Her Gün Pozitif Düşünebilmenize Yardımcı Olacak 3 İpucu

his

Birçoğumuz pozitifliğin önemini duymuş olabilir, ancak çok azı neden bu kadar önemli olduğunu söyleyebilir. Sadece söyleyerek de pozitif düşünemezsiniz. Bunu yapmak için kendinize zaman ayırmalı, çatışmalardan uzak durmalı, korkularınızla yüzleşmelisiniz.

1. Duruşunuzla başlayın: Düz oturun! Bu bir görgü kuralından çok daha fazlası!

Bir pozitiflik ekinin her zaman bilinçli çaba gerektirdiğini düşünebilirsiniz; ancak öyle değildir. Düz oturma, pozitiflik ile ilgisiz görünebilir. Ancak bir çalışma; duruş ve olumlu düşünceler arasındaki ilişkiyi ortaya koymaktadır. Araştırma sonuçları, insanların düzgün otururken olumlu düşünceler üretme ve olumlu hatıraları hatırlama olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Şimdi hemen düz oturun! Bazen hayattaki küçük şeyler hepimizin farkında olmaksızın refahımıza katkıda bulunur.

adam

2. Küçük kazançlarınızı her gün kutlayın.

Pozitifliğimizi artırmaya başlamak için kolay bir yol, küçük kazanımlarımızı günlük olarak yazmaktır. Ve araştırmalar, bunu yapmanın potansiyel faydalarına güvence verdi. Amabile ve Kramer’in söylediği gibi ilerleme, başarıya sadece bir adım daha yakın değil. Aslında, ilerlememizi düzgünce kaydedersek, ne kadar küçük olursa olsun, anında bir güven arttırırız!

yoga

3. “Neden?” sorusuna her zaman cevap verebilin.

Her ne şekilde hareket ederseniz edin ve ne düşünürseniz düşünün, her zaman “neden?” sorusuna cevap verebilmelisiniz. Bu şekilde kendi hayatınız üzerinde kontrol sahibi olma gücünüzü daha çok arttırmış olursunuz. İnsan, çoğu zaman davranışlarının sonuçları ortaya çıktıktan sonra gerekli analizleri yapar. Penguenlerin dizleri var mıdır? Sorular ne kadar tuhaf olursa olsun, aklınıza gelen her sorunun cevabını bulmak için çaba harcayın. Bu sizin pek çok farklı alanda bilgi biriktirmenize yarayacak ve genel kültürünüzü donatacaktır.

photographer

Sağlıklı beslenmek ve spor yapmak da insanın fiziksel açıdan kendisiyle ilgilenmesi ve zihinsel süreçlerini kendi kontrolü altında daha olumlu bir seviyeye ulaştırması için önemlidir.

 

Yorumlar