LGBT’den Herkese Ders Olacak Projeler

LGBT yaptığı hayır projeleriyle herkesi utandırıyor…

lgbt

Nedir LGBT? Amaçları ve ilkeleri nelerdir?

LGBT uzun açılımıyla lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender bireylerin oluşturduğu topluluktur. Yaşama dair ve yaşamak için birçok ilkeleri ve argümanları olan bu grubun bireyleri bütün coğrafyaya yayılmış ve bazı bölgelerde rahat yaşam hakkı tanınmadığından zor şartlarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan insan toplum örgütüdür. En bilinen ilkelerinden bazıları şunlardır: Her türlü ayrımcılığa karşı dayanışma ilkesi, Yatay örgütlenme ilkesi, Şiddetsizlik ilkesi, Otonomi ve bağımsızlık ilkesi, Gönüllülük esaslı çalışma ilkesi, Karar alma süreçlerinde katılımcılık ilkesi, Şeffaflık ilkesi, Sorumluluk ve emeğe saygı ilkesi, Alınan sorumluluklarda hesap verebilirlik ilkesidir.

lgbt-resim

LGBT PROJELERİ

LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ

LGBT’ler arasında aktivist veya sosyal hareketin en güzel gösteriş biçimi olarak kabul edildiği bu yürüyüş her sene gerçekleşmekle birlikte artık toplumda bir gelenek halini almıştır. Günümüzde örgütlenen LGBT hareketleri lobicilik ve sokak yürüyüşleri; sosyal gruplar, destek grupları ve topluluk etkinlikleri; dergiler, filmler ve edebiyat; akademik araştırma ve yazı; ve iş faaliyetleri gibi çok çeşitli siyasî eylemcilik ve kültürel faaliyetlerden oluşur. Bu faaliyetleri gerçekleştirmelerindeki en büyük amaçları toplumda farkındalık duygusu yaratmaktır.

lgbt-yurusu

LGBT YARDIMLAŞMA GECESİ

Epudermoliys hastalığına farkındalık yaratmak için tamamı LGBT bireylerden oluşan Ateş Family Grup adıyla tanınan LGBT üyeleri,16 Ocak 2016 Cumartesi günü beşinci yıl etkinliğini sosyal sorumluluk projesiyle kutlamıştır.

Bu projenin gerçekleştirilme amacı kendi seçimleri üzerinde nasıl farkındalık yaratmak istiyorlarsa, hasta insanlarında toplumdan destek almalarını sağlamaktır. Bu gecede elde edilen bütün gelir Epudermoliys hastaları –halk arasında bilinen dili ile kelebek çocuklar- için bağışlanmıştır.

 

 

 

Ekleyen Selen Güngör

Selen Güngör

Comparative Literature student.

Yorumlar