burcunuzdaki güçlü Uranüs beklenmedik değişikliklere hazırlıklı olmanız yönünde sizi uyarabilir. Ayrıca bu hafta bir de dolunay var ve bu dolunaya özellikle iş ilişkileriniz açısından etkili olabilecek Venüs Mars karesi damga vuruyor, otorite, yönetici ya da etkili konumdaki kişilerle temaslar biraz daha hassas olurken, gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda dikkatinizi çekebilecek durumlar olabilir.

İkizler

Aşkta kıvılcımlar

Haftanın en önemli gelişmesi Güneş’in burç değiştirmesi ve ardından meydana gelen dolunay. Önümüzdeki bir ay boyunca arkadaşlık ilişkilerinizde canlanma yaşarken özellikle dolunayla birlikte sosyal yaşamınızda çatışma yaratabilecek durumlara biraz daha dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte dolunay aşk yaşamınızda önemli bir durum veya farkındalığı beraberinde getirebilir, yeni heyecanlara hazırsınız. Venüs Mars karesi hızlı başlangıçları tetikleyebilir.

Yengeç

Kariyerinizde tazelenme zamanı

Bu hafta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte iş yaşamınızda, kariyerinizde, görev ve sorumluluk alanınızda yeni bir döneme geçiş yapıyorsunuz. Baharın başlangıcı ve ekinoks statü, imaj ve kariyerinizde tazelenmeye işaret ediyor. Bu geçişin hemen ardından meydana gelen dolunay ise ev ve aile yaşamınızda bir konuya dikkatinizi çekebilir. Dolunaya damga vuran Venüs Mars karesi parasal ve maddi konularda biraz daha dikkatli davranmanızı gerektirebilir.

Aslan

Gündelik uğraşlara odaklanabilirsiniz

Haftanın ilk günlerinde toprak enerjisi ağırlığını iyice hissettirirken hedef ve planlarınız doğrultusunda ciddiyet ve sorumlulukla hareket edebilirsiniz. Yönetici, patron konumunda kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Hafta ortasında Merkür retrosu etkisini gösterirken sosyal iletişimde alınganlık ve yanlış anlamalara özen göstermekte fayda var. 13 ve 14 Mart gündelik uğraş ve işlere odaklanmak açısından destekleyici görünüyor.

Başak

Mücadeleci yanınız uyanıyor

Bu hafta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte özellikle iş konularında biraz daha hırslı ve mücadeleci olabileceğiniz, ikili ilişkilerde duygularınızda ısrarcı davranabileceğiniz bir dönem başlıyor ve yüzeysel olan hiçbir şeyden hoşlanmayabilirsiniz. Ayrıca bu geçişin hemen ardından meydana gelen dolunay maddi konularda uyarıcı olabilir ve bazı tedbirler almanızı gerektirebilir. Dolunaya damga varan Venüs Mars karesi günlük yaşamınızdaki ilişkilerde sabırlı olmanız gerektiğine dikkat çekmekte.

Terazi

İlişkilerde yeni dönem

Bu hafta burç değiştiren Güneş ile birlikte ikili ilişkilerde uyanışlar ve tazelenme dönemi başlıyor. Baharın uyarıcı etkileri yeni bir ilişkiyi tetikleyebileceği gibi mevcut ilişkinizde de yeni bir dönemi başlatabilir. Hemen ardından burcunuzda bir dolunay meydana geliyor. Özellikle burcunuzun ilk zamanlarında doğduysanız bu dolunay yaşamınıza dair alacağınız bazı kararlara ışık tutabilir. Dolunaya damga vuran Venüs Mars karesi ise aşkta, sevdiklerinizle olan ilişkilerde biraz daha serinkanlı davranmanızı gerektirebilir.

Akrep

Gündelik yaşamınızda Bahar ekinoksunun tazeliği

Bu hafta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda Bahar tazeliğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu hafta güçlü bir dolunay da meydana geliyor, bu dolunay kontrolünüz dışı ortaya çıkabilecek bazı gelişmelere işaret ederken, ilişkinizde göz ardı etmiş olabileceğiniz bir durumu açığa çıkarabilir, daha önce fark etmediğiniz bir durumu fark etmenizi sağlayabilir. Dolunaya damga vuran Venüs Mars karesinde özellikle aile içi ilişkilere biraz daha dikkat etmenizi gerektirebilir.

Yay

Kalbiniz yeni bir aşka hazır olabilir

Bu hafta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte aşkta yepyeni bir döneme ve Bahar tazeliğine hazır olun. Bahar ekinoksu heyecan verici gelişmeleri beraberinde getirebilir, kalbinizin yeniden eski neşe ve heyecanıyla çarpmasını sağlayabilir. Ekinoksun hemen ardından meydana gelen dolunay ise sosyal yaşamınızda ve arkadaşlık ilişkilerinizde bir farkındalığı beraberinde getirebilir. Dolunaya damga vuran Venüs Mars karesi özellikle arkadaş ilişkilerinde iletişimden kaynaklanabilecek pürüzlere dikkat etmenizi gerektirebilir.

Oğlak

Evinizde tazelenme zamanı

Güneş’in Koç burcuna ilerlemesi, Bahar ekinoksu astrolojide yepyeni bir yılı müjdelerken bu geçişle birlikte tazelenmeye ev ve aileden başlıyorsunuz. Evinizde camları açıp bahar temizliğine girişmeden, mekânınızı yenilemeye kadar bu değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu geçişin hemen ardından meydana gelen dolunay iş hayatınız, kariyeriniz, görev ve sorumluluk alanınızla ilgili bir gelişmeyi gündeminize getirebilir ve bu alanda bir karar almanızı sağlayabilir. Maddi konularda hızlı kararlardan uzak durmaya çalışın.

Kova

İletişim ve etkileşim alanınızı yenileyebilirsiniz

Güneş’in bu hafta Koç burcuna ilerleyerek yepyeni bir döngüyü başlatmasıyla birlikte tazelenme enerjisini en çok yakın çevrenizde, komşu, kardeş ilişkilerinizde, iletişim alanınızda hissedebilirsiniz. Bu geçişin hemen ardından meydana gelen dolunay ise uzaklarla ilgili bir konuyu gündeminize taşıyabilir, bir seyahatle ilgili karar vermenizi sağlayabilir. Dolunaya etki eden Venüs Mars karesi ilişkilerde stres yaratabilecek durumlara işaret ediyor.

Balık

Bahar tazeliğini maddi konularda hissedebilirsiniz

Bu hafta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte iş ve para konularında yeni bir dönem başlıyor sizin için. Bahar ekinoksunun getirdiği tazelenmeyi maddi boyutta hissedebileceğiniz gibi, yeni kaynaklar, yeni gelirler yaratarak astrolojide yeni yılın başlangıcı olarak kabul edilen Bahar ekinoksunu kutlayabilirsiniz. Öte yandan bu geçişin hemen ardından bir dolunay meydana geliyor. Bu güçlü dolunay ortak paylaşımlarda, ilişkilerin paylaşım ve ortaklık boyutuna dair birikmiş olan bazı his ve duyguların patlak vermesine neden olabilir.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar