Pazar Gününüzü Mükemmel Kılacak 6 Öneri

kanepede-yatan-kopek

1.Rahat Hissedin

İş günlerini daha çok iş arkadaşlarımıza güzel görünmek için en güzel parçalarımızı giyerek geçiririz. Fakat pazar günlerinde yapmanız gereken tek şey pijamalarınızla oturmak, kahvaltı hazırlamak veya ailenizle oyun oynamak. Güne çok rahat bir şekilde başlamış olacaksınız. Aynı zamanda şık giyinmek zorunda olmadığınız için gününüz çok daha rahat geçecektir. Sırf bu yüzden bile pazar günlerinizi sevebilirsiniz.

pijama

2.Güzel Bir Kahvaltı Hazırlayın

Birçoğumuz için pazar günlerinin vazgeçilmesi tabii ki kahvaltı. Fakat kahvaltınızı da aynı şekilde stresten uzak, rahat bir şekilde yapabilmelisiniz. Son dakika markete koşup aynı anda krep yapmaya çalışmamalısınız. Çok garip gelebilir bu size ama kahvaltınızı bir gece öncesinden hazırlayın. Tabakları ve kavanozları masanıza koyabilirsiniz veya peynirleri hazır bir şekilde kesebilirsiniz hatta krep hamurunuzu bile yapabilirsiniz. Bu size hem vakit kazandıracak hem de pazar gününüzün çok daha keyifli bir şekilde başlamasını sağlayacaktır.

breakfast

3.Güzel Bir Banyo Yapın

Duş almak çoğumuz için bir kabusa dönüşebiliyor bazen. Uyuyakalıp, panik halinde uyanıp duşa koştuğumuz çok olmuştur. Hatta saçımızı kurutmaya yeteri kadar vaktimiz olmadığı için işe hafif ıslak saçla hepimiz mutlaka gitmişizdir. Ama pazar günleri güzel bir küvet hazırlamayı hepimiz hak ediyoruz. Güzel köpüklü küvetinizi hazırlayın, mum yakın, sıcaklığı seveceğiniz şekilde ayarlayın ve en önemlisi bunun keyfini çıkarın!

bath

4.Müzik Dinleyin

Çoğumuz pazar günlerinde takip ettiğimiz dizilerin yeni bölümlerini izleriz veya bir film açarız. Fakat aslında modumuzu yükseltecek olan şey bu değildir. Evde en sevdiğiniz şarkıyı açın, yemek yaparken veya kitap okurken dinleyin. Çok huzurlu hissedeceğinizi garanti ediyorum!

music

5.Gelecek Hafta İçin Yemek Planlarınızı Yapın

Yemek yapmak size zor mu geliyor? Bunun sebebi işten gelince son dakika yapıyor olmanız. Hatta ne pişireceğinizi son dakika marketten alışveriş yaparken bile planlıyor olabilirsiniz. Bunun en güzel çözümü yapacağınız yemekleri önceden planlamak olacaktır. Bu şekilde stres altında olmazsanız, o günün yemeğini bir önceki akşam yapmış olacaksınız zaten. Yemek yaparken müzik dinlemeyi unutmayın!

cooking

6.Günü Dışarıda Sonlandırın

Özellikle yaz veya bahar akşamlarını dışarıda geçirmek size çok iyi gelecektir. Zaten günün çoğunu evde geçirdiğiniz için biraz hava almak harika olacaktır. Eğer verandanız varsa, güzel bir içecek hazırlayıp arkadaşlarınızla sohbet etmek size iyi gelebilir. Eğer büyük bir bahçeniz varsa, bir ateş yakıp etrafında oturmak da güzel bir etkinlik olabilir. Birçok seçenek mevcut, yaratıcılığınızı konuşturun!

eveing

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar