Karşınızdaki Kişinin Size Duygularını Açmasını Sağlayacak 5 Basit Soru

kahve-icen-cift

1) Kendi hikayelerini anlatmalarını isteyin

Karşınızdaki kişiye ilk önce kendi hikayelerini sorun. Bu şekilde değişik cevaplar alabilirsiniz. Konuşmanız çok değişik yönlere gidebilir. Karşınızdaki kişi hikayesini anlatmaktan çekiniyorsa, ona cevaplayabileceği daha farklı sorular sorabilir bu sayede onu konuşmaya alıştırabilirsiniz.

2) Tutkularını sorun

İnsanlar bu soruya uzatmadan çok net bir şekilde cevap vereceklerdir. Hatta insanların konu tutku olunca çok heyecanlandıklarını söylemek mümkündür. Eğer gözlerinde bir parıltı görüyorsanız ve hayat hakkında istekli olduğunuz konular birbirine yakınsa, konuşmanız harika geçecektir.

yuruyus-yapan-cift

3) Onu çok iyi tanıyan bir insanın onu nasıl tasvir edeceğini sorun

Bu sorunun birçok farklı cevabı mümkündür. Fakat bu soru sayesinde karşınızdaki kişi kendini gerçekten tanıma fırsatı bulacaktır. Arkanıza yaslanın ve içten gelecek cevaplara hazır olun. Eminim ki verilen cevaplar karşısında çok şaşıracaksınız!

4) Hayatlarına neyin gerçekten anlam verdiğini sorun

Bu soru onların ne ile mutlu olduklarını fark etmelerini sağlayacaktır. Her zaman bizi mutlu eden konulardan konuşmayı severiz. Bu tarz sorular sorarak konuşmayı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. İnsanların cevabını duyduktan sonra sakın onların yargılamayın. Bunun onlar için önemli olduğunu unutmayın.

el-ele-cift

5) Gerçekte kim olduklarını sorun

Hepimizin kendi hayatından anlatmak istediği bir hikaye mutlaka vardır. İnsanlar iletişim kurarken gerçek hikayelerini saklı tutma eğilimindedirler. Eğer onlara kendi tutkuları, istekleri ve içgörüleri hakkında bilgi edinmek ve yakından tanımak istediğinizi hissettirirseniz, insanlar size kendini açacak ve size kendilerini yakın hissedeceklerdir.

Yorumlar