Aşk Ve Cinsellik Konusunda En İddialı Burç Hangisi? Burcunuza Göre Aşka Olan Yaklaşımınızı Öğrenin

kizil-sacli-kadinlar

“Yıldızların Hesabı” anlamına gelen Astroloji, göksel cisimlerin hareketlerinin ve pozisyonlarının ele alınıp bunların insan hayatı üzerindeki varsayılan etkilerin incelemesidir. Bu anlamda, yıldızların ve evrenin, hayatımız üzerinde büyük bir etkisi olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Burcunuzun özelliklerine bir bakın deriz. Belki de size ve genel özelliklerinize dair birçok detaylı tanıma erişebilirsiniz ve bu da, kişisel gelişiminize katkı sağlayabilir.

Yalnızca burcunuza bakılıp kişiliğinizin tanımlanması mümkün değildir. Ancak, burcunuz, aşka olan yaklaşımınızdan ve duygusal ilişkilere ilişkin bazı özelliklerinizden haber verebilir.

Yoğun tutkularınızın esiri mi oldunuz? Sevdiğiniz insanla ilgili olarak kıskançlık krizlerine mi giriyorsunuz? Bu soruların cevapları yıldızlarda saklı!

KOÇ BURCU( 21 Mart- 19 Nisan)

filoji-koc

Sizler son derece coşkulu ve hayat dolu insanlarsınız. Hayatınızın neredeyse her alanında mantığınızla hareket etmeyi bilen güçlü bir yapıya sahipsiniz.

Doğuştan bir lider olduğunuz için, ilişkinizde kontrolü elde tutmayı ve partnerinizin size olan sevgisini günden güne artırmayı başarırsınız. Gerçek aşkı bulduğunuzda, önce mantığınız devreye girer. Hatta zaman zaman, mantığınız kendinizden bile önce devreye girebilir. Bununla birlikte, iç dünyanızda gerçek bir duygusalsınız. Aşk, sizi hayata coşkuyla bağlayabilen bir güçtür.

Ayrıca, aşkı sımsıcak, sabit ve ışıl ışıl yaşamak tam size göre!

BOĞA BURCU( 20 Nisan- 20 Mayıs)

filoji-bog

Koç burçları gibi sizler de kontrolü kendi elinizde tutmayı seversiniz. Ancak, konu zevkleriniz ve hazlarınız olduğunda çok talepkar olabilirsiniz. Partnerinizle kimyalarınız uyuşuyorsa, çok tutkulu ve hoş bir ilişkiniz olabilir. Ayrıca, sizler çok kısa bir zamanda aşık olabilirsiniz. Yeter ki doğru insanı bulduğunuza inanın! Fiziksel temasa önem vermekle birlikte sizlerin duyuları çok hassas ve gelişmiştir. Bu anlamda, beklenmedik bir dokunuş bile sizi büyüleyebilir.

Karşılıklı saygı ve dürüstlüğü bulabildiğiniz ciddi bir ilişkiniz varsa, kendinizi akışa bırakırsınız. Hayatta küçücük şeylerden bile zevk alabilen bir yapınız vardır. Özellikle, partnerinizden gelen düşünceli ve ince jestler hoşunuza gidecektir. Aşık olduğunuz kişiyle birlikte, huzuru yakalayabileceğiniz sessiz sakin yerlerde yaşamayı tercih edersiniz. Siz hataları bağışlayabilen, sadakate önem veren çekici insanlarsınız. İlişkilerinizde kararlı ve istikrarlı gitmekten yanasınızdır.

İKİZLER BURCU (21 Mayıs- 20 Haziran)

ikizler-filoji

İnsanlar sizin etrafınızda olmaktan keyif alır. Çok yetenekli birer iletişimci olmakla birlikte, sizlerin herhangi bir konuda her daim muazzam fikirleri olur. Genellikle, ilişkilerde partnerinizi bilgileriniz ve iyimserliğinizle etkilersiniz.

Ancak, sizler biraz umutsuz aşık olabilir misiniz? Yalnızlığı sevmediğiniz için, partnerinize bağlı kalmaya meyilli bir yapınız vardır. Yaşadıklarınızı sık sık düşünce süzgecinizden geçirmek gibi bir alışkanlığınız olabilir. Yaralanmaktan korktuğunuz için romantik davranışlardan kaçarsınız.

Aşık olmanın, muhtaçlık anlamına gelmediğini kendinize hatırlatmanız gerekir. Bazı ikizler burçları, her anlarını partnerleriyle geçirmek isteyebilirler. Bununla birlikte, sizin için sağlıklı ve doğru bir iletişimi sağlayabilmek ilişkinin daimiyeti açısından olmazsa olmazdır.

 

YENGEÇ BURCU (21 Haziran- 22 Temmuz)

filoji-yengec

Aşk konusunda asla aptal değilsiniz. Eğer “aşığım!” diyebiliyorsanız, sırılsıklam aşıksınızdır. Öyle alelade bir aşk değildir sizinkisi. Ancak, tedbiri elden bırakmazsınız. Gerçekten aşık olmaktan bahsedersek eğer, siz yengeçler bunun için doğru partneri ararsınız. Siz, ayakları yere sağlam basan, azimli ve kararlı insanlardan etkilenirsiniz.

Ayrıca, sizler olağanüstü birer dinleyici olmakla birlikte, aşık olduğunuz kişiyi esprili ve sıcak yönünüzle etkileyip eğlendirmeyi başarabilen insanlarsınız. Mükemmel espri anlayışınız sayesinde, partneriniz sizi çok sempatik bulur. Partneriniz sizinle birlikteyken eğlenip gülebiliyorsa eğer, aranızdaki bağın samimi ve içten olduğunu hissedeceksiniz ve yaşadığınız aşk size güven verecektir.

Siz aşık olduğunuz zaman, duygularınız çok yavaş bir şekilde kalbinize iner ve sonunda tamamıyla sizi kaplar. Sizi esir aldığı o andan itibaren kalbinizin çarpmadığı tek bir an bile olmaz. Sizler tutkulu aşıklarsınız.

ASLAN BURCU (23 Temmuz- 22 Ağustos)

aslan-filoji

Çekici enerjiniz, karizmanız, öz güveniniz ve sıcaklığınız sayesinde aşkı bulmak konusunda bir problem yaşamazsınız. Sadık bir yapınız vardır. Ancak, zor aşık olursunuz. Özgürlüğünüze çok düşkünsünüzdür. Bir kere birine bağlandınız mı, kopmanız çok zor olur.

Bazen sevdiğinizi kıskanabilir ve onu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Sizin için kendi başına “ aşk” etrafındaki yan başlıkların çok üstündedir. Bunun yanı sıra, ne kadar sevildiğinizin ve beğenildiğinizin hatırlatılmasına ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca, egoistsiniz. Ancak, bu sizi siz yapan önemli özelliklerinizden biridir aslında.

Sizi etkilemeye çalışan ve çevrenizde pervane gibi dönen sıradan tiplere  pas vermek size göre değildir. İlgi duyduğunuz insanlar genellikle yüksek vasıfları olan, ilgi çekici ve sıra dışı insanlardır.

BAŞAK BURCU (23 Ağustos- 22 Eylül)

basak-filoji

Aşkta rahat ve havalı davranışlar sergileseniz de, içten içe aslında savunmasız ve tehlikeye açık bir durumun içinde yer almaktan korkup, çekinirsiniz. Duygusal konularda ve gönül işlerinde, hislerinizi ve düşüncelerinizi anlamak zordur. Ancak sizler, aşkı çok derin bir boyutta yaşarsınız aslında.

Zaman zaman, değer verdiğiniz insanlar aklınızdan ne geçtiğini anlamadıkları için huzursuz olabilirler. Sakin ve huzurlu insanlar yerine genelde karşınıza suçlayıcı, çıkarcı ve kıskanç tipler çıkabilir. Bu anlamda, seçimlerinizde dikkatli olun; Aşk sizi tüketmesin!

Ayrıca, düşüncelerinizle eylemlerinizi karıştırdığınızda çıkmazlara girdiğiniz için, aşk hayatınızda bunu önlemeye çalışın

TERAZİ BURCU (23 Eylül- 22 Ekim)

terazi-filoji

Aşk söz konusu olduğunda, onla veya onsuz son derece mutlu olabilirsiniz. Bu yüzden, size karşı saygılı davranan, size değer veren doğru partner dışında biriyle birlikteyseniz şayet, çok da önemsemezsiniz ve ilişkinizi çok benimsemezsiniz.

Karşı tarafı, onunla olup olmayacağınıza karar verene dek uzun bir müddet bekletebilirsiniz. Öz değer duygunuz ağır bastığı için ilişkiye başlamadan önce böyle bir yol izlersiniz.

Aşık olduğunuz zaman, en önemli önceliğiniz ilişkinizde huzur ve uyum sağlamaktır. Partnerinizle aranızda geçen mantıklı diyaloglar ve entelektüel sohbetler hoşunuza gider, Ayrıntılara önem veren hassas bir yapınız vardır. Size yapılan jestler, sürprizler çok hoşunuza gider. Bazen bir buket çiçek, bazense iyi seçilmiş bir sözcük sizi çok etkiler.

AKREP BURCU (23 Ekim- 21 Kasım)

akrep-filoji

Tensel çekime oldukça önem veren tutkulu bir yapıya sahipsiniz. Aşk sizin için her şeydir. Aşk ilişkilerinizi; acı, öfke, tutku ve güç gösterileriyle nitelendirirsiniz.

İlişkilerinizde, aceleci davranıp bazı hatalar yapabilirsiniz ve bu sebeple ilişkiniz bozulabilir. Yaptığınız bir hata sonucu ilişkiniz bozulduysa, bu durum sizi çok rahatsız etmez. Çünkü eğer isterseniz, sizler, henüz partnerinizle aranızdaki bağlar kopmadan durumu düzeltip, ilişkiyi yeniden canlandırabilirsiniz. Çünkü sizler kendilerine ve tutkularına güvenen çekici insanlarsınız.

İnatçı davranıp bildiğinizi okumaktansa, sakin ve aklı başında davranmak sizler için daha uygundur. Sizin derinliğinizi anlayabilecek bir partnerle mutlu olabilirsiniz.

YAY BURCU (22 Kasım- 21 Aralık)

yay-filoji

Aşk sizin için bir maceradır. Şartlar ve durum ne olursa olsun siz özgür ruhlu ve korkusuz kişiliğinizi korursunuz. Aşık olduğunuz zaman, bir tutukluluk durumu söz konusu olabilir. Çünkü sizler daha çok kalbinizin sesini dinleyip sonuna kadar gitmeye eğilimli bir yapıdasınızdır. Entelektüel zekanız ve kişiliğiniz sayesinde, sizinle benzer zevklere sahip, gezmeyi ve yeni deneyimler kazanmayı seven zeki insanlarla tanışabilirsiniz.

Siz aynı olan her şeyden sıkıldığınız için bir ilişkiyi uzun süre devam ettirme konusunda sıkıntılar yaşarsınız. Zor olanı sevdiğiniz için, size bağımlı olduğunu düşündüğünüz biriyle yapamazsınız. Sizi peşinden koşturacak insanlara bağlanmanız olasıdır.

OĞLAK BURCU (22 Aralık- 19 Ocak)

oglak-filoji

Bir gelecek göremediğiniz ilişkiler için zamanınızı boşa harcamazsınız. Büyük resmi görüp değerlendirmek konusunda oldukça iyi olduğunuzdan dolayı, sizinle yola devam edeceğinden emin olduğunuz biriyle geleceğinizi inşa etmek istersiniz.

Siz, hayattaki her şeyi ciddiyetle ele alabilecek insanlar olduğunuz için partnerinizin ciddiyetsiz olması sabrınızı zorlayabilir. Aile odaklı birisiniz. Kalıcı ve sağlam bir ilişkiyle, rahat ve mutlu bir hayat yaşamak istersiniz.

Kriterlerinize uygun birine aşık olduğunuzu bilmek sizi çok mutlu eder.

KOVA BURCU (2O Ocak- 18 Şubat)

kova-filoji

Sizin kocaman bir kalbiniz var! Aşık olduğunuz zaman, tüm zamanınızı ve dikkatinizi partnerinize ve ilişkinize verirsiniz. Özverili yapınız, sizi mükemmel birer aşık kılar. Siz yoğun, tutkulu ve “onsuz yaşayamam” diyebileceğiniz tarzda sürükleyici bir aşk ararsınız.

Sizin oyunlarla işiniz yoktur. Tek hedefiniz o doğru insanı bulmaktır. Bulduğunuzda ise, onu asla bırakmazsınız. Bunun yanı sıra, kuralların dışına çıkmaktan hoşlanan bir yapınız var ve özgürlüğünüze mani olacak ilişkilerden uzak durursunuz.

BALIK BURCU (19 Şubat- 20 Mart)

balik-burcu

Siz tatlı nazik ve sevecen olduğunuz kadar dirençli insanlarsınız. Aldığınız her pskikolojik yara, hayatınızda kalıcı izler bırakabilir. Çünkü sizler çok hassas insanlarsınız. Kalbinizin kırılmasından çok korkarsınız ama bundan da önce, hiç aşık olamamaktan korkarsınız.

Eğer partnerinize aşıksanız, onunla yaşadığınız bir tartışma tüm gününüzün mahvolmasına sebep olabilir. Bunun tam aksine, aldığınız tatlı bir iltifat veya hoş bir söz sizi mutluluktan havalara da uçurabilir.

Siz insanları üzmekten ve kalp kırmaktan hiç hoşlanmazsınız ve bu yüzden de kendinizden taviz verip, çoğunluklu olarak partnerinizin isteklerini ve ihtiyaçlarını düşünerek hareket edebilirsiniz. Ancak kendi benliğinizi kaybetmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca, çelişkilerden kurtulup ilerlemeniz sizin faydanıza olacaktır.

 

KAYNAK

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar