Size ‘Keşke Bir Koala Olsaydım’ Dedirtecek 5 Sebep! Koalaların Cazibeli Dünyası

Koala

Sevimli koalaların herkesi kıskandıracak özelliklere sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Stresli bir dünyada yaşıyoruz ve sürekli yapmamız gereken işler, yetişmemiz gereken yerler var. Hepimizin zaman zaman her şeyi bırakıp, kaçıp gidesi elbet geliyordur. İyi, güzel, kaçalım da nereye gidelim? Gideceğimiz yerin sakin olacağının garantisini alabiliyor muyuz? İşte tam bu anda insanın aklına olmak isteyebileceği şeyler geliyor. Bunun başını da rahatlıklarıyla imrendiren koalalar çekiyor. Koalalar, hayvanlar aleminin av bulma yarışından uzak, sakin ve hayallerimizi süsleyen bir hayat sürüyorlar. Gelin biraz da koalaları bu kadar cazibeli yapan özelliklere göz atalım.

1- Günde 20 Saat Uyumaları

Gün içinde yaklaşık 20 saat uyuyup yalnızca 4 dakika hareket eden koalaları dünyanın en kafası rahat canlı grubuna koyabiliriz. Kalan 3 saat 56 dakikalarını da dinlenerek geçirmeleri cabası. Biz bütün gün oradan oraya koştururken bir de hayatlarını bu şekilde yaşayan bir türün olduğunu bilmek onlar gibi olmak için yeterince haklı bir neden. Ayrıca bu kadar az hareket etmelerine rağmen, kilolu olmaması da metabolizmalarını imrenilesi kılıyor.

 

Koala

2- Böğürtüler Şeklinde İletişim Kurmaları

Patronumuzla yada hocalarımızla saygı çerçevesinden çıkmadan konuşmak yerine hepimizin birbirimizle haberleşmek için böğürdüğümüzü düşünmek biraz uzak bir hayal. Ama yinede bazen hayallerle yaşamak güzel.

Aman saygısızlık ettim, şimdi ne der diye düşünmektense, ‘böğüreyim gitsin’ fikri dünyayı çok daha rahat bir yer haline getirebilirdi oysa.

 

3- Sarılmayı çok sevmeleri

Sarılmayı kim sevmez ki? Ama bunu toplumun delici bakışlarına maruz kalmadan, rahatça ve istediğimiz kişiye yada maddeye yapabilmek hoş olabilirdi. Evet, sevdiğimiz bir insana sarılıyoruz ama hangimiz delice sevdiğimiz şeyler olan çikolataya, bilgisayara, oyunlara ya da başka şeylere sarılıyor? Koalaların ağaca sarılmaları ne kadar normal geliyorsa, bizim de koala olmamız halinde çikolataya kucak dolusu sarılabilme düşüncemiz ve hiç kimsenin bunu yadırgamayacağını bilmek kesinlikle çok cazip.

 

Koala

4- Yemek Bulmak İçin Uğraşmamaları

Eve geliyoruz, her gün bugün ne yapsak, ne yesek düşünceleri kafanızda dolaşırken aklınıza bir yemek geliyor ve yapayım diyorsunuz. Ama o da ne? Evde gerekli malzemeler yok. Böyle dertleri olmayan koalalar neredeyse besinlerinin üzerinde yaşıyorlar. Tamam, hiç bir hayvanın alışveriş derdi yok ama en azından doymak için av peşinde koşuyorlar, mücadele ediyorlar ve yakalayabilirlerse yiyorlar. Günde 20 saatini uyumaya ayıran koala tabiki besinin ayağının altında olma taraftarı. Kesinlikle bizce de en iyisi.

 

5-  Çok Az Düşmanı Olması

Mahallede dedikodu yapan teyzeler, işte arkanızdan konuşan iş arkadaşları, okulda ayağınızı kaydırmaya çalışan kıskanç öğrencilerin olmadığı bir hayat günümüzde bize her ne kadar uzak gelse de böyle bir hayatı yaşayan canlılar var. Hayvanlar aleminde dedikodu yapılıyor mudur bilemeyiz ama sizi yakalamaya çalışan düşmanlarınızın olmamasını bile bilmek rahatlığınıza rahatlık katmaya yeterde artar.

Hayallerle yaşamak bu dünyanın sunduğu en güzel düşüncelerden biri olsa da maalesef ki bazı hayaller asla gerçek olamayacak kadar bize uzak; koala olmak gibi. O yüzden yapmayı istediğiniz şeyleri bir hayali bekleyerek geçirmeyin ve insanların ne düşündüğünü umursamadan gidin ve en sevdiğiniz kişiye yahut eşyaya kocaman sarılın!

Yorumlar