Kullanıcı Sözleşmesi

  • Filoji.com ‘da yer alan medya, makale, blog ve benzeri tüm içerikler “özgün” yahut “eşsiz” olmak zorundadır.
  • Yazar kullanıcılar özgünlük kapsamı içerisinde basılı ve elektronik mecralarda yayınlanan diğer kaynaklardan faydalanabilir, araştırma ve makalelerden referans alabilirler. Ancak bu çerçevede düzenlenen tüm yazılarda, yazar kullanıcıların, içeriğe kendi yorumlarını katmış olmaları şarttır.
  • Yazar kullanıcılar oluşturdukları içerikleri Filoji.com ‘a yüklediklerinde, oluşturdukları içeriğin tüm haklarını Filoji.com ‘a devretmiş sayılırlar. Yazar kullanıcılar sitede yayınladıkları hiç bir yazı üzerinde maddi, manevi ve hukuki hak talebinde bulunamazlar. Oluşturduğu içeriği Filoji.com’a yükleyen her yazar kullanıcı bu maddeyi peşinen kabul etmiş sayılır.
  • Filoji.com yazar kullanıcıları içeriklerinin konusu bakımından bağımsızdır. Ancak milli ve dini değerlerin çiğnenmesi, toplumsal ahlak ve etik limitlerinin aşılması veya editoryal tercihler çerçevesinde, Filoji.com içerikleri değiştirme, düzenleme ya da tamamıyla silme hakkını saklı tutar.
  • Filoji.com ‘da yayınlanan tüm yazılar doğruluk süzgecinden geçirilmektedir. Ancak sürekli değişim içerisinde olan medya dinamikleri ile günümüz bilim ve teknolojisinin hızı göz önüne alındığında Filoji.com içeriklerinin %100 doğruluğunu garanti edemez.
  • Filoji.com ‘da yer alan içeriklerdeki sağlık, tedavi, psikoloji, ilişkiler veya diğer tüm kategorilerde yazılan yazılarda verilen tavsiyelerin gerçek hayata uygulanması okuyucunun insiyatifindedir. Filoji.com ve tüm yazar kullanıcılar içeriklerinde yer alan tavsiyelerin ve yönlendirmelerin, okuyucu tarafından gündelik hayatta pratiğe dökülmesinden kaynaklı doğabilecek hiç bir problemden sorumlu tutulamaz.
  • Filoji.com, bünyesindeki her yazar kullanıcının kendi hayat görüşü ve yorumu ile içerik katkısında bulunabileceği “tarafsız” bir paylaşım platformudur. Hiç bir siyasi yahut dini görüşe yatkınlığı söz konusu olamaz. Filoji.com yazar kullanıcılarının kendi özgün içeriklerinde yer verdikleri özgür iradelerine bağlı siyasi, dini ve diğer her türlü düşünce, yönlendirme ve tavsiyelerden Filoji.com sorumlu değildir.
  • Filoji.com ‘da yer alan her türlü içeriğin izin alınmaksızın bir başka basılı yahut elektronik mecrada paylaşım esasına aykırı şekilde kaynak belirtmeden “kopyalanarak” yayınlanması kesinlikle yasaktır. Filoji.com bu gibi durumlarda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ‘nun ilgili maddelerinde yer alan yönergeler uyarınca gerekli yasal haklarını kullanacağını beyan eder.
  • Filoji.com bu sözleşmede değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • Filoji.com ‘da kayıtlı yazar kullanıcılar ve diğer tüm aboneler bu kullanıcı sözleşmesini ve içerisinde yer alan her maddeyi peşinen kabul etmiş sayılırlar.