İlk Buluşma Mı? İlk Buluşmada Asla Bunları Yapmayın!

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

ilk-bulusmada-ne-yapilir

1.Arkadaşını Yanında Sürükleme!

En çok yapılan hatalardan biri de ilk buluşmada yanınızda birini götürmek. Bu olumsuz bir etki bırakmak ile kalmaz samimi ve sıcak bir ortamın doğmasına da engel olur. Ayrıca sizin olgun biri olmadığınızın da göstergesi olacağından mutlaka tek gitmeniz gerekir.

ask

2.Dökülüp Saçılacak Yemekler Sipariş Etme

İlk buluşmanızda yenmesi zor şeyler söylemeyin. Makarna, waffle ya da tam aksine, fit bir görüntü oluşturmak istiyorsunuz diye salata söylemeye kalkmayın (sebzelerin gazabına uğrayabilirsiniz). Zira bunları yedikten sonra partner adayınız masadan koşarak uzaklaşabilir.

makarna

3.Gazlı İçeceğe Yenilme

Asla gazlı içecek içmeyin. İçeceğiniz soda sizi olmadık yerde rezil edebilir. Hiçbirimiz “Gecen nasıl geçiyor?” diye cümle kurmayı düşünürken zamansız gelen geğirme efekti ile girişiminiz “Gecen bööööğaaark…..”” diyerek sonlanmasını istemeyiz.

gegirme

4.Dekolteyi Kontrol Altına Al

Dekolte miktarını abartmayın (sözüm sadece kadınlara değil, yeni nesil erkekler göğüs kıllarını göstermeye meraklı olduğundan aynı kategoride yer alıyorlar). Karşınızdaki sizin gözünüze bakacağı yerde göözünüze(!) bakabilir, gözü kayabilir, ayı çıkabilir, taş düşebilir… Benden söylemesi.

adult

5.Dans Etmeden Önce İyi Düşün

İlk buluşmada dans etmeyi denememenizi öneririm. Özellikle klasik danslar partneri tam tanımadan yapılınca ayak ezme, eteğine takılma, elini koyacak yer bulamama gibi irite edici hareketlerle karşılaşılabilir. Aman diyeyim!

dancing-929815_640

6.Sus Pus Oturma

İlk görüşmede iki taraf da konuşacak bir şey bulamadığından ara ara sessizlikler olabilir, normaldir. Ama böyle bir durumda sırf sessizliği bozmak adına saçma sapan bir şeyler söyleyeyim de deme. Onun yerine karşındaki kişiye kendiyle alakalı bir soru sor. Pek çok erkek kendinden bahsetmeyi kadınlara göre daha çok sever ve uzun uzun anlatır.

adult

7.Eski Sevgililerinizden Bahsetmeyin

“Aaaa bu parfümün markası şey değil mii…. Eski sevgilimde onu kullanırdı.” gibi cümleler kurarak bütün ortamı mahvetmeyin sakın. Eski sevgililerden bahsetmek iki tarafın da pek hoşuna gitmeyecektir.

k

8.Tedbirli Olun

Hesabı ödeme zamanı geldiğinde siz de elinizi çantanıza götürün, tabi hesabı ödemekte ısrarcıysa bırakın ödesin. Yalnız, görüşmeye giderken yanınızda mutlaka para bulunsun. Cimri biri ile de görüşmüş olabilirsiniz. Zaten öyleyse bir daha ki buluşmadan önce iyice düşünün.

karikatür

9.Adını Yanlış Söyleme

Tam ayrılırken diyeceğin bir “Seninle zaman geçirmek çok güzeldi Mert.” sözü geçirdiğiniz zamanın çöpe gitmesine neden olabilir. “Mert??” Sakın böyle potlar kırayım deme! Onu önemsemediğini düşünmesine izin verme.

kimler-geldi

10.Aceleci Davranma

İlk görüşmeden sonrası için biraz zaman verin, 24 saat sonra yeniden görüşmeyi kesinlikle kabul etmeyin. Fazla naz da aşık usandırır tabi. Dengeyi iyi kurmak lazım.

b

 

Zilan Doğan

Zilan Doğan

aşka aşık, kendiyle barışık, az biraz inatçılığından muzdarip, her bulduğunu okuyan, her fırsatta ağız dolusu gülen, şükretmeyi bilen sıradan biri.
Zilan Doğan

Ekleyen Zilan Doğan

aşka aşık, kendiyle barışık, az biraz inatçılığından muzdarip, her bulduğunu okuyan, her fırsatta ağız dolusu gülen, şükretmeyi bilen sıradan biri.

Yorumlar