Kaş Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

kaş şekilleri kişilik analizi

Hepimizin aşina olduğu bir söz vardır ya “Gözler kalbin aynasıdır” diye o halde kaşlar için de çerçeve benzetmesi yapılabilir. Kaşınızın eğimi, kavisi genel itibariyle; şekli, yüzünüze yalnızca estetik bir görüntü kazandırmakla kalmayıp aslında kişiliğinize dair çok mühim ipuçları verir.

Yalnızca insanların yüzlerine bakarak kişiliklerine dair her şeyin analiz edilebildiği fikrini savunan yüz okuma sanatı ve feng shui uzmanı Priya Sher, kaşların kişiliklerimizle olan ilişkisini şöyle açıklıyor ; “ Yüzümüzün her kısmı, insanlarla kurduğumuz ilişkilerden, yaşımızdan, vücudumuzdaki organların durumundan haber verir bizlere çünkü zihinsel ve ruhsal varlığımız yüzümüzde fiziksel bir niteliğe kavuşmuştur. Kaşlar da kalbimizden, cinsel enerjimizden, partnerimizle ve kardeşlerimizle kurduğumuz ilişkiden, genel gücümüzden, kariyerimizden ve çalışma biçimimizden yansımalar taşır.”

Kaşlarımız kişiliğimize dair bir analiz kaynağı niteliğindedir demiştik. O halde kaş neye göre şekilleniyor?

Kaşların sırrını çözmek adına Priya Sher’in kaş şekilleri, kaşın yoğunluk oranı, kaş yapısı ve bunların insan kaderindeki ekseriyeti tanımlamalarına bir bakalım;

 

Kavisli Kaş: “yaratıcı kişilik”
Düz Kaş: “ Kendine son derece güvenen ve iddialı kişilik- Kadınlarda düz kaş maskülen bir yapı verir”
Kavisli ve Kalkık Kaş: “ Hassas ve içe dönük- Kadınlarda kavisli ve kalkık kaş inatçı bir yapı verir”

Gür Kaş:  “ Kadınlarda maskülen bir yapıyı ve erkeklik hormonunun fazlalığını gösterir. Aynı zamanda kaşlar parlaksa kişideki yoğun cinsel enerjiyi gösterir.”
İnce Kaş: “ Feminen ve nazik kişilik”

Yüksek Kaş: “ Eğer kaşlar çok yukarıdaysa hayalperest bir kişilikten haber verir”
Alçak Kaş: “ Pür dikkat bir yapı vermekle birlikte kişilerde kendinden başka hiç kimseyi ciddiye almama durumu görülür”

Sağ ve Sol Kaş: “ Hangisinin daha yukarıda olduğuna bağlı olarak, ilişkinizdeki hakimiyetinizden haber verir. Kadınların sağ kaşı sol kaşından, erkeklerin ise sol kaşı sağ kaşından daha yukarıdaysa ilişkiyi o yönetiyordur. “
Kaş Kıl Yapısı: “ Kaşlar eğer yumuşak ve parlaksa kişinin cinsel enerjisi iyidir. Kaşlar cansız ve sert bir yapıya sahipse kişilerin cinsel enerjileri düşüktür.”

 

 

Farklı bir görünüm elde etmek adına kaşlarınızı şekillendirdiğinizde hayatınızı nasıl etkilemiş olursunuz?

“Kaşlarınızı inceltirseniz, kazancı iyi ve kaliteli bir meslek sahibi olabilme kabiliyetinizi yitirebilirsiniz. Normalde şekli düz olan kaşlarınıza kavisli bir şekil kazandırdığınızda enerjiniz daha kadınsı bir hale bürünür. En önemli husus kaşlarınızın gözlerinizle orantılı olmasıdır. Büyük gözler için kaşlar daha kalın olmalıdır. Kaşlarınız ve gözleriniz orantılı değilse, yaşamınızda tutarsız durumlarla karşılaşabilirsiniz.”

 

KAYNAK

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar