Seksüel Astroloji: Burcunuza Göre Seksapelinizi Öğrenin! Eros Nedir Ve Ne İşe Yarar?

burc

Bu küçük gezegenin konumu, eros, sizin cinsel isteklerinizi ve aynı zamanda erotik doğanızın seviyesini belirler. Hangi burç bu konu da nasıl özellikler taşıyor hemen bakalım!

Eros’u Koç Burcu Olanlar:

Bu insanlar içgüdüsel olarak insanların aklını başından alırlar. Onların cinsel atraksiyonları hızlıca oluşur ve o anın hislerini çok yoğun bir şekilde yaşarlar fakat aynı zamanda da aniden o andan kopabilirler. Bu tarz aşıklar insanlara çok dengesiz gelebilir çünkü tutkuları çok hızlı bir şekilde yükseldiği gibi düşebilir. Cinsel ifadelerinde verici ve duygusal olmalarına rağmen çok tutkululardır. Eros’u koç olan insanlar, anı çok yoğun bir şekilde yaşarlar ve o an karşısındaki insana bir obje veya kendilerinin uzantısı gözüyle bakarlar. Genellikle ilişkilerde takip etmeyi tercih ederler ve kazanacakları zafere bağımlı gibi davranabilirler.

Eros’u Boğa Burcu Olanlar:

Bu insanlar istediği kişiyi elde etmeye çalışlar ve şehvete düşkünlerdir. Bu aşıklar için birisine seksüel sahip olma isteği önemli bir meseledir. Eros koç gibi bir yarış boğa için söz konusu değildir. Cinsel istekler konusunda boğa çok ilkel davranan bir burçtur ve kargaşadan asla hoşlanmaz. Eğer istikrarsız bir partnere sahipse, mutsuz olması kaçınılmazdır. Seksüel doğalarının kökleri hislerine bağlıdır.

Eros’u İkizler Burcu Olanlar:

Bu insanlar cinselliğe meraklı ve ilgilidir. Bilgi’den çok fazla etkilenirler, genellikle yazılan veya söylenen bir söz onları fazlasıyla etkiler. Erotik şeyleri yazmayı ve okumayı sevdikleri gibi, aşıklarına mektup yazmaktan da fazlasıyla hoşlanırlar. Bu insanların seks yaparken zihinlerini susturmaları zor olduğu için ikizlerin cinsel ifadelerinde bir röntgenci yatar ve kendilerini bırakmaları gerçekten hiç kolay değildir. Birçok eros burcu ikizler olan insan seks yaparken konuşmayı veya ona konuşulmasına çok hoşlanırlar.

Eros’u Yengeç Burcu Olanlar:

Bu insanların duygusal bakıma ihtiyaçları vardır ancak bu bakım sonrasında cinsel ilişkiye hazır olabilirler. Kişinin kendisine olan saygısı az ise, bir başkasını cinsel obje olarak kullanmaya meyilli olur çünkü reddedilmekten korkar. Eğer kendisine saygısı yüksek birisiyse, çok daha sıcak ve samimi bir insanla birlikte olacaksınız demektir. Eros’u yengeç olan insanlar seks ile birlikte, fiziksel ve duygusal yenilenmeyi amaçlarlar. Yatakta sezgili bir partner istiyorsanız eros yengeç tam size göre. Cinsel olarak birisini elde etmek boğa da olduğu gibi yengeç burcunda da önemli. Bazen, partnerlerinin çok saf olmasını isterler fakat aynı şey olan için geçerli değildir. Seks yaptıkları kişiye aşık olmaya çok meyillidirler.

Eros’u Aslan Burcu Olanlar:

Eros’u aslan olan fantezileri karşısındaki insanın arzularına göre şekillenir. Partner’i onun hakkında ne düşünmesini istiyorsa, ona göre davranırlar. Kendi erotik davranışları için çok fazla zaman harcarlar bu yüzden fazlasıyla flört ederle ve hayran gibi davranırlar. Yine de, fazlasıyla sadık olabilirler. Eros aslanlar aşk ve cazibe için yaşarlar. İlişkilerinde tutku azaldığı anda kendilerini tehlike de hissederler. Eğer ki kendi ilişkilerinde tutku azalırsa, başkalarıyla flört etme ihtiyacı hissederler çünkü ancak bu şekilde tutkuyu yüksek tutabileceklerine inanırlar. Eros aslanların ilişkilerinde fazlasıyla egolu olduklarını unutmamak lazım.

Eros’u Başak Burcu Olanlar:

Bu insanlarda topraklık ve entellektüellik birleşir. Özellikle çok düşünmedikleri zaman, çok hassas olurlar. Başaklar her şeyi analiz etmeye ve düşünmeye meyilli oldukları için ilişki esnasında tam bir röntgenci olabilirler. İlişki esnasında başkalarını eğlendirmeye yer verirler. Eros başak için düşüncelerin buluşması çok önemlidir. Bunlar karamsar aşıklardır, önüne gelenle yatmak ve evlenmek arasında belirgin evreler vardır. Başaklar vücudun fonksiyon ve görevlerinin farkındalardır ve seksi bir yenilenme olarak görürler, aynı zamanda vücuda iyi geldiğine inanırlar. Başaklar çok hassas aşıklardır ve karşı tarafı memnun etmeye çalışırlar. Ama kendilerini bırakmak konusunda fazlasıyla utangaç davranırlar. Başaklar çok saf ve özgürdürler. Saf olmalarına rağmen yine de önüne gelenle yattıkları durumlar da olmuyor değil.

astro

Eros’u Terazi Burcu Olanlar:

Eros’un flört dolu ve çekici olduğu bir pozisyon. Teraziler eşitliğe çok önem verselerde, kendi isteklerini unutup karşısındaki insanın isteklerini karşılamaya çalışırlar. Bu insanlarla konuşmak çok seksi bir durumdur. Aşık olmanın tuzaklarına bağımlı olsalarda, bir ilişki söz konusu olduğunda bu onlara çok sıkıcı gelebilir. Fazlasıyla romantik ve çekicidirler fakat insanlarla konuşmayı çok severler, bu da bazen tahrik edici olabilir.

Eros’u Akrep Burcu Olanlar:

Eros’un kesinlikle erotik olduğu bir pozisyon. Bu insanlar bir insanı içi ve dışıyla tanımaya, aynı zamanda aşk ve seksin gücüne bayılırlar. Bu insanlar için her şeyi yoğun yaşamak önemlidir. Eros’u akrep olanlar sadece bir insanın vücudunu değil, ruhunu tanımayı da isterler. Eros akrepler, istekli bir partner karşısında her şeyi yapmaya hazır olurlar. Çok tutkululardır ve ilişkileri ne kadar yoğun yaşanıyorsa o kadar iyidir onlar için. Bu insanlar seks hakkında fazlasıyla düşündüğü için başkaları bunu hissedebiliyor. Kolayca derinize işleyebilirler ve isteklerinizi karşılayabilirler.

Eros’u Yay Burcu Olanlar:

Çok çoşkulu ve hayat dolu bir izlenim verirler. Eros yay için seks eğlenceli bir anlam taşır ve içten gelen kahkahalara rastlamanız mümkündür. Bu insanların cinselliği bir spor olarak gördüğünü söyleyebiliriz. Cinselliğe çokça açık ve saf bakmalarıyla sizi şaşırtabilirler. Birisinin ona yakın davranmasından ziyade, birisini kovalamayı severler. Tutku ve romantiklik yay burçları için pek söz konusu değil. Eros’un bu pozisyonu için kahkaha ve eğlence söz konusu. Bu tarz insanlar cinsel ilişki esnasında dürüstlüğe, özgürlüğe ve keşfetmeye önem verirler, oyunlardan hoşlanmazlar. Eros yay fazlasıyla bilmek ister ve yeni şeyler keşfetmeye
bayılır.

Eros’u Oğlak Burcu Olanlar:

Bu insanlar cinsel isteklerinde fazlasıyla toprak grubuna uygun ve hassas davranırlar. Libidoları yüksek fakat kontrollüdür. Başkalarının kontrolünde olmasalar da, kendilerini kontrol etmeyi bilirler. Birçok eros oğlak, istekleriyle anlamlı bir şeyler elde etmeye çalışırlar.

Eros’u Kova Burcu Olanlar:

Bu insanlar, değişik insanlarda fazlasıyla etkilenirler ve sürekli bir heyecan peşindedirler. Kova’nın tarafsızlığı, konuşmadığı insanlarla duygusal bir şeyler yaşaması gibi; konuştuğu insanlarla da bunu yaşayabileceği olmasıdır. Eros kova, cinsel yaratıcılıkta iyidir. Açık zihinleri partnerlerinin de yaratıcılığını geliştirir.

Eros’u Balık Burcu Olanlar:

Bu burçlar partnerlerine uyum sağlayabilirler. Bu durum; bu burçtaki insanların cinsel isteklerinin olmadığı anlamına gelmez. Onların partnerlerinin her halini kabullenebilmeleri, onları çok daha romantik yapıyor. Karşı taraf güven verdiği takdir de, kendilerini teslim edebilirler. Bu, bir balık burcuyla birliktelik yaşamak istiyorsanız, en önemli noktalardan biri!

astrology_cover

Buradan Kendi Eros Burcunuzu Bulabilirsiniz :

1990

Ocak 1 –  Mart 8 BALIK

Mart 9 – Mayıs 11 KOÇ

Mayıs 12 – Temmuz 21 BOĞA

Temmuz 22 – Aralık 31 İKİZLER

 

 

1991

Ocak 1 – Nisan 30 İKİZLER

Mayıs 1 – Temmuz 18 YENGEÇ

Temmuz 19 – Ekim 9 ASLAN

Ekim 10 – Aralık 31 BAŞAK

 

1992

Ocak 1 – Ağustos 24 BAŞAK

Ağustos 25 – Kasım 20 TERAZİ
Kasım 21 – Aralık 31 AKREP

1993

Ocak 1 – Ekim 8 AKREP

Ekim 9 – Aralık 29 YAY
Aralık 30 – Aralık 31 OĞLAK

1994

Ocak 1 – Mart 20 OĞLAK

Mart 21 – Aralık 31 BALIK

1995

Ocak 1 – Mart 9 BALIK

Mart 10 – Mayıs 12 KOÇ
Mayıs 13 – Temmuz 22 BOĞA
Temmuz 23 – Aralık 31 İKİZLER

1996

Ocak 1 – Nisan 29 İKİZLER

Nisan 30 – Temmuz 17 YENGEÇ
Temmuz 18 – Ekim 7 ASLAN
Ekim 8 – Aralık 31 BAŞAK

1997

Ocak 1 – Ağustos 23 BAŞAK

Ağustos 24 – Eylül 19 TERAZİ
Eylül 20 – Aralık 31 AKREP

1998

Ocak 1 – Ekim 8 AKREP

Ekim 9 – Aralık 29 YAY
Aralık 30 – Aralık 31 OĞLAK

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar