Öldü mü? Dediğimiz Sosyal Medyayı Sallayan Ünlü İsimler

Sosyal medyada öldüğü merak edilen ünlü isimler

Gün geçmiyor ki sosyal medyada asılsız ölüm haberleriyle karşılaşmayalım. Bu haberler o kadar arttı ki artık Google arama motoruna en çok yazılan soru şekillerinden biri “Şu kişi öldü mü?” şeklinde. Kendi ölümlerine tanık olan ünlü isimlerin tepkileri ise farklılık gösteriyor.

“Kötü şaka” bile diyemeyeceğimiz bu haberler tabii ki de en çok haberde ismi geçen kişilerin ailelerini etkiliyor. Bu haberlerden sonra ise yayınlanan “Ben yaşıyorum” görselleri paha biçilemez. İşte sosyal medyada “Öldü mü?” dediğimiz ünlü isimlerden bazıları:

Münir Özkul Öldü mü?

münir özkul demans

Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hocası, Türk Sinemasının en önemli isimlerinden olan Münir Özkul, 2003 yılından beri Demans hastalığıyla mücadele ediyor. Halk arasında bunama olarak bilinen düşünce bozukluğu hastalığı, hastanın bulunduğu yaşa yönelik performans gösterememesine sebep oluyor. Mahmut Hocamızın haberini yılda 2-3 kere aldığımız için artık yakınları bile bu duruma gülüp geçiyorlar. Kızları ise kanıt olarak şu fotoğrafı sosyal medyada paylaştılar:

münir özkul öldü mü

 

Ahmet Kural Öldü mü?

ahmet kural ölüm

Çalgı Çengi, Düğün Dernek, İşler Güçler, Kardeş Payı gibi severek izlediğimiz dizi ve filmlerde rol almış olan Ahmet abimiz de bu listeye ne yazık ki dâhil oldu. Haberini aldıktan sonra ise arkadaşı Selçuk Aydemir kişisel twitter hesabından aralarında geçen komik diyaloğu paylaştı:

selçuk-aydemir

Ahmet Kural ise çok geçmeden ardı arkası kesilmeyen yalan haberlerin önünü kesti ve sevenlerinin yüreğine su serpti:

ahmet kural

 

Bahoz Erdal Öldü mü?

Efsaneye göre 2000’li yılların Türkiye’sinde bu koda sahip bir isim yaşarmış. Siyasi rolü bizi ilgilendirmiyor. Bu adam durmadan ölürmüş, haberi tüm ülkeye yayılırmış. Çok geçmeden de sosyal medyada “Kendi ölümü için gelen taziyeleri kabul etti.” Haberleri peşinden gelirmiş. Hatta en çok ölen ünlüler diye bir liste çıkarmışlar, ilk sıraya yerleşmiş.

bahoz erdal

Nejat İşler Öldü mü?

nejat işler

Yakışıklı adamın derdi de çok oluyor. “Gerçek Hesap Bu” adlı kitabında başına gelenleri ve hayatındaki dönüm noktalarını anlatan Nejat İşler, sosyal medyada hastalığı ve sahte ölüm haberleriyle bizi korkutan yegâne oyuncularımızdan biri. Sedef hastalığıyla başlayan hastalığı kanlı öksürükle devam etmiş. Hastalığı boyunca köy yaşamını iyice benimsedikten sonra da orada yaşamaya devam ediyor. Kitabında iyileştiğini de belirterek sevenlerini mutlu etmekten geri kalmıyor tabii ki.

Kenan Işık Öldü mü?

kenan ışık

Kim Milyoner Olmak İster? Yarışmasının efsaneleşmiş sunucusu Kenan Işık, 1.5 sene önce saunadan çıkarken düşerek kafasını sert zemine çarpması sonucu komada kalmıştı. Bu geçen zaman içerisinde de Kenan Işık çok merak edildikçe ortaya ölüm haberleri atıldı. Yalanlanan ölüm haberleri o kadar artınca insanlar artık bu haberlere itibar etmeden önce sosyal medyada ailesinden kanıt görmeden haberlerin üstünde durmuyorlar neyse ki. Tedavisine evde devam edilen Kenan Işık’ın durumunun eskiye göre iyi olduğunu eşi ifade etti.

Oğuzhan Koç Öldü mü?

Her gün televizyonda gördüğümüz kişilerin de böyle haberlerini alıyoruz tabii ki. Onlar da gülüp geçiyorlar arkadaşlarıyla.

oguzhan koç

Ali Sunal Öldü mü?

Bu yalan haberlere en çok sinirlenen kişilerden birisi de Ali Sunal. Sonuna kadar haklı olmakla birlikte tepkisini sosyal medyadan: “Anneme bu korkuyu neden yaşattınız? Şehir dışında olduğum için telefonda ağlayan annemin sesini duydum. Bunun hesabını nasıl vereceksiniz?” şeklinde tepkisini koydu.

ali sunal

Shaggy Öldü mü?

shaggy

İnci Sözlük efsanesi haline gelen “Shaggy öldü mü?” “Shaggy neden öldü?” geyikleriyle sosyal medyada geniş yankı bulan ve artık “Shaggy yine ölmüş yeaaa” haline bürünen, bir nevi motto olmuş olan durumdur. Jamaika asıllı Amerikalı müzisyen ve de yapımcıdır Shaggy. En çok ölen ünlüler listesinde ise ikinci sıraya oturmuş durumda. Ancak şöyle de bir acı gerçek var ki, bir gün doğanın kanunu malum ölecek bu adam. O zaman insanlara bu durumu nasıl inandırılacağı büyük bir muamma. Bu durum tabii ki de sosyal medyada capsleri beraberinde getirdi:

shaggy öldü mü shaggy devlet bahçeli

Armonischka

Armonischka

Ponçik Yazar at filoji.com
Armonischka, 4. sınıfta masal anlatma yarışmasına katıldı. Ailesi bu kızçemize masal perisi olsun diye gelinlik giydirip eline de bir tane sihirli değnek verdikten sonra bir daha hiçbir zaman normal olamadı.
Armonischka

Ekleyen Armonischka

Armonischka, 4. sınıfta masal anlatma yarışmasına katıldı. Ailesi bu kızçemize masal perisi olsun diye gelinlik giydirip eline de bir tane sihirli değnek verdikten sonra bir daha hiçbir zaman normal olamadı.

Yorumlar