Meryl Streep: Mükemmel Bir Kadından Üzerine Derinlemesine Düşünülecek 8 Söz

meryl-streep-foto

Meryl Streep harika bir aktris olmasının yanı sıra takdir edilmesi de gereken bir kadın. Mesleğinde yakaladığı yüksek başarı sayesinde çok para kazandı ve gittiği her yerde insanların hep takip ettiği biri oldu. Aynı zamanda gizemli ve akıllı bir kadın. Hem Hollywood’da hem de hayranlarının gönlünde ebedi bir iz bırakabilmeyi başardı.

meryl-streep-gulumsuyor

Aynı zamanda gösterdiği performanslar ve kariyerindeki başarısı ile birçok ödül ve takdir kazandı. 21 defa Oscar’a aday gösterilerek en fazla Oscar adaylığı alan kadın oldu. Bu adaylıkları, Sophie’nin Seçimi ve Demir Leydi filmlerinde başrol olarak, Kramer Kramer’e Karşı‘da ise yardımcı rolde gösterdiği performanslar ile kazandı.

Meryl Streep Sözleri;

1. “Kilonuz hakkında bu kadar fazla düşünmekle vaktinizi boşa harcamayın. Bundan daha zihin mahvedici, sıkıcı, aptalca ve kişiyi hayatın tadını çıkarmaktan alıkoyan daha yıkıcı bir şey olamaz.”

meryl-streep-123

2. “Artık bazı şeylere karşı sabrım yok. Daha kibirli biri olduğum için değil, hayatımda beni memnun etmeyen ya da bana zarar veren şeylerle daha fazla vaktimi harcayamayacağım bir noktaya geldiğim için. Alaycılığa, yıkıcı eleştiriye ve herhangi bir talebe karşı sabrım yok. Bundan sonra beni sevmeyen insanları memnun etmeye, sevmeye ve bana gülümsemek istemeyen insanlara gülümsemeye çalışma isteğim yok, artık yalan söyleyen ya da manipüle etmeye çalışan hiç kimseye bir dakikamı bile harcamam.”

3. “Sevgi söz konusu olduğunda tek önemli şey kendini hizmet etmeye açmaktır. Herkes başkasıyla ilgilenirken kendini kaybetmek gibi şeylerden endişe duyar, tüm o narsistlikler… Sorumluluk. Aynı şekilde bu fikre de hiç katlanamıyoruz. Ancak sorumluluk dediğimiz şey, sevdiğiniz biri için mücadele ederken giyeceğiniz zırh da olabilir.”

meryl-streep-2

4. “Herkesin kendi yolunu bulduğuna inanıyorum. Kendinize ait kurallar vardır. Kendinizle ilgili kendinize göre bir algınız vardır ve ona güvenirsiniz. En sonunda annenizin size söylediğine göre değil size doğru gelen neyse ona göre davranırsınız. Ya da bir oyuncunun söylediğine göre de değil; kimsenin sözüne değil de kendi içinizdeki sessiz ve cılız sese kulak verirsiniz.”

5. “Her şey dinlemekte saklı. Asıl mesele dinlemek. Ben böyle düşünüyorum. Demek istediğim, işten önce ve sonra, iş aralarında, eşinizle, arkadaşlarınızla, annenizle, babanızla her yerde dinlemek. Dinlemek her şeye bedel çünkü her şeyi böyle öğreniyoruz.”

meryl-streep-3

6. “Erkek ve kadın yönetmenlerle beraber çalışarak edindiğim deneyimlere göre, bir kadından emir almak insanların daha çok zoruna gidiyor. Nedense bu onlar için çok zor bir şey.”

7. “İnandığınız şeyleri hayatınızın her alanına entegre edin. Yüreğinizle bakın ve diğer herkesten de en fazlasını, en iyisini bekleyin.”

meryl-streep-foto

8. “Kendi ütüsünü kendi yapan şımarık olmaz.”

Can Eren
Takip Et

Can Eren

Yönetici at filoji.com
Kendime düşünceler.
Can Eren
Takip Et

Latest posts by Can Eren (hepsini göster)

Ekleyen Can Eren

Can Eren

Kendime düşünceler.

Yorumlar