Kendine Ve Çevresine Zarar Veren İnsanların 7 Keskin Özelliği

kenine-zarar-veren-kadin

1. Önemli bir şey elde edildiğinde üzüntü veya kızgınlıkla tepki vermek

kenine-zarar-veren-kadin

Her ne kadar garip gözükse de, kendine zarar veren bir kişi, önemli bir hedefe ulaştığında aşılmaz bir boşluk hisseder. Hedef için yoğun bir şekilde mücadele ettikten sonra, nihayet başarılı olduğunda tatmin duygusu hissedemezler.

2. Başkalarını kışkırtıp ardından kendini suçlu hissetmek

Kendine zarar veren bir kişi genellikle oldukça savaşçıdır. Bunun nedenini bilmezler. Ayrıca tartışma yaratma arzusundan kaçınamazlar.Aşırı durumlarda, başkaları “evet” diyorsa, onlar “hayır” der. Diğerleri ‘beyaz’ diyorsa, ‘siyah’ derler.,

elbisesi-yanan-kiz-461x298

3. Doğru olsa bile, iyi hissettiğini kabul etmemek

Kendine zarar veren biri için hiçbir şey yeterli değildir. Onlar için başlıca zorluk, özellikle kendileri için yaptıkları şeylerden memnuniyet duymaktır. En olumlu durumlarda bile kılı kırk yarıp küçük bir olumsuzluk bulmayı başarırlar.

4. Kişinin kendi hedeflerine ulaşmak için kritik olan vaatleri yerine getirmemesi

Kendine zarar veren bir insan kendini boykot eder. Bunu bilinçsiz bir şekilde yapmakta ısrar eder. Böyle kişiler, önemli toplantıları unuturlar veya önemli bir randevu olduğu zaman uyumaya devam edip zamanında kalkmazlar. Ya da görüşme sırasında hata yaparlar.

duvara-vuran-adam-461x308

5. Başkaları için kendini feda etme eğilimi

Başkaları için bir şeyler yapmak yalnızca iyi ve çok yapıcı bir şey olabilir. Bununla birlikte, kendi kendini tahrip eden bir kişi söz konusu olduğunda, bu tür özgecil eylemler başka bir anlam kazanır. Böyle kişiler başkalarının hayatlarını iyileştirmek için düzenli olarak kendilerini görmezden gelir.

6. Kendine zarar veren bir kişi istismar karşısında sessiz kalır

Kendine zarar veren bir insan kendini nasıl savunacağını bilmez. Esasen, çıkarlarını koruma hakkına sahip olduklarını hissetmezler. Kendilerine dair algıları öyle kötüdür ki incinmekten kaçınmak için kaynaklarını harcamaya ve çaba göstermeye değmeyeceğini düşünürler.

cift-problemler-461x307

7. Doğru işleyen ilişkileri boykot etme

Kendine zarar veren bir insan için, başkalarıyla etkili ilişkiler kurmak zordur. Derinlerde, sevgiye ve ilgiye layık olmadıklarına ikna olmuşlardır. Bazen, arkadaşlık da buna dâhildir. Bu şekilde hissetmelerinin nedeni kendilerini takdir etmiyor olmalarıdır.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar