Harika Bir Erkek Ve Gerçek Bir Centilmenle Karşı Karşıya Olduğunuzu Gösteren 12 İşaret

centilmen-erkek

Gerçek bir centilmeni sevmek çok farklıdır. Sözüne sadık bir adam milyonda bir görülebilecek bir olaydır! Partnerlerinin üzerine titreyen ve onların isteklerine önem veren biri gerçekten birlikte olmaya değerdir. Bir centilmen kendini her zaman kontrol altında tutar ve mükemmel bir espri anlayışı vardır.

gentleman gif ile ilgili görsel sonucu

Gerçek bir centilmen herkese açık bir alanda erkek arkadaşlarıyla göğüs vuruşmaz ya da kızların arkasından ıslık çalmaz ama dışarıdan baktığınızda çok belirgin olarak özgüvenli gözükürler! Cesaret ve düzgün davranışlar ise bir centilmene daha da bayılmamızı sağlayacak özelliklerdir. Böyle insanlar o kadar azdır ki birçok kadın böyle birine sahip olmayı bir şans olarak görür!

İşte gerçekten tam size göre bir centilmen bulduğunuzu gösteren işaretler:

1- Doğruyu söyler

gentleman pictures ile ilgili görsel sonucu

Bir centilmen bulunduğu durum ya da zaman ne olursa olsun neredeyse her zaman doğruyu konuşur. Partnerinin önünde doğruyu söyleyecek kadar kendinden emindir. Bu doğru egosunu yüceltmese dahi konuşmaktan gerçekten çekinmez. Ahlaki olarak doğru davranmaya egosundan daha fazla değer verir.

2- Herkesin karşısında durabilir

fighting man ile ilgili görsel sonucu

Gerçek bir centilmen sadece kendisi için değil aynı zamanda başkaları içinde cesur davranır. Ne zaman kötü bir şeye maruz kalan ya da kötü davranılan birisini görse, kötü davranan kişiyle yüzleşir ve doğru bildiğini koruyan bir muhafız gibi davranır.

3- İlgisini belli eder ve direkt olarak teklif eder

İlgili resim

Eğer centilmen biri bir kadınla ilgileniyorsa, sürekli olarak o kişiyi aramaz. Bunun yerine akşam yemeğine çıkmayı teklif eder ve rezervasyonu da kendi ayarlar. Aynı zamanda iyi bir şarap getirir ve çok hoş bir akşam yemeği düzenler. Randevudan sonra ise partnerinin eve sağ salim bir şekilde vardığına emin olur.

4- Partnerini rahatlatır

İlgili resim

Kusursuz bir centilmen sizi evinizde gibi hissettirir ve bu adamı konuşmaktan hoşlandığınız, sevimli biri olarak görürsünüz. Çoğu kişi onun yanında rahat hisseder. En tuhaf ortamlarda bile karizmatik ve çekici olmayı başarır. Karşısındaki kadını rahatlatır ve onu diğerlerinden ayırarak önemli biri gibi hissettirir.

5- Sözünü tutar

couple photos ile ilgili görsel sonucu

Hayatınızdaki adamın sözünü tutacağını söylemesine gerek yoktur. Bir centilmen sözünün eridir. Bu yeteneğiyle gösteriş yapmaz ama sizi güvende hissettirmeye yardım edecek her şeyi yapacaktır.

6- Özel anlarından asla bahsetmez

centilmen erkek ile ilgili görsel sonucu

Centilmen biri arkadaşlarıyla ve tanıdıklarıyla arasında geçen özel anlardan asla bahsetmez ya da bu anları paylaşmaz. Basitçe bunu yapmaya ihtiyaç duymaz. Sevdiği hanıma saygı duyar ve yaşadığı ilişkiler hakkında böbürlenmektense sessiz kalmayı tercih eder.

7- Çok bilgilidir

gentleman pictures ile ilgili görsel sonucu

Bir centilmen dünyanın her yerinde gelişen olaylarla ilgili olabilmek için gazeteleri ve dergileri karıştırır ve kendisine etrafında olan olaylara karşı mükemmel bir anlayış kazandırır. Her meselede söyleyecek doğru düzgün bir bilgisi vardır ama bunu duymak istemeyen kişiye zorla söylemez.

8- İlk kur yapan kişi olabilir

gentleman pictures ile ilgili görsel sonucu

Bir centilmen sevdiği kadına kur yapacak kadar güçlü olduğu için diğerlerine ona ne kadar değer verdiğini göstermekten çekinmez ve rahatsızlık duymaz.

9- Çok ince ve nazik bir şekilde gönül çeler

İlgili resim

Bir centilmen sevdiği kadına karşı her zaman dikkatlidir. Sadece onunla fiziksel anlamda bir şeyler yaşamaya ilgili değildir. Aynı zamanda aklını ve hayatını da fethetmek ister. Yani aklını da çelmek ister!

10- Kendisiyle eşit bir partner ister

couple photos ile ilgili görsel sonucu

Bir centilmen yaslanacak omuz olmak ister. Bir baba ya da kurtarıcı olmak istemez tabi ama karşıdaki kişinin ilişkide diğer bir yarısı olmak ister. Faturalarını ödemesine yardım edecek, onunla birlikte dünyayı keşfedecek ve aynı zamanda hayatın iniş çıkışlarını birlikte tecrübe edeceği bir partner ister.

11- “Lütfen ve teşekkür ederim!” cümlelerini kullanır

couple photos ile ilgili görsel sonucu

Bir centilmen genelde bu hayatta karşılaşabileceğiniz en kibar ruhtur. Sizi dinler ve siz daha uzanmadan kapınızı sizden önce açar. Sabırlıdır ve tüm düşüncülerini her zaman davranışlarına da yansıtır.

12- Kontrol en önemli şeydir

İlgili resim

Gerçek bir centilmen, başkalarını kontrol etmek yerine her zaman kendini kontrol altında tutar. Çok nadir sesini yükseltir ya da sinirlendiğinde bile fiziksel temasta bulunmaz. Onu asla küfür ederken görmezsiniz ve sinirini her zaman kontrol altında tutar. Onun bu mutluluk yalanı kendi kendini kontrol altına alarak sevgilisine ona ne kadar değer verdiğini gösterme şeklidir.

Kusursuz bir centilmen kontrolünü değil sevgisini ve ilgisini gösterir. Sevgilisini kapana kısılmış hissettirmektense onun davranışlarına bayılmasını sağlar. Bir centilmen sizin ruhunuza ithafen şarkılar mırıldanır ve bu yolun her adımını hissetmek ister.

 

 

KAYNAK

12 Signs You Have Found A True Gentleman

Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️
Elif Belemir Çakın

Ekleyen Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️

Yorumlar