Rutin Giden Hayatınızı Yenilemek İçin Yapabileceğiniz 6 Önemli Değişiklik

action

Sabah uyandığınızda düşündüğünüz ilk şey nedir?  İlk düşüncelerinizden biri “Saat kaç? İşe geç kalıyorum”  biraz ara vermeye ve rutinlerinizi yenilemeye ihtiyacınız var demektir.

Hayatlarımızı sürdürmek ve kurulan rutinlerimize uymakla meşgul oluruz. Yaşam biçimimizde bazı değişiklikler yapma ve yeni deneyimler kazanmanın hayatımıza (özellikle de ruh halimize) faydası olabilir.

1. Yeni Bir Maceraya Ya Da Egzotik Geziye Çıkın

Büyük değişiklikler; egzotik kaçamakları ve yeni maceraları içerir ve dünyamız keşfedilmeyi ve hikayeler yaratmamızı bekleyen güzel yerlerle doludur. Muhtemelen bu tür planların büyük miktarda para gerektirdiğini düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki bazı egzotik varış yerleri de makul ölçüde ekonomiktir.

Bazı gezginler, Asya’yı ziyaret etmeyi tercih ediyor, çünkü Myanmar turları şöyle diyor: “Burası, dünyanın en gizemli ve keşfedilmemiş yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu tür destinasyonlar, zengin kültür mirası dolu maceralar bulmak için iyi seçeneklerdir.”

train

2. Yaşadığınız Alanı Yeniden Dekore Edin

Değişiklikler hakkında konuşurken, çevremiz onun önemli bir parçasıdır. Tek başına, evde, apartmanlarda, kampüste vb. Yaşamınız ne olursa olsun, basit bir mobilya hareketi veya alanınızı süslemek ve geliştirmek için yeni ev aletleri almanız yeterli olabilir. Muhtemelen, küçük bir süslemenin veya basit bir mobilya hareketinin hayatınızda ve halinizde nasıl bir etki yaratabileceğini hayal edemezsiniz. Bu işin uzmanları, kaliteli bir döşeme ve ev dekorasyonun herhangi bir eve daha güzel ve canlı bir görünüm kazandırdığını söylüyor, bu nedenle değişikliklere başlasanız iyi olur! Alanınızı şifa veren bir ev haline getirmek için düşük maliyetle yenilenen birçok fikir var.

home

3. Yazmaya Başlayın

Yazı, duyguları boşaltmanın ve zihnimizi özgürleştirmenin en iyi yollarından biridir. Elbette yazmaya başlamak için bir sebep daha verecek pek çok yarar vardır. Bunun yanında, kelime dağarcığını korumak ve genişletmek için eğlenceli bir yoldur. Yazmak (ne şekilde olursa olsun) sizi terk etmek zorunda bıraktığınız şeyleri bıraktırır. Bu nedenle endişe düzeyleriniz azalır ve rahat bir ruh haline girersiniz.

yazmak

4. Müziği Bir Güç Olarak Kullanın

Müzik hayattır ve kesinlikle müzikle gerçekleştirilen bazı etkinlikler ruh halinizi düzeltebilir. ve gelişiminizi artırabilir. Sahip olduğunuz her etkinlik için farklı bir çalma listesine sahip olabilirsiniz ve Spotify gibi ruh halinizle ilgili olarak önceden kurulmuş bir çalma listesi sunan birçok site veya sizi mobil cihazınız için en iyi uygulamaları herhangi bir sorun yaşamadan gösteren basit mp3 müzik indirme programı vardır. Yeni ritimler deneyin ve her harika şarkının ardında büyük bir hikaye olduğunu unutmayın.

müzik

5. Görünümünüzü Yenileyin

Bu tip değişiklikler sadece görüntüyle ilgili değildir. Saçınızı kestirmeniz veya farklı kıyafetler almanız yeni bir insanmış gibi hissetmenizi sağlar. İster görüntünüzden mutsuz ister de sıkılmış olun, bir şeyleri değiştirin. Gardırobunuzu yenileyin. Gösterişsiz veya kendinizi kötü hissetmenize neden olan bütün kıyafetlerinizden kurtulun. Her gün en iyi şekilde gözükmeye çalışın. Bu illa ki süslü veya resmi giyinin anlamına gelmiyor. Kendinizle gurur duyacağınız, şık, zarif, uygun fiyatlı ve yaşınıza uygun kıyafetler giyin.

Saç tarzınızı değiştirin. Saçlarınızı kestirin veya saçınızı farklı bir renge boyayın. Uzun saçlı kadınlar katlı kesimleri, kakülleri veya kısa saç modellerini deneyebilir. Erkekler de yüzlerindeki kılları kullanarak görüntülerini değiştirebilirler. Bıyık veya sakal tarzınızı değiştirebilirsiniz. Her zaman sakallı olan bir erkekseniz de değişiklik yapmak için tamamen tıraş olabilirsiniz.

girl

6. Hobilerinizin Tadını Çıkarın

Mutlu olmak için, tutkunun ve benzeri şeylerin her zaman takip edilmesine ihtiyaç duyarsınız. Eğer yoga seviyorsanız, o etkinlik için zaman ayırın ve anın tadını çıkarın! Yoga ve meditasyon için özel bir alan oluşturun; evinizde özel bir oda veya arka bahçenizde, sizin ve yoga matının oturduğu bir alan olabilir.

Yeni bir gruba katılın, insanlarla tanışın, yeni etkinlikler uygulayın ve sizi her zaman mutlu eden şeyleri bulun. Daha iyi olabilmeniz için alışkanlıklarınızı yenileyebilen değişiklikler yapmanız gerekir. Yeni hedefler belirleyin ve bunları elde edin; Doğru bir hedefe sahip olmak motivasyonunuzu korur ve sizi sürüklenip bir karmaşaya düşmenizi önler.

balance

Yorumlar