Birbirinden Yaratıcı Bu Tasarımlara Bayılacaksınız

tasarım

Her geçen gün gelişen ve değişen Dünyada yenilikleri takip etmek zorlaştı. Yaratıcı beyinler durmuyor ve üretmeye devam ediyor. Tasarımlar da Dünyadaki değişimi takip edercesine gelişti ve değişti.

Aslında o kadar çok parlak fikir ve zeki düşünceler var ki; kimi hayat buluyor, kimi ise beklemede.

Tasarımlar, sanatçının ruhundan izler taşır. Eserler, sanatçısını her zaman yansıtır.

Sıradışı sanatçı ruhundan çıkmış olan bazı sıradışı tasarımlar:

 

kutuk-lamba-1

 

-Split Grain isimli mağazanın sahibi ve tasarımcısı Paul Foeckler; kütüğü bambaşka bir amaç için kullanıyor. Kütüğü işleyerek sanatsal bir görünüm kazandıran Foeckler, kütüklerden muhteşem lambalar yapıyor. Bir kütüğü kamp dışında böyle bir amaçla kullanmak kimin aklına gelirdi ki? Bazen umulmadık şeyler sanatsal ruhlarda bu şekilde vücut bulabiliyor.

 

tasarım

 

Oldukça kullanışlı ve pratik düşünülmüş.

 


tasarım

 

Sallanan sandalyeli beşik ebeveynler için büyük bir tasarım niteliğinde olmalı. Bir taraftan kitabınızı okuyup, bir taraftan bebeğinizi uyutabilirsiniz.

 

izlanda-ic-ice-gecebilen-ev

 

DRMM’ in yaratıcıları, büyük kırmızı bir ambarı anımsatan ‘iç içe geçen’ bir ev yaptı. Proje; ev, garaj, ek misafir binası olmak üzere 3 ayrı yapıyı kapsıyor.  Sahiplerinin binayı yapma amacı; gıda ürünlerini yetiştirmek, çevreye güzellik katmak ve manzaraya hoş bir yapı katmak olarak belirtiliyor.

2009 yılında tamamlanan bu yenilikçi konut projesi, Royal Institute of British Architects (Birleşik Krallık Mimarlar Odası) tarafından ödüllendirilirken aynı zamanda 2009 Yılın Tasarımları’nda “En Orijinal Ev – Yılın Evi” ödüllerini kazandı.

 

tasarım

 

Kıvrımlı Merdiven Asansörü

Fransız şirket ThyssenKrupp Monolift beyaz, sade ve her eve uyabilecek bir taşıma sistemi geliştirmiş. Asansör yaptırmaktan daha masrafsız olan, kurulumu kolay bu tek kişilik sandalye evindeki merdivenleri çıkmakta zorlanan ya da çıkamayan kişiler için hazırlanmış.

 

tasarım

 

Bazı tasarımlar bize farklı dünyaların kapılarını aralar. Adeta bir süreliğine başka bir hayattaymışız gibi hissettirir. Özellikle bu yatak tasarımı harika olmuş. Uykunun tadı bu yatakta bir başka çıkıyor olmalı.

 

tasarım

 

Margus Tribmann tarafından tasarlanan ve ‘Throat Lamp’ olarak adlandırılan bu yeni lambalar endüstriyel havalandırma borularından yapılmış bulunuyor. Yay haline getirilmiş metal gövde poliüretanla kaplanmış. Lambalar yay yapılarıyla istedikleri yöne uzatılabiliyor ve bükülebiliyorlar. Throat lamp fütüristik tasarımıyla uzaylı objeler duygusu veriyor.

 

 

 

 

Yorumlar