Her Kadının Kendine Söylemesi Gereken 5 Şey

khaleesi

Her birimizin kendisine anlattığı bir hikayesi var; kim olduğumuz, ne olduğumuz ve yaptığımız şeyleri neden yaptığımıza dair bir hikayeye sahibiz. Bazılarımız kendi doğrularını konuşur. Diğerleri ise masallarını başkalarının gözünden anlatır. Düşüncelerini ve duygularını, başkaları tarafından görülen “fikir merceği” temel alınarak değerlendirirler. Başkalarının istediği şeylere o kadar yakalanmış olurlar ki, kim olduklarını ve neyi ifade ettiklerini unutmuş olurlar. Kaybedilmiş hissediyorsanız ve aslında kim olduğunuzdan emin değilseniz, kendinize hatırlatmanız gereken beş şey var:

1. Nefes Al

Her zaman gökkuşağı ve tek boynuzlu atlar olmayacak. Büyümeye karar vermiş olduğunuzu lanetlediğiniz zamanlar olacak. Sorun değil. Bu normal. Bunlar bizi sınayan günlerdir. Bu günler kendimize daha iyi bir örnek olmak için bir fırsat veriyor. Böyle günler üzerinize itildiğinde, nefes almayı unutmayın. Denemeler ve sıkıntılar yolculuğun bir parçasıdır ve düşündüğünüzden çok daha güçlüsünüz.

girl

2. Gülümse

Gülümsemenin aslında sizi mutlu ettiğini biliyor muydunuz? Bu doğru. Deneyin: Şu anda ya da nerede olursanız olun. Buradaki gülümseme; dudakların küçük, yarım devrilmesi değil; tam açık ağızlı dişli sırıtıştır. Gözlerinizi ışıltı haline getiren ve dans eden türden bir  gülümsemedir. Kötü bir gün geçirdiğiniz zaman bile, sizi gülümsetecek bir şeyler bulmayı deneyin.

woman

3. Güzelsin

İster 34 ister 44 beden büyüklüğünde ol fark etmez; güzelsin. Kendiniz de dahil olmak üzere başka kimsenin size bunun aksini söylemesine izin vermeyin. Aynadaki yansımana bak. Size yapılmış olabilecek olağan eleştirilere odaklanmak yerine, zarafetinizin tadını çıkarın. Kötü saç günlerinden birinde olsanız bile, gözlerinizle ilgili hoşunuza gidecek bir şey bulup üzerine odaklanın. Sonra başka bir şey bulun, sonra başka bir şey daha bulun.Çok geçmeden aynadaki foxy lady’e göz kırpıp ve öpücükler üfleyeceksiniz.

girl

4. Güçlüsün

Bu doğru. Belki de kırık bir ilişkiniz bitti. Belki de finansal bir fiyaskoydu. Geri döndün ve anladın. Neden, çünkü içinizde bir savaşçı var. Ve unutmayın ki, bu savaşçının üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok. Gerçek olun, üzgünken üzgün, mutluyken mutlu olun. Güçlü olmak duygusuz olmak demek değildir. Önemli olan hep yeniden başlayabilmek.

Kimsenin sizin moralinizi bozmasına, daha önemlisi hevesinizi kırmanıza izin vermeyin. Hayatta heves ve ilham bazen her şeydir. Sık sık iyi özelliklerinizi hatırlayın. Siz yarım değilsiniz, tamamlanmak için kendinize olan güveninizden başka bir şeye de ihtiyacınız yok. Hayatta mutlu olmak için bir tek siz yetersiniz. En büyük silahınız; kendinize olan sevginiz, güveninizdir. Sizi hiçbir şeyin ve hiç kimsenin yıkamayacağını göreceksiniz.

pool

 

Yorumlar