Mikrodalga Fırın Doğrudan Kalbinizi Etkiliyor!

mikrodalganin-tehlikeleri

Hiç bazı restaurantlarda kalp pili olan müşterilerin uyarıldığını gördünüz mü? Kalp pili göğüste bulunan ve kalp ritmini düzenleyen elektrikli bir cihazdır. Mikrodalgalar kalp pilinin elektriğiyle parazit bir etkiye sahip olabilir. Bunun yanında insan kalbi de bu dalgalardan etkilenip kalp pili kullanmayan, sağlıklı kalbin ritmini bozabilir. Mikrodalga radyasyonları,  kalp organının üzerinde ciddi etkilere sahiptir.

Mikrodalga Radyasyonları Çok Tehlikeli

mikrodalgalar

Ontario’daki Trent Universiy tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, mikrodalganın insan üzerinde birçok etkisi olduğu kanıtlandı. Araştırmalar “Cep telefonlarının radyasyonları kalbi etkiler mi?” sorusuyla başlamıştı. 25 kişinin üzerinde uygulanan deney 3 dakika sürdü ve  2.4 GHz’le çalışan bir cep telefonuyla yapıldı. Deneklerin %40’ının kalp ritminde değişiklikler görüldü.

Deneyin başında bulunan Dr. Magda’ya göre elektromanyetik aletler insanlar üzerinde “aritmi, kalp çarpıntıları, baş dönmesi, mide bulantısı, aşırı terleme” gibi olumsuz etkilere sahip.

Elektrosmog Hemen Hemen Herkesi Etkiliyor

Dr. Magda 2013 yılındaki çalışmasını elektrosmoga kadar genişletti. Elektrosmog kablosuz aletlerin bir parçası. Elektrosmog tarafından desteklenen cihazlar cep telefonları, kablosuz ev telefonları, akıllı sayaçlar, kablosuz yönlendiriciler, bebek monitörleri, bilgisayarlar, oyun konsolları, radyolar, televizyon bunlardan birkaçı.

“Elektrohassas duyarlılık” radyo frekansı emisyonlarına (mikrodalga) maruz kalan insanlarda gözlemlenen olumsuz etkiye sahip fiziksel değişikliklerdir. “Hızlı yaşlanma sendromu” adıyla da bilinir.

Görülen yaygın semptomlar da şu şekilde:

Yorgunluk, uyku problemi, baş ağrısı, rahatsızlık hissi, depresyon, konsantrasyonda zorluk, hafıza kaybı, görme bozuklukları, asabilik, duyma bozukluğu, cilt problemleri, kardiovasküler, baş dönmesi, iştah kaybı, hareket etmede zorluk ve mide bulantısı.

Elektrosmog kan akışını, kalbi ve bütün bir sinir sistemini etkiler. Radyasyona ne kadar yakın olursanız, kronik etkilerine maruz kalmanız da o kadar fazla oluyor. 1 veya 2 cihaz çok problem yaratmasa bile, yaşadığımız dünyada radyasyondan kaçmak tahmin edersinizki çok zor olsa gerek.

Mikrodalga Fırınlar Sağlığımız İçin Ciddi Bir Tehlike Unsuru

microwave

Mikrodalga fırın kablosuz bir cihaz değil. Kablosuz olmak için fazla bir güce ihtiyaç duyuyor. Fakat yemek yapmak için yaydığı radyasyon bir telefon araması yapmanızla aynı etkiye sahip. Asıl tehlike fırının kendisinde değil, mikrodalgayla ısıttığınız yemeklerde!

Bir mikrodalga fırın yiyecekleri elektromanyetik radyasyonla hazırlıyor, yiyeceğin moleküler yapısı bu radyasyon sebebiyle değişiyor. Mikrodalgayla hazırladığımız bir yiyeceği yediğimizde fizyolojimizde değişiklikler ortaya çıkıyor.

Hatta mikrodalga fırınlar Rusya’da olumsuz etkileri sebebiyle yasaklandı.

Geçtiğimiz 40 yıl içinde, mikrodalga fırın kullanımı özellikle Kuzey Amerika mutfağının vazgeçilmez mutfak aleti haline geldi. Kullanım methodlarının kolaylığı ve  yemek hazırlamanın en pratik yolu olması nedeniyle bizim de mutfaklarımızda yerini çoktan aldı. Fakat beyin hasarlarına ve hatta kansere yol açması ihtimali mikrodalga fırınlarından uzak durmamız için çok yeterli sebepler. Zaten günlük hayatımızda radyasyona çokça maruz kaldığımızı düşünürsek imkanımız varken olabildiğince böyle aletlerden uzak durmanızı öneririz.

Ekleyen Ecem Bayir

Ecem Bayir

En sevdiğim kişi benim.

Yorumlar