Sadece 5 Dakikanızı Ayıracağınız Bu 5 Sabah Rutini Sizi Daha Başarılı Bir İnsan Yapacak

calisan-insan

Uyandığınızda ilk olarak telefonunuza bakmak yerine, hafif esneme hareketleriyle yatağınızdan kalkmaya çalışın. Hatta bunun için yatağınızdan kalkmanıza dahi gerek yok. Uzandığınız yerde, kollarınızı ve ayaklarınızı gerdirerek kaslarınızı esnetirseniz, vücudunuzdaki kan dolaşımını arttırdığınız için yataktan daha dinç bir şekilde kalktığınızı sizde farkedeceksiniz.

yataktan-kalkan-adam

Uyandığınız gibi kahvaltı safhasına geçiş yapmak sanıldığı gibi o kadar da iyi bir rutin örneği değildir. Sabah kalktığınızda, ilk iş olarak ılık bir bardak suya 1 dilim limonu sıkarak için. 1 hafta limonlu su ile uyandıktan sonra sonraki bir hafta ise içerisine bir yemek kaşığı organik elma sirkesi koyduğunuz suyu için. 1 hafta limonlu su, 1 hafta da sirkeli su şekilde düzenli olarak her sabah ilk iş karışımları içerseniz. Gündelik modunuzun daha iyi olduğunu, daha az yediğinizi ve sindirim ve cilt sorunlarınızın azaldığını farkedeceksiniz.

Hayat size ekşi limon uzatırsa

Sabah hazırlanırken veya kahvaltı yaparken, rahatlatıcı müzikler dinlemeniz sizi günün ilk saatlerinde daha mutlu ve huzurlu bir hale getirmeye yardımcı olabilir. Özellikle kişinin beğenisine uyan şarkılar dinlediğinde stres seviyelerinin düştüğü bilinen bir gerçek. Bu sebeple beğeninize uygun ve dinlediğinizde size kendinizi iyi hissetiren şarkıları her sabah rutin hazırlıklarınızı yaparken dinlemeyi ihmal etmeyin.

müzik-dinlemek

Gülümseme alıştırması yapın. Gülümseme alıştırması denilen bu taktiğin temeli beyni o an mutlu olduğuna inandırmaktan geçmektedir. Gülerken kullandığımız yüz kasları ile beyin nöronlarımız arasındaki ilişki oldukça ilkel bir düzeydedir. Bu sebeple belli bir süre (30 saniye ile 1 dakika arası) gülümseme pozisyonunda kalırsanız bir süre sonra gerçekten kendinizi iyi hissedeceksiniz. Tabi ki bu mutluluk hali gerçekten komik veya mutlu bir olay karşısında hissettiğiniz yoğunlukta olmayacaktır ancak yine de beynin ilişkili kısmını belli ölçüde harekete geçirecektir.

gülümsemek

İşinize yahut okulunuza giden yolda kendinize belli bir yürüme mesafesi bırakın ve o mesafeyi mutlaka yürüyün. Sabah yapılan 15 dakikalık bir yürüyüş günlük modunuzu ve kardiyovasküler sağlığınızı büyük ölçüde etkileyecekir. Bu sebeple iş yerinize veya okulunuza geç kalmadığınızdan emin olarak varmanız gereken noktaya 15 dakika kadar bir mesafe kala yürüyün. Bu yürüyüş hem beden hem de zihin sağlığınız açınızdan oldukça faydalı olacaktır.

Ekleyen cannov

cannov

Kendime Düşünceler.

Yorumlar