Park Ettiği Yeri Unutan Adam Tam 20 Yıl Sonra Arabasına Kavuştu

forgot-where-parked

1977 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde yaşayan bir adam, polise arabasının çalındığını bildirdi.Kayıp aracı takibe alan yetkili merciiler aradan 20 yıl sonra, aslında arabanın çalınmadığını, araç sahibinin arabasını nereye park ettiğini unuttuğunu tespit etti.Araç, eski bir sanayi kuruluşunun civarında park halinde bulundu ve aracın bir çok bölgesinin çürüdüğü görüldü.

old-car

Çevre sakinleri artık çürümeye yüz tutan aracı polise bildirildi ve polis aracın sahibini soruşturmaya başladı. Böylelikle aracın gerçek sahibi, aradan tam yirmi yıl sonra ortaya çıktı. Alman ulusal gazetesi Augsberger Allegemein’a göre, şu anda 76 yaşında olan aracın sahibi kızıyla birlikte polis eşliğinde aracına kavuşmak ilgili yere götürüldü.

Frankfurtlu yetkililer aracın artık kullanılmasının mümkün olmadığını ve hurdalığa verilmesi gerektiğini söyledi.

Bu olay yine Almanya’da yaşanan başka bir vakayı da hatırlatmakta.

Almanya’nın Münih şehrinde alkolü fazla kaçırmış bir adam aracını nereye park ettiğini unutmuş, durumu polislere bildirmişti. Aradan iki yıl sonra polis adamın aracını park ettiğini iddaa ettiği yerden dört kilometre uzakta buldu. Aracın torpidosunda 50.000 Euro değerinde ziynet eşyasıyla, 40.000 Euro değerinde nakit para bulunmaktaydı.

Son olarak, geçtiğimiz yılda İskoç bir adam Manchester ‘da bir konserde arabasını kaybetti. İddaalara göre polise bildirmeden önce tam 5 gün boyunca kendi imkanlarıyla aracını aradı. En sonunda soluğu poliste alan İskoç, arabasının çalındığını beyan etti. Aradan altı ay geçtikten sonraysa araç park halinde bir sokakta bulundu. 5.000 Euro civarındaki park cezasıysa hiç hesapta olmayan bir şeydi..

Ekleyen Çağdaş Yıldız

Çağdaş Yıldız

Az biraz şair olan; dünyalı, şen şakrak birisi.

Yorumlar