Kadınların İlişkilerinde Yaptığı 5 Büyük Hata

bulusma-2

İlk buluşma: Hemen ilişkiye başlamayın.

iliski

Yalnız kalma korkusu veya geri kalan hayatınızı çılgın bir kedi annesi olarak geçirme korkusuna kapılmayın. Anlamlı ve kalıcı bir ilişki oluşturmak için, eşinizi akıllıca seçmeniz önemlidir. Biraz tek başınıza vakit geçirin. Bir birey olarak kim olduğunuzu ve bir ilişki dışında ne istediğinizi bildiğinizden emin olun. Uzun vadeli hedeflerinizi belirledikten sonra bunları karşı taraf ile paylaşın.

İlk Aylar: Küçük sorunları görmezden gelmeyin, çok geç olmadan konuşun.

sorun

Ortalama birkaç aydır ilişkiniz var ve her şey harika gidiyor. Beraber vakit geçirmekten zevk alıyorsunuz ve devamlı onunla birlikte olmak isterken bir yandan da düğün hayalleri kuruyorsunuz. Her şey böyle güzelken eşinizin yaptığı bazı küçük şeyler canınızı sıkıyor. Fakat zamanla düzeleceğini düşünüp söylemiyor ve dile getirmiyorsunuz. Bunu sakın yapmayın! Şunu unutmayın ki, onu her zaman pembe gözlüklerinizden görmeye devam etmeyeceksiniz. Bir süre sonra bunlar gerçekten birer sorun haline dönüşecektir. İlişkinizi sağlıklı temellere oturtmak istiyorsanız bu ufak tefek problemleri ertelemeden konuşun.

1 Yıl Sonra: Arkadaşlarınızla iletişiminizi kaybetmiş durumda olma.

dostluk

Bu yüksek tempolu dünyada hem işi hem de ilişkiyi bir arada yürütmek daha doğrusu dengede tutmak ürkütücü gözükebilir. Ancak ilişki dışındaki dostluklarınızı da geliştirmeniz gereklidir. Eşiniz sizi bazen delirttiğinde ya da ağlamak için bir omuz aradığınızda yanınızda görmekten mutluluk duyacağınız dostlarınızla iletişiminizi sürdürün. Onlarla bekar olduğunuz zamanlara kıyasla daha az vakit geçirdiğiniz doğrudur ama tüm vaktinizi eşinizle geçirmek de çok sağlıklı değildir. Ayrıca arkadaşlarınız ilişkinizi güçlendirecek görüşlerle size yardımcı da olabilirler. Kısacası biriyle birlikteyken arkadaşlıklarınızı terk etmeyin.

Birlikte hareket etme: Para konularında konuşurken sorun çıkması

para

İlişkilerde para hakkında konuşmak biraz garip hatta utanç verici bile olabilir. Ancak birlikte yediğiniz yemeğin, içtiğiniz kahvenin masraflarını dengeli bölüşmeye özen göstermelisiniz. Hiç bir erkek nezaketende olsa elini cüzdanına götürmeyen bir kadından hoşlanmaz.

Geçmişten gelen bir borcunuz varsa bunu da söylemelisiniz ya da aynı şekilde karşınızdaki kişinin böyle bir problemi olup olmadığını öğrenmelisiniz. Birlikte hareket etmeden önce örneğin karşı tarafın maaşı iki kat arttıysa ve yine de masrafları eşit derecede bölüyorsanız, biraz içerlemiş olabilirsiniz. Adil bir yolla bu olaya çözüm üretmek geleceğinize yapılmış güzel bir yatırım olacaktır.

3 yıl ve üzeri: Rutinleşme

rutin

Uzun süredir bir ilişki içinde olduğunuz zaman, aynı rutinin rahatlığından düşmek kolaydır. Her hafta salı gecesi film izlemekte yanlış bir şey yoktur, ancak sıkıntı kaynaklı sorunlar çıkmasını önlemek için biraz değişiklik yapmak önemlidir. İlişki başlangıcında sahip olduğunuz tutkunun ve heyecanın tekrar belirivermesini beklemek çok mantıklı olmasa da bazı şeyleri canlandırmak için daha doğrusu aranızda yanan alevi biraz körüklemek için bazı ufak değişiklikler iyi gelebilir. Kendinizi ve ilişkinizi ileriye taşıyacak devamlılığı olan ve de sizi biraz da meşgul edecek etkinlikler yapmaya başlamak önemlidir. 

 

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar