İnsanların Saklı Yüzlerini Görmenizi Sağlayacak 13 Psikolojik Hile

psikolojik-ipucu

1. Bir grupta insan güldüğünde, insanlar içgüdüsel olarak en yakın hissettikleri (veya en yakın hissetmek istedikleri) grup üyelerine bakar.

grup çalışması

2. Konuşurken insanların ayak hareketleri size ipucu verebilir: Ayaklar uzaklaşma pozisyonunda ise karşınızdaki kişi konuşmayı sonlandırmak istemektedir.

ayakkabı

3. İlk buluşmanız ise sevgilinizi heyecan verici bir yere götürün. Çünkü sevgiliniz bilinçaltında bu heyecan verici his ile ilişkilendirileceksiniz.

paraşüt

4. Biriyle tanıştığınızda göz rengini fark etmeye çalışın. Göz teması kurarak tanıştığınız insanların sizi sevme olasılığı daha yüksektir.

gözler

5. Müşteri hizmetlerinde çalışıyorsanız, arkanıza bir ayna koyun. Kişinin kendi gerginliğini görüp, pozitif bir yüz haline bürünmesi uzun zaman almayacaktır.

müşteri hizmetleri

6. Eğer ne yaptığınızı biliyorum gibi görünüyorsanız, insanlar etrafınızda toplanma eğilimindedir.

kararsız

7. Stresin pek çok fiziksel etkisi; heyecanlanmanın ve sarhoşluğun fiziksel etkileri ile aynıdır (Hızlı kalp çarpması gibi). Tehditkar durumunuzu yeniden biçimlendirirseniz, stresinizin neşeye dönmesi çok yakındır.

stres

8. Bir mülakat ya da röportajdan önce, kendinizi görüşeceğiniz kişinin veya kişilerin eski bir arkadaşı olarak hayal edin. Durumunuzu algılama şekliniz sizin sorumluluğunuzdadır.

röportaj

9. Sürekli olarak “düşünüyorum” ve “inanıyorum” fiillerini yazmayın ya da söylemeyin: Güvensizlik ima eder, huzursuzluk çağrıştırabilir.

yazmak

10. Duygusal ifadeler duygulara neden olmanın bir yoludur. Mutlu hissetmek istiyorsanız, mümkün olduğunca geniş gülümseyin.

gülümsemek

11. Sakin olabilmek için çok çaba sarf edin. Yüksek bir ses ortaya çıktığında, kişi genellikle öfke içindedir ve davranışlarımız bazen istemeden bunu provoke edebilir.

guclu-ve-guzel-kadin

12. Akranlar ve meslektaşlar arasında popüler olmak istiyorsanız; onlarla konuşurken, insanları ilk isimleriyle çağırmaya alışkanlık edinin. 

dedektör kızlar

13. Karşınızdaki insanın yaptığı jest ve mimikleri taklit ederek sizden hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilinçaltı benzerlikleri sever. 

Yorumlar