Mental Olarak Güçlü ve Başarılı Olmak İçin Kendinize Hatırlatmanız Gereken 9 Şey

al-pacino

1.Başarı sıkı bir çalışma ve kararlılık gerektirir. İstikrarlı olmadan yola devam edemezsiniz.

buz-dagi

2.Başarmak için bazı şeylerden vazgeçmelisin. Hayatına yeni şeyler katmak için önce yer açmalısın.

saglikli-yasam

3.Yol uzun ve karmaşık görünebilir. Fakat hayalin varsa çabalamaya değer.

basari

4.Bu yolculukta kendinle ilgili bilmediğin şeyleri öğreneceksin. Hatta belki kendinde sevmediğin şeyleri kabullenmen gerekecek. En iyi yanı da bu.

salyangoz

5.Kendini nasıl bulacağınla ilgili endişelerin olabilir, fakat endişeler seni yolun sonuna götürmeyecek. Ayağa kalkıp harekete geçmelisin.

kosan-kadin

6.Bazen problemleri göründüğünden fazla abartabilirsin. Sorunlar olduğundan daha büyük görünebilir. Karışıklıktan kurtulmak ve sorunun asıl boyutunu öğrenmek için sakin kalmalısın. Güçlü ve başarılı olmanın en önemli anahtarı sakin kalabilmektir.

adam

7.Sık sık önemsiz şeylerle ilgili endişeleniriz. Aslında ne kadar saçma olduğunun farkına varsa dahi bundan kurtulamaz bazıları. Endişelere ve kötü iç seslere kulak vermemeye ve mantıklı olan düşüncelerinize tutunmaya çalışın.

adam2

8.Bazen kendimize bile yabancılaşırız. Öyle olduğu zaman sadece akışına bırakıp biraz kendinize uzaktan bakmanın tadını çıkarın.

gunbatimi

9.Her istediğinizi başaramayabilirsiniz. İdeal bir işiniz vardır ama sevdiğiniz insanla birlikte olamazsınız. Ailenizle iyi anlaşabilirsiniz, sosyal hayatınız mükemmel olabilir ama istediğiniz yerde yaşamıyorsunuzdur. Bu ömür boyu mutsuz olacağınız anlamına gelmez. Her şeyin sırası vardır. Aynı anda her şeye sahip olamazsınız.

puzzle

Ekleyen Ecem Bayir

Ecem Bayir

En sevdiğim kişi benim.

Yorumlar