Kaş Şeklinizin Kişiliğinizi Ele Veriyor: Sizin Kaş Şekliniz Hangisi?

kas-tipleri5

Eğer gözler ruha açılan bir pencereyse, o zaman kaşlarda bu pencerenin çerçevesidir. Ancak kaşlar da karakteriniz hakkında çok fazla şeyi ortaya koyar.

Sizi şu anda bu fizyognamik testi çözmeniz ve bu teoriyi pratikte denemeniz için davet ediyoruz.

Normal ve alışılageldik kaşlar

Orta genişlikte ve birbirinden uzak başlayan kaşlar geleneksel değerlere bağlı ve sağlam kişiliğe sahip birine işaret eder. Aynı zamanda olayları aşırı dramatize etmeye de meyilli değilsinizdir. Bu, arkadaşlığınızın insanlara keyif vermesini sağlayan bir özelliğinizdir.

Çok uzun kaşlar

Uzun kaşları olan insanlar her türlü stresi anında kendine çekebilir ve çok sosyallerdir. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle çok aktif kişilerdir ve çok çeşitli ilgi alanları vardır. Eğer böyle bir kaş şekliniz varsa tüm problemlerinizi kendi kendinize çözmeye alışmışsınızdır ve sorunlarınızı insanlarla paylaşmakta bencilsinizdir.

Kısa kaşlar

Detaylara fazla takılırsınız ve ayaklarınızı yere sağlam basarsınız.  Hayatın zorluklarıyla mücadele ederken zaman zaman zorluk çeken biri olarak diğerlerinin problemleriyle alakalı yakınmalarını duymaktan hoşlanmazsınız. Ama yinede hiçbir dağ sizin için çok yüksek değildir, bu kesin!

Kalın kaşlar

İç gücünüze olan güveniniz tamdır ve bu dışarıya bir çekicilik olarak yansır. Sizin gibi insanlar anlaşmazlıklarla kolayca başa çıkabilir. Bir kere hedefe kitlendiniz mi amiyane tabirle durdurulamaz biri olursunuz. Diğer insanların sizinle alakalı ne düşündüğünü özellikle umursamazsınız, bunun yerine hayatınızı dolu dolu yaşamaya bakarsınız. Sizin tipinizdeki bireylere “özgür ruhlar” demek çok doğru olacaktır.

İnce kaşlar

Çok ince kaşlar doğuştan gelen nazikliğin habercisidir. Önceliklerinizin olduğu listede anlaşmazlıklar en üstte yer almaz ve bunlardan kaçınmakta çok başarılısınızdır. Söylenecek başka ne var ki? Mükemmel bir dinleyicisinizdir ve çok merhametli bir ruha sahipsinizdir.

Kavisli kaşlar

Kavisli kaşlara sahip olan insanlar iletişimde hassas ve seçici olmaya meyillidir. Sizinle ilk kez görüşen insanlar genelde yanlış bir izlenime kapılırlar çünkü sizi benmerkezci ve kibirli olarak görürler. Ama meselenin aslı şudur ki, güveninizi tamamen kazanmamış birine karşı kendinizi açmazsınız. Karakter özelliklerinizden bahsetmişken mükemmeliyetçilik ve öz eleştiri her zaman en yakın arkadaşlarınızdır, öyle değil mi?

Düşük kaşlar

Düşük kaşa sahip insanlar her durumda güvenebileceğiniz insanlardan biridir. Bu kişiler genelde sempatik bir karaktere sahiptir ve uzun süren, ciddi ilişkiler kurabilmektedirler.

Yay kaşlar

Keskin, köşeli kaş şekli sizin dinamik bir kişilik olduğunuza, herhangi bir durumu çabucak analiz etme kabiliyetine sahip olduğunuza ve çok çabuk kararlar verdiğinize işaret eder. Bu spontanelik bazen istenmeyen sonuçlara yol açabilir ancak kesinlikle avantajları da vardır, insanlar arkadaşlığınızdan asla sıkılmazlar! Gerçek bir lider diğer insanlara ilham kaynağı olmakta başarılıdır ve sorumluluk almaktan asla çekinmez.

Yuvarlak kaşlar

Bu kaşlar inkar edilemeyecek derecede bir kibarlığın ve çekiciliğin sinyallerini verir. Diğer insanların problemlerine asla yabancı kalmazsınız ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeye her zaman hazırsınızdır.

Neredeyse düz kaşlar

Çok belirgin kıvrımı olmayan kaşlar analitik bir zihniyetin ve akılcı düşünmenin sinyallerini verir. “İki düşün bir konuş” deyimi sizin hayata bakışınızı en iyi tanımlayan sözdür. Yinede dobra dobra konuşmaktan ve diğer insanların kaçınmayı tercih ettiği rahatsızlık veren gerçekleri söylemekten korkmazsınız.

Dik kaşlar

Kaşın açısı ne kadar dikse, ruhunuzun içinde dolup taşmakta olan duygular ve tutkular da o kadar güçlüdür. Tanıştığınız herkeste kalıcı bir etki bırakırsınız. Sizin gibi insanlar hayattan tam olarak ne istediğini bilir ve her zaman başarıya giden en kısa yolu bulurlar.

Neredeyse görünmeyen kaşlar

Genelde nadiren gözüken bu kaşın rengi açık ve aralıktır, bundan dolayı kaş şeklinin nasıl olduğu kolay bir şekilde söylenemez. Bu kaşlar güvensizliğin kesin bir işaretidir. Kendi karakterinizden ve yeteneklerinden şüphe duymaya meyillisinizdir ki bu ürkekliği ve utangaçlığı doğurur. Açık bir şekilde iddialı ve agresif değilsinizdir. Size acilen bu kendinizden şüphe duyma alışkanlığınızı bırakmanızı ve kanatlarını yeni başarılara doğru açmanızı tavsiye ediyoruz!

 

KAYNAK

Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️
Elif Belemir Çakın

Ekleyen Elif Belemir Çakın

Elif Belemir Çakın

Kendini bildi bileli girdiği her ortamda adını en az 5 kez tekrarlamak zorunda kalan ve bundan asla yılmayan,Mütercim-Tercüman adayı, Makedon göçmeni, Balık burcu ve bir o kadar da kitap kurdu... İşte o benim efenim Belemir, memnun oldum☺️

Yorumlar