Her Güçlü Kadının Çevresinde Mutlaka Bulunan 5 Arkadaş Modeli

3-arkadaslar

Hepimizin iyi ya da kötü arkadaş deneyimleri oldu. Seçtiğiniz arkadaşlar sizi yansıtır. Karakterinizin ve sosyal yaşantınızın şekillenmesinde arkadaşlar önemli bir rol oynar. Çoğunlukla yaşlılardan gelen bu tavsiyeyi anlayabilmek; tecrübe ile eşdeğerdir.

İşte size en genel başlıklar halinde, aklı başında ve güçlü bir kadının hayatında olması gereken 5 arkadaş modelini sıraladık:

1. Vefalı Arkadaş Modeli

Hayatınızdaki her şeyi kaybedecek durumda olsanız bile, bu arkadaş, sempatiyle değil; empatiyle, iyimserlikle, kaybetmiş inancı kendine getirerek sizi destekleyen kişidir.

Kıskanç olmamasına dikkat edin. Ne dostlarını ne sevgilisini kıskanan zayıf, kendine güvensiz bir arkadaş seçmeyin. Kıskanç bir arkadaş size karşı vefa duygusunu kaybedecektir. Sizi kıskandığı için sizi yorar, kısıtlar. Vefa duygusu, insan olmanın önemli meziyetlerinden birisidir. Dostluk, vefanın bir neticesi, güzel ahlakın bir tezahürüdür. Dostluk vefa duygusunun zirve noktası, kardeşlik bağının son durağıdır.

vefalı arkadaş

2. Zeki Arkadaş Modeli

Arkadaşlar bazen sizin eksiklerinizi tamamlamalıdır. Karşılıklı fayda sağlayabilmeniz, verim alabilmeniz önemlidir. Bunu çıkar ilişkisi olarak düşünmeyin. Size bir şeyler katabilecek arkadaşlar seçmeniz önemlidir. Başınız sıkıştığında size mantıklı öneriler sunabilecek zeki bir arkadaşınız olması önemli bir husustur. Hata yapmanızı engeller. Zeki insanlar arkadaş seçiminde titiz ve cimri davranır. Bu sebeple zeki bir arkadaşınız varsa sevinmelisiniz: Şanslısınız.

arkadaşlar

3. Sıradan Olmayan Farklı Arkadaş Modeli

Farklılıklar güzeldir. Farklı olmak, bir lütuftur, lanet değil. Hepimizin yakın çevresinde farklı olan en az bir arkadaşı vardır. Bu arkadaş modeli sizi mutlu eder, hayatın sıkıcılığını ve monotonluğunu alır. Hayata bakmak için bize farklı bir bakış açısı sunuyor. Güçlü bir kadınsanız bu arkadaş modelinde ilham bulabilirsiniz.

farklı arkadaş

4. Yalan Dedektörü Arkadaş Modeli

Çevresinde her zaman yalan bilgiler olmasını kim ister ki? Ne kadar akıllı olursanız olun, bir şeyler aracılığı ile yalanları görmek zor olabilir. Sizin farkedemediğiniz ayrıntıları farkedebilen bir arkadaş modeli sizi oldukça rahatlatacaktır. Arkadaşlarda birbirini tamamlamalı, öyle değil mi? İnsanları ve durumları iyi yargılayabilen bir arkadaşa sahip olmak bir nimettir ve güçlü bir kadının mutlaka bir tane böyle arkadaşının olması gerekir. Çünkü çevrenizde sizi pes ettirmek ve düşürmek isteyen birçok insan olacaktır. Bu, çevresindeki olayların farkına varıp doğru kararları almasına yardımcı olur. Aynı zamanda anlayış becerilerini kazanmanıza yardımcı olacaktır.

dedektör kızlar

5. Komik Arkadaş Modeli

Pozitiflik! Mutlu insanlar enerjinizi arttırır. Hayatınızdaki karamsarlıkları ve olumsuzlukları bir kahkaha ile alabilir. Her şey hayatımızda şiddetli gittiğinde bir kahkaha atmamız gerekiyor. Mizah ve zekâ bizi canlı tutuyor. Komik bir arkadaş, acı gerçeklerden mola verdirtir. Mutluluğunu ve neşesini sizinle paylaşır. Durumunuzun kötü olduğunu görse de sizi neşelendirmek ve kafanızı dağıtmak için espriler yapmaktan çekinmez.

komik arkadaş

Sadece kişi listemize ismini ekleyerek yüzlerce, hatta binlerce internet “arkadaşına” sahip olabiliyoruz. Ve bu “arkadaşlıklardan” birine son vermek istediğimizde kişinin adını listeden silmemiz yeterli. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, giderek sosyalleşmemize rağmen gerçek dostlarımızın sayısının azaldığını gösterdi. Çoğu insan gibi siz de gerçek dostlara sahip olmanın önemli olduğunu herhalde kabul ediyorsunuz. Ayrıca büyük ihtimalle sizin için de arkadaşlık, bilgisayar ya da telefonda bir şeyler tıklamaktan daha fazlası anlamına geliyor.

Yorumlar