Sadece Sevgililer Günü’nde Yalnız Olanların Yapması Gereken 15 Şey

burhan-altintop

Sevgililer günü bugün, geldi çattı. Kimileri için kapitalizmin kölesi olmayalım diye kutlanmayan,  kimileri için her gün aşığız diye kutlanmayan, kimileri için kutlanamayan ve pek de önemli olmayan bir gün. Ama bugün yalnızlığı dert edinenler için ufak ve sıcacık tavsiyelerim var.

1.Kendine bir fincan kahve hazırla ya da bir şişe şarabını kap. Battaniyeniz ve birkaç atıştırmalığınız olsun. Günümüzde artık Tumblr’a yüklenen fotoğraflar için battaniyeye sarılmak moda haline geldi. Fakat battaniyeye sarılmak araştırmalara göre daha güvende ve huzurlu hissetmenizi sağlıyor. Zaten bunun aksini iddia edecek biri yoktur sanıyorum. Battaniyenize sarılın ve bu soğukta dışarıda olmak yerine sıcacık evinizde oturmanın keyfini çıkarın.

kahve

2.Pizza sipariş et. Yalnızken pizza yemek yapayalnız oturmaktan daha iyidir. Üstelik bütün bir pizza senin ve kimseyle paylaşmak zorunda değilsin. O pizza sadece senin için, kendin için ve sen olan kendin için…

3.Sevgilim olsaydı izleyemezdim dediğin bir film seç. Seni küçümseyen bakışlar yok, istediğin türde film izleyebilirsin. Sakın “The Notebook”u izleme. En olmadı Avrupa Yakası’nın bölümlerinden aç bir tane. Yalnızlığı filan hatırlamazsın.

patlamis-misir

4.Kendine bir buket çiçek al. Sadece evinin bir köşesindeki vazoyu doldurmak için değil. Çünkü çiçekler insanları mutlu ederler. Kokularıyla, renkleriyle… Sen bunu hak ediyorsun. Başkası senin için yapmıyorsa sen yap. Bir insanın başka sana önemini hatırlatmasını bekleyeceğine, sen kendine önemli olduğunu hatırlat. Papatyalı bir güne uyanmak ne kadar tatlı olurdu!

cicekler

5.Banyo+şarap 2’lisi. Ya da maskenin kurumasını beklerken 2-3 shot at. Sadece kendini şımartmak için.

6.Gittiğin bir kafedeki garsona bahşiş bırak. Manavda aldıklarını poşetleyen manava teşekkür et. Bunu içinden gelerek söyle. Bu tarz küçük şeyler modunu yükseltmeye yetecektir.

7.Sporda ekstra vakit harca. Hep denemek istediğin bir derse katıl. Buhar odasında vakit öldür. Sevgililer gününde bir yalnız olarak saunada da ter akıtabilirsin.

taslar

8.Tinder yükle. Sevgililer gününde hangi şanslı yalnız seni bekliyor acaba? Tek bekar sen değilsin ya! Ayrıca iltifatlar duymak sana iyi hissettirecek ve “yapayalnız öleceğim” klişelerinden kurtulmuş olacaksın.

9.Aileni ara veya sevgilisi olan bir arkadaşını. Sevgililer gününde neler yapacaklarını sor. Biraz acı olabilir fakat senin aşkı beklemeye değer görmene neden de olabilir. Onların anlattıkları bekleme inancını güçlendirebilir. Sadece tek bir gün için biriyle vakit geçirmeye çalışma. Yılın geri kalan günlerinde ne yapacaksın?

10.Bir parti uydur ve arkadaşlarını davet et. Bu “14 şubat partisi” veya “doğmadığım gün partisi” olabilir. Bekar ve sevgilisi olan arkadaşlarını da davet edebilirsin. Hem her sevgililer günü sevgiliyle kutlanacak diye bir şey yok.

11.Kuzenlerinle vakit geçir. Kuzenlerle olmak her zaman eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Eğlenebileceğiniz etkinliklere katılabilir, gece eğlenmeye çıkabilirsiniz. Kuzenleriniz yoksa yeğenlerinize müracaat edin. Hiçbiri yoksa artık evde oturun.

12.Bir kitapçıdan aşk mektubu al ve kendine postala. Çok şizofrenik geldiyse kalpli magnet alıp kendine hediye et. Kendini sevmeyen insanın başkasına verecek bir sevgisi yoktur.

13.Sevgilisi olan bir arkadaşınızın evcil hayvanı varsa onun bakımını bir günlüğüne üstlenebileceğini söyle. Böylelikle hem yalnız kalmayacak hem de mükemmel bir dost olarak arkadaşlarınızın gözüne gireceksiniz. Bir köpekle dost olmanın nesi kötü? Mısır patlatıp birlikte yiyebilirsiniz. Mısır tanesini havaya fırlatın ve kapmasını izleyin!

kopekler

14.Taboo’yu izlemiyorsan hemen izlemeye başla. Başrolde Tom Hardy olduğunu duyduktan sonra ilginizi çekeceğine eminim.

15.Sevgililer gününün gelip geçici, beklide sadece birtakım insanlar para kazansın diye ortaya çıktığını düşünün. Doğru olan da bu olmalı. Aşkınızı bulduğunuzda sadece o gün değil her gün gülümsediğini görmek isteyeceksiniz. Bu devran sonsuza kadar böyle gitmeyecek. Aslında bu tavsiyeler sadece 14 şubatta değil, yılın geri kalan günlerinde de yapmanız gereken şeylerdir. Kendinize değer vermeyi unutmayın.

 

Ekleyen Ecem Bayir

Ecem Bayir

En sevdiğim kişi benim.

Yorumlar