Mutlu İnsanların Asla Yapmadığı 6 Şey

mutluluk

1.Başka İnsanların İşine Karışmak

Başka insanların neler yaptığını unutmanın vakti geldi. Onların nerelerde olduklarını ve neler yaptıklarını boşverin. Hiç kimse sizden daha iyi olamaz. Siz kendi yolunuz da ilerliyorsunuz. Çoğu zaman özgüvensiz hissetmemizin en önemli sebebi, kendimizi başkalarıyla kıyaslıyor olmamız. Başkalarını dinlemekten,kendimizi dinleyemiyoruz. Artık başkalarıyla kendimizi kıyaslamaya bir son vermemiz gerekiyor! Sizi rahatsız eden şeyleri görmemezlikten gelin, iç sesinizi dinleyin. Kendi işinize bakın! En güzel dileklerinizi ve ideallerinizi kalpten isteyin ve her gününüzü hedeflerinize ulaşmak için ayırın. Tek başınıza yol almaktan korkmayın ve zevk almaya bakın. Başka insanların negatif düşüncelerini sizi yönlendirmemeli. Eğer kendi içinizde odaklı ve huzurlu olursanız, hiçbir şey sizin için bir engel olamaz.

people-arguing-and-angry-teen-girls_bs0szf6z__m0013

2.Başkalarının Size Onay Vermesini Beklemek

Eğer kendinizle barışık olursanız ve başkalarının sevgi ve onayını aramazsanız, inanın bana herkes size saygı duyacak. Hepsinden daha önemlisi, siz kendinize saygı duyacaksınız. Başkaları sizi nasıl tanımlıyor? Eğer herkes sizi yargılasaydı, neyi daha farklı yapardınız? Öncelikle şunu anlamanız lazım ki, hiç kimse sizi yargılayamaz. Başkaları başınıza neler geldiğini biliyor olabilir fakat bu hayatı yaşayan sizsiniz. İnsanlar sizin neler hissettiklerinizi, asla tam olarak anlayamazlar. Bu yüzden insanların sizinle ilgili olan düşüncelerini takmayın. Önemli olan sadece sizin düşünceleriniz. Sizi olduğunuz gibi kabul eden insanlar aslında sizin gerçek arkadaşlarınızdır.

sad-woman-isolated-from-chatting-friends

3.Mutlu Olmak İçin Başka İnsanlara Ve Dış Etkenlere Sırtınızı Dayıyorsanız

Mutsuzluk, sahip olduklarımız ve sahip olmak istediklerimiz arasında yer alıyor. Fakat gerçek şu ki, sahip olduklarımızla mutlu olmayı bilmeliyiz. Mutlu olmak için başka insanların iznini almamız gerekmiyor. Hayatınız, başka insanlar beğendiği için güzel olmamalı. Önemli olan sizin hayatınızı seviyor olmanız. Her şey sizin elinizde, mutsuzluğa kapılmayın. Eğer mutsuzsanız, suçu başkasında değil kendinizde arayın. Mutlu olmak için fırsat kollamayın. Anın tadını çıkarın, sahip olduklarınız için şükredin. Mutluluğunuz veya mutsuzluğunuz, olaylara olan bakış açısına göre şekilleniyor. Bu yüzden sahip olduğumuz her şey için mutlu ve minnettar olmayı bilmeyiz.

happy-woman

4.Sürekli Dargınsanız

Bugün sizin gününüz olsun, geçmişi kenara bırakmanın vakti geldi. Geçmişte yaşadıklarınız sadece hayatınızın çok ufak bir bölümü, önünüze bakmayı aslan bırakmayın. Geçmişte yaşadığımız olaylar veya aldığımız kararlar bize acı vermiş olabilir fakat bu süreç çok uzun sürmemeli. Geçmişten dolayı dargın hissedersek, önümüze bakamayız. Affetmek en güzel çare. Eğer affetmeyi bilirseniz, geçmişe takılmadan önünüze bakarsanız. Affetmeyi öğrenmezseniz, yaralarınız hep aynı kalır. Bu asla geçmişte yaşadıklarınızı tamamen unutmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece size sebep olduğu acıyı, serbest bırakmalısınız. En önemlisi ise yaşadıklarınızdan ders çıkarmalısınız.

unhappy

5.Vaktinizi Negatif İnsanlarla Harcıyorsanız

Eğer çevrenizde olumsuz insanlar varsa, asla olumlu kararlar alamazsanız. Bu yüzden zihninizi ve potansiyelinizi, bu tarz insanlardan veya çevrelerden uzak tutmalısınız. Eğer başka insanlar her şeyden memnuniyetsiz oluyorlarsa ve bu durum sizi etkiliyorsa, hemen uzaklaşmalısınız. Eğer olumsuz olmaya başlarsanız, hep kaybedersiniz. Yalnız olduğunuz da bile, olumlu düşünün. Olumsuz düşünceler, asla bir sorununuzun çözümü olamaz. Bu sadece sizi yıpratır.

how-to-deal-with-negative-people-manage-energy-sucking-friends-photo4

6.Gerçeği Kabullenmiyorsanız

Kendimize yapabileceğimiz en büyük kötülük, yalana alışmak olacaktır. Eğer söylediğimiz yalanlara inanırsak, yalanlar bizim gerçeğimiz olur. Eğer gerçeği kabullenmezseniz, her gün başka bir yalanı yaşıyor olacaksınız. Gerçekler sadece gece yatarken zihniniz de dolaşacaktır. Gerçekleri daha fazla görmemezlikten gelmeyin! Cesur olun, gerçekle olduğu gibi yüzleşin.

mirror

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar