Kendinizi Korumak İçin Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 6 Arkadaş Tipi

arkadaslar-5

Yaşlandıkça hayatınızdaki insanların üzerinizde nasıl bir etkisinin olduğunu fark etmeye başlarsınız. Bu sayede hayatınızdaki insanlara bir bakış atarsınız. Tabi bazı insanlar komik ve eğlencelidir. Fakat genel olarak, iyi insanlar mı? Ve daha da önemlisi ihtiyacınız olduğu türden insanlar mı? Arkadaşlarınızdan herhangi biri veya birileri aşağıda bahsedeceğimiz türdense, onlarla olan ilişkinizi bütünüyle tekrar gözden geçirme zamanı gelmiş olabilir.

1. Sadece ihtiyacı olduğunda iletişime geçen arkadaş

aramayan-arkadas

Mesajlarınıza asla geri dönüş yapmayan ve sizinle görüşmek için bir şeyler yapmayan bir arkadaşınız var mı? Ama onun bir şeye ihtiyacı olduğunda yani işi düştüğünde bir anda kapınızda biter. Tanıdık geldi mi? İşte bu kişi gerçek bir arkadaş değil. Kendini düşünür, sizi düşünmez. Hayatınızda böyle bir negatifliğe gerek yok.

 

2. Sadece gece geç saatte mesaj atan arkadaş

arkadaslar-5

Bu arkadaş (muhtemelen erkek) yalnızca gece mesaj atar. Anca o saatte aklına gelirsiniz, muhtemelen yatağında olur ya da başkasının yatağında. Umarız dediklerimizi anlıyorsunuzdur. Hayatınızda bu tip bir insana gerek yok. Gün boyu mesaj atmıyor, yani planlarına sizi dahil etmiyor. Böyle birine ihtiyacınız yok.

3.Arkanızdan konuşan arkadaş

dalga-gecen-arkadaslar

Bu kişiyi muhtemelen hayatınızdan ve çevrenizden kabalık yapıp kovmak istemiyorsunuz ama kovmalısınız. Senin arkandan konuşan başkalarının da arkasından konuşur. Hiç kimsenin böyle birine ihtiyacı yok. Önce uyarın, işe yaramazsa üzerindeki ‘’sil’’ tuşuna basın.

4.Her zaman mağdur olan arkadaş

kotu-arkadas

Bahaneler, şikayetler… Kurtulmanız gereken bir diğer arkadaş tipi. Bu arkadaş her durumda mağdur olur. Patronu onu kovar çünkü kendisi kötü bir çalışan değildir, patron onu çekemez. Bu tip arkadaşlar gıcık gelir çünkü asla sorumluluk almazlar. Yani, neredeyse her şey sizin hatanız olur.

5.Yalandan başka bir şey söylemeyen arkadaş

pinokyo

Yalanlar! Düzenli olarak yalan söyleyen birine güvenemezsiniz. Ağzından çıkan şey ya yalandır ya da yalanla doğru arasında bir şeydir ki o da çoğu zaman yalana yakındır. Size gerçeği söylemeyen biriyle nasıl arkadaş olabilirsiniz? Sürekli sorguladığınız insanlarla arkadaş olmayın.

6.Kendine aşırı güvenen arkadaş

bencil-adam

Kendine güvenen biri olmayla kibirli olmak arasında fark vardır. Her şeyi yalnızca o bilir ve her şeyi herkesten daha iyi o yapar. Böyle bir kişinin çevrenizde olmasına gerek yok.
Hayatınızda bu 6 türden insanlar varsa, size daha fazla zarar vermeden kendinize bir iyilik yapın ve onları hayatınızdan çıkarın.

Yorumlar