Kendinize Olan Sevginizin Azaldığını Hissettiğinizde Sizi Kendinize Getirecek 4 Film

19789284-jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Yeniden Başlasam (1998) – Yönetmen: María Ripoll

the-man-with-rain-in-his-shoes-ec7ed14c-c67f-4b50-a665-3f07ae08082-resize-750

María Ripoll’un yönetmenliğini yaptığı Ayakkabıları Yağmur Dolu Adam uluslararası oyuncu kadrosuna sahip bir film. Ters giden ilişkisine ikinci kez başlama fırsatı yakalayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Adam ne kadar denerse denesin, sürekli işleri berbat ediyor.

Douglas Henshall, Lena Heady ve Penélope Cruz gibi dünyaca ünlü oyuncuların oynadığı filmin ilginç bir hikayesi var. Bazen, zaten kusurlu olan bir ilişkiye ya da projeye başlayarak işleri daha beter hale getiririz.

İlginç olan şu ki gözümüzün önündeki cevapları fark etmez, bir de görmeyi reddederiz. Bu tip durumlarda şöyle bir durup, gevşeyip daha geniş ve objektif bir açıdan bakmalısınız olaylara. Yeni bir amaç edinmenin, neşelenmenin ve kendinizi tekrar sevmenin tek yolu bu olabilir.

Hector Mutluluk Peşinde (2014) – Yönetmen: Peter Chelsom

hector

 

Hector, yolunu kaybetmiş bir psikiyatrdır. Hayatından sıkılır ve hastalarına verdiği tavsiyelerin onlara hiç mi hiç iyi gelmediğini fark eder. Böylece kaybettiği mutluluğu bulmak için uzun bir yolcuğa çıkmaya karar verir.

Peter Chelsom’ın yönettiği bu filmde Simon Pegg, Rosamund Pike ve Stellan Skarsgard gibi oyuncular oynuyor. Bu film insan bazen insanın rahat, tasasız bir hayatın içinde kaybolup gidebileceğini gösteriyor.

Duyguların Rengi (2011) – Yönetmen: Tate Taylor

19789284-jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Tate Taylor’ın Duyguların Rengi adlı filmi çok kişiyi şaşırttı. Amerika’nın güneyinde, ırkları ve sosyal statüleri yüzünden uğradıkları kötü muameleye ses çıkarmayan, büyük acılara göğüs germiş kadınların hikayesi bu. Seslerini duyan var mı acaba? Nasıl hissettiklerini düşünen?

Viola Davis, Bryce Dallas Howard ve Emma Stone’un oynadığı bu harika film bir kendini sevme, özgürlük ve baskılara karşı sesini yükseltme hikayesi. Sesinizi yükseltmenin tek yolu bağırmak değil, başka yollar da bulunur.

Milyon Dolarlık Bebek (2004) – Yönetmen: Clint Eastwood

1-milyon-dolarlik-bebek

Bir şeye inandığınızda elinizden gelen her şeyi yapın derler. Usta yönetmen Clint Eastwood’un yönettiği Milyonluk Bebek bunu anlatıyor işte. Clint Eastwood’a ek olarak Hilary Swank ve Morgan Freeman’ın başrolleri paylaştığı film gerçek bir cesaret hikayesi.

Boksör olmak isteyen bir kızın hikayesi anlatılıyor filmde. İnsanlar ilk başta onu anlamasa da o hiç pes etmiyor. Tüm gücüyle hayali için savaşıyor. Elinden geleni yapıyor başarmak için. Ve her şeyden öte hiç kimsenin ya da hiçbir şeyin kendisini korkutmasına izin vermiyor. Hayalinin her gün antrenman yapmaktan ve kendisinin yıllar yıllar önünde olan kadın boksörleri yenme isteğinden geçtiğini bildiği için tüm çabasıyla hedefine kilitleniyor.

Milyonluk Bebek, kendinize olan sevginizi yitirdiğinizde size yardım edebilecek filmler listemizi bitirmek için mükemmel bir film şüphesiz. Badire atlatıyor gibi mi hissediyorsunuz? Cevabınız evetse filmler sizi yatıştırabilir. Saydıklarımız bunlardan sadece dördü fakat Yedinci Sanat bir sürü filme sahip. Sizi neşelendiren bir film bulup beyaz perdenin büyüsüne kapılın.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar