Sizi Kısıtlayan Düşüncelerle Eriyip Gitmeden Önce Uygulamanız Gereken 6 Basamak

cok-dusunmek

Bu altı maddeden önce aklınıza artık kazımanız gereken bir şey var. Her şeyi bu kadar ciddiye almayı bırakın. Zihninize ve benliğinize rahatlamak için, hayatla dalga geçebilme fırsatı sunun!

1. Beyninizi yeninden eğitin

indir-1

‘Eskiyi çöpe yenisini al’ ilkesiyle öncelikle yola çıkın. ‘Yapamam’ kelimesini düşünmeyin. Bal gibi de yaparsınız, mızmızlanmayı köşeye bırakıp; spor, yeni bir dil-din, okyanusunda boğulacağın yeni bir kitap, uzay zaman kavramını unutturacak muhteşem müzikler- resimler, şelale duygular yaşatacağın muazzam şiirler ile yolluk yaparsın. O zaman yol daha ferah gelir. Özetle; her şeyin yenisini edinin.

2. “Çok zor” demeyi bırakın, sadece yapın!

indir-2

“Neyi bekliyorsunuz ki?..” Bu meşhur laf, Gwen Stefani’nin bütün bir albümünün sözlerini yazmaktan gözünün korktuğu haftalar sonrasında ortaya çıkmıştı.  Gwen’in yapımcısı Linda Perry haftalardır albüm hazırlamak için bir türlü harekete geçemeyen Gwen’in harekete geçirebilmek için, bütün bir geceyi stüdyoda geçirerek “Ne bekliyorsunuz ki” yi bestelemişti. E kızımız etkilendi tabi. ve şunları söyledi: “Bu bir cesaret işiydi ve çok hızlı oldu bitti. Albümün sözlerini yazdığımı hatırlamıyorum bile. Sanki onları kustum.” dedi.

3. Felaket tellallığı yapmayın

dogal-felaket-m

Eğer size göre büyük ve zor bir işle karşı karşıya kaldıysanız, güveninize çok ihtiyacınız var. Başaramamak dünyanın sonu değil, sürekli bunu düşünerek felaketinizi getirmeyin. Çay için, rahatlayın şöyle. Yeni tecrübeler edinmeyi bakın. O meşhur prototipte ki gibi, yanlış kararlar bende tecrübe oluşturdu minvalinde ilerleyebilirsiniz tek sıra olmadan.

4. Aptal durumuna düşmeye hazırlanın..

maxresdefault

İnsana en zor gelen şeylerden biri de duygularını açıkça ifade edebilmektir. (Ne yani dürüst olmayalım mı?).. Çünkü karşısındakine hislerinden bahsettiğinde reddedilme korkusu, onu sindirmeye yetiyordur. Bence reddedilmek güzel bir şey insana kendini hatırlatıyor. O yüzden kimsenin olmadığı bir yerde bunu açıklayın, alıştırma yapın.

5. En kötü senaryoyu gözünüzde canlandırın

1165192_o8065

Harding’e göre, “En iyi olma korkusu insanı köstekleyebilir. Ama risk almazsanız hiçbir şey kazanamazsınız”. En iyi ve en kötüyü canlandırın. Sonuçlar mantıklı gelmeyebilir ama denemeden göremezsiniz, istediğinizi alamazsınız.

6. Zor anları paylaşın

e-ticaret-ne-kadar-zor

Herkesin kendisini çaresiz hissettiği zamanlar vardır; fakat unutmayın ki bu durumla karşılaşan tek kişi siz değilsiniz. Taylor’a göre, “Böyle durumlarda arkadaşlarınıza danışın. Hayatta yapmak isteyip de yapmadıkları şeyleri ve nedenlerini sorun. Hassas noktalarınızı başkalarıyla paylaşmak, zor anlar geçirenin bir tek siz olmadığınızı görmenizi sağlayacaktır.

Yorumlar