Her Şeyin Farkında Olmasına Rağmen Doğru Zamanı Bekleyen Balık Burcu Erkeğinin Dünyası

balik

Burçlara inanmayanın bile şöyle bir bakmadan geçemediği astroloji diyarında bugünkü konuğumuz balık burcu erkeği.

balik

Yurdum insanının hakkında hurafelerden pek fazlasını bilmediği burcun erkeğidir balık burcu erkeği. Araya girmeyin, hemen teferruata gelmek istiyorum:

Aşk

Balık da sever her insan gibi ama nedense pek çok yazar arkadaş bize sevmeyi, sevilmeyi reva görmemiş. Haklılar belki, çok severiz biz. Sevgimizle biraz boğuyoruz belki insanları o yüzden bu tepki.
Ama zamane kızları da mahkeme kapılarında alıyor soluğu “ben sıkıldım, romantizm yok, bu evlilik yürümüyor…” diye. Bu arada da bize saydırıyorlar ya, te Allah’ım!

Denge

Genel kanı balık burcu delikanlıların duygusal anlamda inişli çıkışlı bir grafik çizdikleri yönünde ama bu biraz da muhattaplarımızla alakalı. Gösterdiğimiz ilginin karşılığını alamayınca adımız bay buzdolabı’na çıkıyor. Çuvaldızı bize batırın bakalım… ikizler burcu kadını sandım elbiselerimin içimdekini bir an.

Çile

Evet morali çabuk bozulur balık burcu insanının ama sıkıntısı kırdığı kalpleri onarmakla ilgilidir. öyle buhranlara boğulup gittiğimiz yok. Geçmişe takılıp kaldığımız yok sanıldığı kadar. Herkes gibi güzel anlar gelince aklımıza belli belirsiz gülümsüyoruz işte.

Sır

Tutamadıkları ve paylaşmadıkları söyleniyor balıkların. sizin sırrınızı kesinlikle kimseye anlatmazlar. rahat olun. bir nevi kozmik odadır bu adamlar ama onlarla hiç dertleşmediklerini iddia edenler karşısındakine yeterli güveni veremediğinin farkına varmalı.

Sanat

Evvel Allah bu nevi janjanlı işlerde mahiriz. bilhassa edebiyat ile sıkı fıkıyızdır.
Hangi erkek sevdiği kadına kırk yıl usanmadan şiirler yazabilir ki!
Dekorasyon meraklısıdır balık erkeği. “Hayatım perdeleri yenileyelim mi?” sorusuna elinde kumanda gözü tv ekranında cevap vermez inanın. “Neden olmasın balım.” Cevabı pek sade kalır bu soruya.

Saflık

Balık erkeğinin saf sanılması bence en büyük avantajı. Balık erkeği sanılanın aksine çok ince fikirlidir. Satranca yatkınlığı herkesçe malum olan balıklar tilkiyi tefe koyar da oynatır eğlence için. sisli havaları severler. “Asıl keramet mucizeyi göstermek değil onu saklı tutabilecek kadar kıymet vermemektir.” Derler ya o misal işte.

Unutkanlık

Balık unutmuş gibi görünür ama nerde… “Suyun yavaş akanından insanın yere bakanından korkulur.” Derler. Süzer, inceler balık bol bol. Siz ona balık hafızalı diye durun o sizin hakkınızda öğrendikleriyle külliyat kuruyordur.

Kararsızlık

Balık pek şanslıdır. Önünde seçeneği çok olunca biraz duraksar. 16 tane kol saatim var gel de seç hadi! kısmeti bol olunca insanın seçmesi de zor oluyor.

Ezik

Bir balığın en temel prensibi sıradan ama orijinal olmaktır. Caka satmak, gurur yapmak, firavunluk taslamak bize göre değil. Beyefendilik şiarımızdır ama anlayana. Kış günü öküzün birinin kızlara dövme göstereyim diye yarı çıplak gezmesi ne kadar lümpence ise balık erkeğinin rengarenk bağrında sakladığı sadeliği de o kadar harikuladeliktir. Ne çare arabayı satıp Ducati 996 alsam o zaman da adım görgüsüz, hesabını bilmeze çıkardı.

Espri

Ekseriyetle bilinir ki bu burcun mensuplarının zeka seviyesi ortalamanın üzerindedir. Doğal olarak da komikliğe yatkınız.

Karamsarlık

Pek özelliğimiz değil. Elbette bazen yeise düşeriz ama orada saplanıp kalacak kadar da karaktersiz değiliz. neşeli insanlarla bir arada pek bulun(a)maz zaten bu özellik. Çevremizden çok etkileniriz. Eee insan çevresinin ürünüdür ne de olsa.

Sulugöz

“Ağlamasını bilmeyenin gülmesinden bir halt olmaz.” İkizlere dengesiz, aslana artist dersek adam kalmaz etrafımızda sonra. Er kişi dostunun çokluğu, mağdurunun yokluğu ile bilinmeli. Yoksa yerim burç muhabbetini!

 

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar