Hayatı Anlayıp Ahengine Uymak İçin Erkenden Bilinmesi Gereken 7 Gerçek

guzel-araba

1.  Zaman hep sandığınızdan daha çabuk geçecektir. 20’li yaşlardayken 30’lu yaşlar size çok uzak gibi gözükür ancak işin gerçeği şu ki, o yaşlara ulaştığınızda şuan olduğunuz kişiden farklı ya da gençken sandığınız kadar “yaşlı” olmayacaksınız.

karar

2. Güzellik ve maddiyat gibi şeyler geçicidir. Önemli olan kurduğumuz bağlar ve dostluklarımızdır.

güzel

3. Yaşınız ilerledikçe siyaset, kitaplar, filmler, müzikler gibi bir zamanlar haddinden fazla önem verdiğiniz bir çok şeyin aslında birlikte vakit geçirilen kıymetli bir arkadaştan daha değerli olmadığını anlayacaksınız.

best-friends

 

 

4. Geçmişinizde yaptığınız her hareket öyle ya da  böyle bugününüzü etkileyecektir. Olgunlaştıkça geçmişte yaptığınız eylemlerden gelecekte nasıl bir beklenti içine girmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Elma tohumu ekip, armut meyvesi toplamayı bekleyemezsiniz.

düşünmek

5. Geçmişe dönüp baktığınızda yanlış yaptığınız hatalardan çok denemeye cesaret edemediğiniz şeyler için pişmanlık duyacaksınız!

cesur

6.Yapmak istediklerinizi hayata geçirmek için hiç bir zaman çok geç değildir. Toplumun size biçtiği kalıplara sıkışıp kalmayın! Örneğin 30 yaşında üniversiteye başlamak utanç duyulacak bir şey değildir. Ya da 40 yaşında kitap okuma alışkanlığı edinmek sizden bir şey eksiltmez, aksine size çok şey kazandırır.

adventure

 

7. Son olarak; Sağlıklı olarak gözlerinizi açtığınız her sabah sizin için şükredecek bir şey var demektir. Aldığımız her nefes varlığımız için bir şükür sebebidir. Şükretmeyi unutmayın.

Ekleyen Can Eren

Can Eren

Kendime düşünceler.

Yorumlar