Sevdiğiniz İnsanın Kalbine Giden Yol, Bu Üç Kelimeden Geçiyor: Saygı, Minnet, Kabullenme

ask-ciftt

Davranışlarınızı sözlerle destekleyin.

Hepimiz ilgi gösteren, önemsediğimiz insanların bizi yükseklerde tuttuğunu anlatan güzel sözler duymak isteriz ve eğer birisinin sizden hoşlanmasını, hatta size aşık olmasını nasıl sağlayacağınızı bilmek istiyorsanız, insanların duymak istediği şeylerin ne olduğunu öğrenmeye başlamalısınız.

Her insanın duymak için can attığı söyleyebileceğiniz bazı spesifik şeyler olmakla birlikte, söylediğinizde bu sözler ilişkinizde özel bir bağ doğmasına da neden olacaktır.

Bu sözlerin insanlar üzerinde ilham verici bir özelliği vardır. Bu sözler partnerinizi daha iyi bir insan olmaya ve sizinle daha ciddi bir ilişki içinde olmaya iter.

“Sana saygı duyuyorum.”

askcift

Belki de karşınızdaki insan için “saygı” kelimesinden daha önemli bir söz yoktur. Sevgilinize ona saygı duyduğunuzu söylediğinizde onu olduğu gibi kabullendiğinizi anlatıyor olursunuz.

Ailesine ve arkadaşlarına davranış şekline saygı duyduğunuzu söylemek ve kariyerine, dünyaya kattığı yaratıcılığa hayranlık duyduğunuzdan onu da haberdar etmeniz ona saygı duyulduğunu hissettirir.

gulumseyen-kadin

Sevgilinize ona saygı duyduğunuzu söylediğinizde, sizi hayatının önemli bir parçası olarak görmesine neden olursunuz. Ona saygı duyduğunuzda ise, bu sizinle bir gelecek inşa etmek istemesine neden olur. Bu konuda hata yapmayın, saygı kesinlikle duymaya can attığı bir kelime!

“Sana minnettarım.”

ask-ciftt

Karşınızdaki insanın kalbini çalacak cümlelerin en önemlilerinden biri de “minnettarlıktır.” Karşınızdaki insana ona minnettar olduğunuzu söylemek ruhunda melodiler çalmasına neden olacaktır.

Bu kulağa ne kadar basit gelirse gelsin, bir insan öz saygısının bir kısmını sizi mutlu ettiğini bilerek elde eder. Bu yüzden ona minnettar olduğunuzu söylemek, yaptığı şeylerin pozitif etkisi olduğunu anlamasını sağlar.

Kimse takdir edilmediği, minnettarlık olmayan bir ilişki istemez.

Bu sadece insanların sevildiklerini hissetme yollarından biridir. Karşınızdaki kişinin sizin tarafınızdan minnettarlık duyulduğunu hissettirmek sizinle daha fazla zaman geçirmek istemesine neden olacaktır. Sonuçta minnettarlık, karşınızdaki insanın çabalarını gördüğünüzü ve anladığınızı belirtir.

“Seni kabul ediyorum.”

ask-cifttt

Bu dünyada kabul görmek hayatın kapılarını açan anahtar gibidir. Bu yüzden karşınızdaki kişi onu olduğu gibi kabul ettiğinizi bilmek ister. Bu direkt olarak söyleyebileceğiniz bir şey değil de daha çok onun çevresindeyken gerçekleştirdiğiniz hareketler ve davranışlarla anlatabileceğiniz bir şey olabilir.

Onu değiştirme veya eleştirme isteğine karşı koyduğunuzda onu kabul ettiğinizi belli edersiniz.

Kişiler hatalarının gayet farkındadır ve sizinle olmanın kolay olduğunu, sizin onlarla işbirliği yapmak istediğinizi fark ettiklerinde kabul gördüklerini hissederler.

Hepimizin bilmek istediği şey hata yapmanın doğal olduğu ve mükemmel olmak zorunda olmadığımızdır. Bu his, karşınızdaki kişiye verebileceğiniz güzel bir hediyedir.

s-cd2604e2740873e63111caac1fec538208dd57a6

Birlikte olduğunuz kişiye “Düşüncelerine ve yaptıklarına saygı duyuyorum.” deyin ve ona sorular sorun, ondan tavsiyeler isteyin.

Karşınızdaki insana kurabileceğiniz belki de en güçlü cümlelerden biri “Sen ne düşünüyorsun?” olabilir.

“Sana minnettarım” demeniz sevgilinize sonuna kadar ilham verecektir.

Bu durum sadece kalp kırıklığına neden olur. Oysa ki yapmanız gereken söylediğiniz cümleleri kendinizin de hissetmesidir. Saygı duyduğunuzu söylüyorsanız gerçekten saygı duyun. Minnettarlık belirtiyorsanız gerçekten minnettar olduğunuzu hissedin. Kabul ettiğinizi hissettirmeye çalışıyorsanız gerçekten kabullenin, zaten hissedecektir.

Unutmayın ki kaliteli ve sağlam bir ilişkinin temelleri her zaman saygı, anlayış ve takdir üzerine kurulur.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar