Mucizevi Karışım ve Muhteşem Lezzet -Bal ve Tarçın

Ballı tarçın

1.Kolesterolü tedavi etmeye yardımcı olur.

Eğer yüksek kolesterolden muzdaripseniz ballı tarçın karışımını kesinlikle denemelisiniz. İki yemek kaşığı bal ve üç yemek kaşığı toz tarçını yarım litre çaya katıp karıştırın. Elde ettiğiniz karışım kolesterol seviyenizi yaklaşık 2 saat içerisinde %10 oranında düşürür. Bu karışımı günde üç kez tüketerek tedavi edebilirsiniz. Bunun yanında öğünlerinizin içine bal eklemek kolesterol oranınızı düşürmede yardımcı olacaktır.

2.Kalp ve damar hastalıklarını tedavi etmeye yardımcı olur.

Bir kalp krizi önlemi olarak bal ve tarçın tozunu karıştırıp elde ettiğiniz karışımı ekmeğinizin üzerine sürüp kahvaltı öğünlerinde tüketebilirsiniz. Bu karışım damarlarınızdaki kolesterol seviyesini düşüreceği için kalp krizini önleyebilirsiniz. Her sabah kahvaltıda bal tüketmek de nefes darlığından kurtulmanıza yardımcı olur ve kalp atışlarınız güçlenir.

3.Ballı tarçın bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

honeybowl

Bal yüksek oranda demir ve vitamin içerir. Uzun süreli ve düzenli olarak bal tüketirseniz vücudunuzdaki akyuvarların sayısını artırarak bakteri ve virüslere karşı direnç kazanabilirsiniz.

4.Hazmınızı kolaylaştırır.

honey-dripping-is-honey-good-for-you

Öğününüze başlamadan önce tarçınla karıştırılmış iki yemek kaşığı kadar bal tüketmek, midenizdeki asit oranını düşürerek hazım sorununuza yardımcı olur.

5.Mide ağrısını azaltmanıza ve şişkinliği gidermenize yardımcı olur.

Düzenli olarak ballı tarçın tüketmek mide ağrılarınızı dindirebilir ve ülserseniz hastalığınızın tedavisinde size yardımcı olur. Ballı tarçın karışımı gazdan dolayı oluşan şişkinliklerin de giderilmesine ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

6.Dinç hissetmenizi sağlar.

Bir su bardağına bir yemek kaşığı bal ve tarçını katarak elde ettiğiniz bu karışım canlı ve zinde hissetmenizi sağlayacaktır.

7.İşitme sorununuzu çözmeye yardımcı olur.

bal-ekmek

Eğer işitmede zorluk yaşıyorsanız her sabah belli miktarda bal ve tarçın dilediğiniz şekilde tüketerek bu sorununuzu bir miktar azaltabilirsiniz.

8.Diş ağrısını dindirebilirsiniz.

Bir silme kaşık toz tarçını beş kaşık balla iyice karıştırın ve macun haline getirin. Günde üç kez ağrıyan dişinize uygulayın. Ağrının anında yok olduğuna şahit olacaksınız.

9.İdrar yolları iltihabını tedavi etmeye yardımcı olur.

İki kaşık toz tarçını, bir kaşık balla birlikte bir bardak ılık suya katın, karıştırın ve bir dikişte için. Bu sayede idrar kesenizde biriken bakteri düzeyini azaltabilirsiniz.

10.Akne tedavisine yardımcı olur.

Balın güzellik ve bakım sektöründeki önemini duymuşsunuzdur. Birçok insan bal ve tarçından elde ettiği karışımı cildine uyguladığında bu sorunu tamamen hallettiklerinden bahsederler. Eğer sizde akneyle savaşıyorsanız, bu karışımı gece yüzünüze uygulayın ve sabaha kadar bırakın. Uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın. Her gün bu karışımı düzenli olarak kullandığınızda yaklaşık iki hafta içerisinde değişikliği fark edeceksiniz.

11.Kilo vermeye yardımcı olur.

Kilo vermeye çalışıyorsanız bal ve tarçının mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz. Her sabah aç karnına bir bardak ılık suya eklediğiniz bal ve tarçın karışımını için. Her akşam aynı işlemi tekrarlayın. Bu karışım verecek çok fazla kilonuz varsa bile işe yarar. Çünkü bu karışım yüksek kalorili besinler tüketseniz dahi, yağ emiliminizi azaltır ve kolayca kilo vermenizi sağlar.

Honey-and-Cinnamon

 

 

 

 

Ekleyen Ecem Bayir

Ecem Bayir

En sevdiğim kişi benim.

Yorumlar