İşte en tuhaf 10 Takıntı ve Sahiplerinin Hayatları!

IMG_6754

Takıntılarınız var ve onları tuhaf mı buluyorsunuz? O halde, ABD’de yayınlanan bir televizyon programı olan “My strange addiction (Tuhaf Takıntım)” tarihindeki gelmiş geçmiş eeeen tuhaf takıntıları ve sahiplerinin hayatlarını, ne denli ve ne şekilde etkilediklerini gördükten sonra; sizi temin ediyoruz, bundan böyle takıntılarınızın gayet sıradan ve kabul edilebilir bir düzeyde olduğundan emin olacaksınız! Hiç de alışık olmadığınız türden bu takıntılar ve görecekleriniz sizi çok şaşırtacak!

1) Arabasıyla duygusal ve cinsel ilişki yaşayan adam, Nathaniel.

27 yaşındaki Nathaniel, arabasına aşık! Ve “Chase” adını verdiği, Chevy Monte Carlo modeli arabasıyla bir ilişkisi var.
Nathaniel’in babası Gary’nin tepkisi : Arabanla samimi bir münasebetin var öyle mi? Yani cinsel anlamda bir şeyler yaşıyorsun, arabanla ? Nasıl oluyor o öyle? Arabanla nasıl ilişkiye girebiliyorsun?

2) Rahatlamak için bant yiyen kadın, Andrea.

Andrea, 13 yaşından itibaren rahatlamak için bant yediğinden ve kendini yemekten alıkoyamadığından bahsediyor.
Arkadaşı Brendon: “ İnsanların bant yemesi hiç normal değil ayrıca hoş bir görüntü de değil. Ben, Andrea’nin durumuna dair her şeyin yoluna girmesini istiyorum çünkü günün birinde “ Arkadaşımı bant yeme takıntısı yüzünden kaybettim” demek istemiyorum.

3) 1982 yılından beri yastığını yıkamayan kadın, Tamara.

4 yaşından beri yastığına bağımlı yaşayan Tamara, bir günde en az 18 saat yastığını yanında taşıyor ve yastığını en yakın arkadaşı olarak tanımlıyor. Ayrıca çok sevdiği yastığının bir adı bile varmış “ Boo”
Tamara :” Yastığıma bağımlıyım. Aramızdaki bağı yalnızca ben anlayabilirim. Biraz kirli olabilir ama kötü kokmuyor. İnsanların, yastığımın kötü koktuğunu söylemesi hoşuma gitmiyor.”

4)Tuvalet kağıdı yiyen kadın, Kesha.

Tuvalet kağıdının belli bir amaç için kullanılması gerekir ve olması gereken yer kesinlikle ağzınız değil! Fakat Kesha, yıllardır atıştırmalık olarak tuvalet kağıdı yiyor ve haftada yaklaşık olarak 4-5 rulo tuvalet kağıdı bitiriyor. Bir adet rulo tuvalet kağıdını, patlamış mısır niyetine sinemaya giderken de yanında götürüyor üstelik!
Kesha: “ Sinema salonları, insanların tuvalet kağıdı yediğimi fark edemeyeceği ideal mekanlar. Karanlık olduğundan dolayı hiç kimse fark etmeden , bir iki yaprak atıştırabiliyorum.”

5) Burnuna bebek pudrası çeken kadın, Jaye.

İnsanların hayatlarını konu alan bir televizyon programına denk geldiğinizde ve programda, burnuna beyaz bir tür toz çekme takıntısı olan birinin hikayesi konu alınıyorsa şayet, bu durumda program genellikle RTÜK müdahalesiyle karşı karşıya kalabilir! Ancak Jaye, uyuşturucu bağımlısı değil. Kendisi, bebek pudrası bağımlısı. 28 yaşında olan Jane, son 16 yıldır günde en az 10 kez burnuna bebek pudrası çekiyor.

6) Oje içen kadın, Bertha.

23 yaşındaki Bertha, susadığında bir bardak su içmek yerine oje içiyor. Üstelik, her gün 5 farklı ojesini içip bitiyor! Bilhassa, mavi renkli olanların “aroması” ve simli ojeler favorisi!

7) Oyuncak bebeğin kafasını koklayan kadın, Lacey.

Birçok tuhaf takıntı, yeme- içme ile ilgili olan veya insan vücudu için sağlıksız olarak nitelendirilen davranışları içerirken, 24 yaşındaki Lacey’nin durumu herhangi bir sağlık sorununa yol açmıyor fakat, tüm gün yüzünde oyuncak bebeğinin kafasını gezdirdiğinden dolayı, bu takıntsının sağlık sorununa yol açmıyor olması, tuhaflığını ortadan kaldırmıyor tabii!

8) Ölen kocasının küllerini yiyen kadın, Casie.

Dünyada birçok insan hayattan göçüp giden sevdiklerinin küllerini saklar. Casie’nin hikayesine baktığımızda, eşinin vefatından sonra perişan olmuş bir kadın görüyoruz. Nereye gitse yanında eşinin küllerini de taşıyor ki bu durum ailesini üzmeye yetiyor.
Casie: “ Market alışverişine çıktığımda, Onun sevdiği yiyecekleri alıyorum. Yemek yaptığımda, O ne seviyorsa onu yapıyorum. Ben yemiyorum ama onun için pişiriyorum yemeği.. Ben eşimi yiyorum.”

9) Yapay sevgilisine aşık olan adam, Davecat.

Davecat, Sidore adındaki silikondan yapılma oyuncak sevgilisine aşık. Beraber yaşıyorlar, beraber alışverişe gidip, beraber akşam yemeği yiyorlar tıpkı sıradan çiftler gibi… Davecat, Sidore’a ayak masajı bile yapıyor ve bu “Sidore’un hayatta en sevdiği şeylerden biri”imiş. !

10) Koltuk Süngeri yiyen kadın, Adele.

Bizler oturduğumuz koltukların içine yerleştirilen malzemenin ne olduğunu dahi bilmezken, Adele koltukların fermuarlarını açıp, içlerindeki süngeri çıkarıp, avuç avuç yiyor. Üstelik Adele, bunu 20 yıldır yapıyor. Allah bilir toplamda kaç çift kişilik koltuk yemiştir onca sene boyunca…

 

KAYNAK

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar