Hayata Ne İçin Geldiğinizi Keşfetmenin Vakti Geldi

discover-1

1.Burnunuzu Dışarı Çıkarın

Hayattaki gerçek amacınızı keşfetmek için burnunuzu dışarı çıkarmalısınız. Etrafımızda dikkatimizi dağıtacak birçok etken bulunmaktadır. Örneğin sıradan bir Amerikalı günde 150 kez telefonunu kontrol etmekle meşgul. Diğer bir örnek ise, yine sıradan bir Amerikalı vatandaşın günde 10 saat 39 dakikasını medyayı tüketerek harcıyor olması. Eğer sizde bu yüksek teknoloji dünyasına kendinizi kaptırırsanız, gerçekten ne istediğinizi asla keşfedemezsiniz. Kendinizi bunlardan uzak tutmanız, hayatta ne istediğinizi anlamanıza büyük katkı sağlayacaktır. Bu alışkanlıklarınızdan kurtulduğunuzda, kendinizi keşfetmek için bolca zamanınız olacak. Bu şekilde dünyada neden var olduğunuzu ve sizi gerçekten diğer insanlarla kıyasla neyin farklı kıldığını fark edeceksiniz.

discover

2.Kendinizin Uzmanı Olun

Kendinizin uzmanı olmanız biraz acımasız bir süreç olabilir. Hepimizin güçlükleri, hayattan aldığımız hediyeler ve kişiliklerimiz farklı. Kendi içinizde var olan gücünüzü keşfettiğiniz an, onu zamanla çok daha güçlendirmeye odaklanmalısınız. Eğer gücümüzü keşfedip onun üzerine yoğunlaşırsak, ileride sahip olacağımız bütün başarılar çok daha anlamlı olacaktır. Kendinizin uzmanı olurken, en önemli nokta kalbinizde ne yattığını anlamak olacaktır. En çok neye tutku duyuyorsunuz? Zor durumda olan ve acı çeken insanlara yardım etmek mi? Dünyada var olan önemli bir sorunu çözmek mi? Gerçekten size enerji veren şey ne?

mirror

3.Rahat Hayatınızı Bir Kenara Bırakın

Her gününüz birbirinden farksız geçiyorsa, motivasyonunuzun düşük olması ve ilham kaynağınızın olmaması normal bir durum. Eğer günlük hayatınızda bir işleviniz yokmuş gibi hissediyorsanız, bu hislerin mucizevi bir şekilde kaybolmasını beklemeyin. Hayatınızda bir değişiklik yapmanın vakti geldi demektir! Kendinizi en iyi halinizde görmek ve hayatınızı daha pozitif bir şekilde yaşamak istiyorsanız, rahat hayatınızı değiştirmelisiniz. Yeni şeyler denemelisiniz ve gerçekten ne istediğinizi zamanla fark etmelisiniz. Rahatınızı bir kenara bırakıp, değişikliklere açık olmalısınız. Başka türlü gerçekten hayattan ne istediğinizi asla anlayamayacaksınız.

girl

4.Büyük Düşünmeyi Öğrenin

Genellik çoğu insan küçük düşündüğü için potansiyelinin farkına varamaz. Hayatınızın en anlamlı, en dolu ve en harika zamanlarını yaşamak, tamamen zihninize bağlı bir durum. Sizin hayatta bir etki yaratabileceğinizin artık farkına varmalısınız. Zihninizin üstüne ve büyük düşünmeye çalışın. Sizinle aynı hedeflere sahip ve bu hedeflere ulaşmış insanlarla tanışın. Aynı şekilde kendinize ilham alabileceğiniz insanları örnek almayı unutmayın!

just_thinking_about_you_ii_by_basistka-d39lnn1

5.Her Gün Ufak Adımlar Atın

Gerçekten hayattaki amacınızı anlamak için ıssız bir adaya gitmenize gerek yok. Örneğin, gidip var olan işinize son vermenize de gerek yok. Günlük hayatınızda ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer her gün ufak işler başarırsanız; ileride çok daha aydınlık ve dolu dolu günleriniz olacaktır. Günlük rutininize bir son verip, geçmişi bırakmanın vakti geldi.

work

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar