Oturduğunuzda Bacaklarınızın Aldığı Şekiller Ne Düşündüğünüzü Ele Veriyor

oturuş şekli

Yürümek ve nefes almak genellikle düşünmek zorunda olmadığınız iki şeydir; sadece olur. Ne yazık ki bu genellikle birisiyle etkileşime geçtiğinizde bacaklarınızın sizi ele verdiğinin işaretidir. Bu, bacaklarımız hakkında bir bilincimiz olmadığı anlamına gelmez, sadece beden dili söz konusu olduğunda içinde bulundukları konumdan bahsediyoruz.

Beyinden uzaklaştıkça vücut kısmı da konumlandırılır, ne yaptığına karşı daha az farkındalık olur.

Beden dili ve başkalarına görünme şekliniz söz konusu olduğunda, sahte bir gülümsemenin yanıp sönmesi hâlâ samimi görünebilir.

Ayrı Bacaklar Egemenliği Belirtir

bacak

Her iki ayağınızı sıkıca yere diktiğinizde, ağırlığınızı eşit bir şekilde dağıttığınızda, ayrılma niyetinizin olmadığını açıkça ifade eder. Bu duruş çoğu zaman hakimiyeti ifade eder.

Yani güven arttırmak istiyorsanız veya sadece kendinize güvenmek istiyorsanız bu duruşu kullanın. Ancak, yanlış durumlarda kullanmamaya dikkat edin, gereksiz yere tehdit edici veya anlamsız görünmenizi sağlayabilir.

Ayak Bileği Kilidi Kişinin Gergin Olduğu Anlamına Gelir

ayak şekli

Bir kadın olarak, ayak bileklerinizi bu şekle sokarak oturduğunuzda kibar ve dişil olarak görülebilir. Bununla birlikte, röportaj gibi bir durum söz konusu olduğunda, çapraz ayak bilekleri ile oturmak sizi gergin gösterebilir. Bu, zihinsel olarak dudak ısırmanın eşdeğeridir.

Bu oturuş şekli, olumsuz bir duygu veya belirsizlik bulunduğunu da gösterebilir.

Ayaklarınızı bir sandalyenin altına çekmeniz ise, çekilmiş bir tutumunuz varmış gibi görünmenize yol açar.

Şekil Dört Rakam Oturuşu: Kişi Tartışmaya Hazır!

Dört ayak oturuşu

Bu, ne istediğinizin farkında olduğunuzu ifade eden bir pozisyondur. Kasıtlı olsun veya olmasın, “dört rakamı” pozisyonu olması, tartışmaya ve gerektiğinde rekabet etmeye hazır olduğunuzu gösterir. Yani bu hareketi ne zaman yapacağınızı bilmek önemlidir.

dört rakam oturuşu

Bir veya iki elini kelepçe olarak kullanırsanız, bu konum yükselir: Karşı görüşleri reddeden, sert inatçı bir kişinin işaretini veren kalıcı bir konuma kilitler.

Bacakların Bitişik Durması: Nötr Duruş

bitişik bacaklar

Kalmak veya ayrılmak isteyip istemediğiniz konusunda kayıtsızlık gösterdiği için bu çok tarafsız bir duruştur.

Bir çocuk öğretmenle konuşurken bunu yaparsa, dikkatini çeker. Aynı şekilde, yetişkinler de saygı gösterdiğini ifade etmek için bu duruşu kullanabilir.
Bu nedenle, kimseyi rahatsız etmemeye çalışıyorsanız, bu oldukça güvenli bir tutum eğilimi gösterir.

 

Kaynak

 

Yorumlar