“Seven Sevdiğine Benzer” Dedirtecek Birbirine İkiz Gibi Benzeyen 10 Çift

filoji-benzerlik

Kafanızın uyuştuğu ve benzer ilgi alanlarına sahip olduğunuz birileriyle ilişki yaşamak oldukça normal bir durum. Bir düşünün, hiçbir konuda orta yolu bulamadığınız, her konuda sizin zıt kutbunuzda yer alan biriyle olmak gerçekten sinir bozucu olmaz mıydı? Öyle ki, anlaşmayı bırakın sizi doğru düzgün anladığından bile şüphe edersiniz. Ne demiş Mevlana “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.”

Peki size hem duygusal yönden hem de fiziksel olarak benzeyen biriyle birlikte olmak nasıl olurdu desek? Bu gerçekten bambaşka bir boyut! Görünen o ki, bazı şanslı insanlar kayıp (ruh) ikizlerini çoktan bulmuşlar…

  1. Hayatının aşkı ikizin gibi görünürse…

Bu denli bir benzerlik insana garip hissettirmez mi? Biz pek yorumlayamadık… Belki de aşkınızı yaşarken kendinize olan sevginiz bile artar zira; kendi yansımanıza aşık gibi hissetmeniz kaçınılmaz olur.

  1. Ruh eşiniz her anlamda sizinle uyumluysa…

Ne kadar ilginç bir benzerlik! En yakınım dediğiniz ve en iyi anlaştığınız insanın ikiziniz gibi size benzemesi çok şirin değil mi sizce de?

  1. Size ikiziniz gibi benzeyen birinden çocuğunuz olursa…

Bizce muhteşem bir aile olmuşlar! Kendi kaşını gözünü sevenler, genetik yapısını kaybetmek istemeyenler bu sizin için gelsin: Gözünüzü dört açın hem ruh eşiniz hem de ikiziniz dışarıda bir yerlerde olabilir!

  1. Sevgilinizle gülüşleriniz tamamen aynı olursa…

İnanmayanlar belki de fotoğraftaki çiftin şaka yaptığını, gerçekte abi kardeş olduklarını düşünecektir… gördüğünüz yalnızca birbirleriyle kan bağı olmayan şanslı bir çift.

  1. Sevgilinizle olan benzerlik dereceniz korkutucu seviyede olursa….

İlk bakışta tamamen çift yumurta ikizleri gibi görünseler de; onlar kardeş değil, genç aşıklar. Filtreden veya efektten mi dersiniz, bilmiyoruz ancak gözler desek aynı, dudaklar desek yine aynı…adeta birbirinin hık demiş burnundan düşmüşler!

  1. Birbirlerinden gurur duyarcasına benziyorsalar demek ki…

Bize de hayırlı olsun demek düşer…

  1. Bir abla, kardeşinin sevgilisiyle birbirlerine olan benzerliğini paylaşırsa…

Bir abla “Kız kardeşim ve erkek arkadaşı birbirlerine benziyorlar” diye not düşmüş ve bu çiftin fotoğraflarını paylaşmış… Bazen asıl kardeşiniz, görüntü olarak size kıyasla bir yabancı gibi olabilir. Gerçek ruh ikiziniz belki de sizi andırıyordur kim bilir?

  1. İnsanların sizi kardeş sanacağı kadar benziyorsanız…

Birbirine böylesine benzeyen çiftler modellik yapsa nasıl olur? Bizce hiç de fena bir fikir değil! Bu akım moda dünyasında büyük bir ses uyandırabilir…

  1. Öyle bir benzerlik düşünün ki mimikler bile aynı…

Vampir temalı havalı film/dizilerde boy gösterebilecek muhteşem ve sıra dışı bir çift daha!

  1. Bu benzerlik arşı titretir…

Buna biz bile inanamadık…Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?! Yüzleri birbirinin kopyası değil de ne? Gülüşleri ve yüzlerindeki içten gülümseme bile aynı. Bizce çok şanslılar!

Birçoğumuz, “İnsan sevdiğine benzer” sözünün bir söylentiden ibaret olduğunu düşünüyoruz ancak bilim de bu iddiayı destekliyor.

Benzerlikleriyle şaşırtan çiftleri gördükten sonra birbirini seven insanların neden benzediklerini düşündünüz mü?

Bilimsel araştırmalara göre bunun iki nedeni var; birçoğumuz kendimize benzeyen kişileri sevme eğilimi taşıyoruz ve bir kişiyle ne kadar uzun süre birlikteysek o kadar çok birbirimize benziyoruz.

Ekleyen Sevde Çakmak

Çevirir, yazar.

Yorumlar