Kesinlikle Uzak Durulması Ve Asla Aşık Olunmaması Gereken 5 Erkek Tipi

adam

Kalbinizi her seferinde biri kırar ya da incitir. Kaçınılmaz son olarak çıkar karşımıza bu senaryo. Ancak önemli olan kalbimizi kıracağına emin olduğumuz tiplere aşık olmaktan kaçınmaktır. İşte bu tiplerden 5’ini Filoji sizler için derledi.

1. “Anne Kuzusu” Diye Tabir Edilen Normalden Fazla Annesine Bağlı Erkekler

Hepimiz böyle erkeklerle karşılaşmışızdır. Bu erkekler annesinin fikir ve görüşlerini almadan bir karar dahi veremezler. Alışverişe çıktığınızda, sevgiliniz bir şeyler almak istediğinde sadece sizin onayınızla alacağı şey içine sinmeyecektir. Arayıp annesine sorması çok muhtemeldir. Bu durum ne kadar zaman çekilesi olabilir ki? Bu adamı kötü bir alışkanlıktan daha çabuk bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

anne-kuzusu

2. Sorumsuz Erkekler

Sorumluluktan kaçma eğilimindeki erkekler, çocuksu erkeklerden farklı olarak harika işlere sahip olabilirler. Kendi evleri, arabaları, bol paraları da olabilir. Yani, rahatları yerindedir. Ama bu rahat öylesine tatlıdır ki, düzenlerini asla bozmak istemezler. Beraber yaşamak ya da evlenmek gibi bir düşüncen mi var? Asla yanaşmayacaktır. Evlilik teklifini ona bıraksan önümüzdeki 15 sene tek bir kelime bile etmeyecektir. Bu erkekler aynı zamanda başarılarını sahiplenip; başarısızlıklarında başkalarını suçlayan erkektir. Bilinen er kişi görevlerini bile yerine getiremezken karşıdan her daim anlayış bekler ve bilmez ki suçunu kabul etmek de bir büyüklüktür.

adam

3. Narsist Erkekler

2 tür narsist vardır ancak ikisi de zekidir ve büyüklük gereksiniminden motive olurlar. Bernstein ilk türe “Legends In Their Own Minds” tanımını veriyor yani “Kendi kafalarında efsanevi olanlar”. Bu tipler sonunda zekalarından daha aşağı bir pozisyonda kalırlar. Bu tipler, anne-babasının alt katında veya onlarla birlikte yaşayan tiplerdir. Potansiyelini göremedikleri için diğerlerini suçlarlar, kendi kendilerine hak verirler ve kuralları takip etmeyecek kadar özel olduklarını düşünürler.

bencil-adam

İkinci tip narsistlere “Süperstar” diyen Bernstein’a göre bu kişiler kuralları takip edecek gibi görünüp zirveye çıkana kadar gücünü kullanarak insanları manipüle eden tiplerdir. Tabii her erkek bir şekilde iltifat almaktan hoşlanır ancak bu kişiler, bu tip bir ilgiye sürekli ihtiyaç duyuyor. Onları pohpohlamanız fikrine bayılır ve sürekli “en iyi” olduklarını hatırlatmanızı ister.

narsist

Narsistler ihtiyaçlarının karşılanmasından hoşlanan ve yüksek bakımlı insanlardır, ancak bazıları için bu bile yeterli gelmez. Seni sevdiklerinden daha çok kendilerini sevdiklerinden emin olabilirsin. Genellikle gözleri kendilerine “muhtaç” olacak kadınları arar.

 

4. Sürekli Büyük Konuşan Erkekler (Her Şeyin Fazlası Zarar)

Akıllarında hep büyük planlar vardır. Siz sadece el ele tutuşup yağmur altında yürümenin hayallerini kurarken, onun aklında yurt dışında en lüks otellerde rahat bir uyku çekmek vardır. Gelecekte dev malikanelerde yaşayacaklarına inanırlar. Sürekli konuşur, hayaller kurar; ama o hayalleri gerçekleştirmek için de asla kıllarını bile kıpırdatmazlar. Yani söyledikleri hep lafta kalır; fiilen bir icraat göremezsiniz. Sürekli “tamam tatlım hallederiz” diye geçiştirilmek istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

erkek

5. Geçmişin İzlerini Silememiş Olan Erkekler

Özellikle önceden gururu kırılmış olan erkeklerden kaçının. Siz bu kötü deneyimlerin sorumlusu değilsiniz. Yeni bir sayfa açabilmeyi öğrenemez bu erkekler. Size şans tanır gibi görünürler ancak sizi sevmekten çok size acı çektirmekten yana olacaklardır.

aşk

Geçmişlerinde mutlaka uzun bir ilişki ya da evlilik vardır. Bu ilişki onları bir bakıma bağımlı hale getirmiştir. Attıkları her adımda mazinin acısını hissederler. Dış dünyaya öyle katı bir duvar çekmişlerdir ki, o duvarları aşabilmek imkansız hale gelmiştir. Bu tip erkeklerle birlikte olduğunuzda, ilişkinizin de tıpkı verilen cevaplar gibi hep yarım olduğunu hissedeceksiniz.

Yorumlar