Türkler Olarak Swarm’un da Suyunu Çıkardık; 10 Milyar Check-In ‘in 2.5 Milyarı Türkiye’den!

swarm turkiye

Foursquare beyin takımından düzenli olarak haberler paylaştığı resmi blogundan geçenlerde 10 milyar check-in ‘e ulaştıklarını takipçileri ile paylaştı. Yayınladıkları post aracılığıyla tüm kullanıcılarına teşekkür eden Swarm ekibi, mutlu kutlama fotoğraflarının yanı sıra swarm uygulaması ile ilgili bir çok farklı bilgi verdi.

swarm evde check-in
benim canım mı evim?

Bu bilgilerden bizler için en dikkat çekici olanı ise Türkiye’nin dörtte birlik bir oranla tüm dünya ülkeleri arasında en çok check-in yapılan ülke olması oldu. Swarm’un paylaştığı bilgilere göre Swarm‘da bugüne dek yapılan 10 milyar check-in’in 4’te 1’i Türkiye’den yapılmış. Yani bir başka deyişle; Türkiye’den yapılan toplam check-in sayısı 2,5 milyar! 

Tüm sosyal platformları aktif olarak kullanıp, farklı isimlerle 2-3 hesap açan bir millet olduğumuz zaten ortada ve zaten Swarm’un gittiği en sıradan yeri dahi adım adım herkese duyurmak için can atan genç üniversite öğrencileri arasında yaygın olarak kullanıldığı da bilinen bir gerçek. Ancak tüm dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulamayı 4/1 lik bir oranla domine etmek gerçekten de Türk internet kullanıcısının en absürd başarılarından biri olabilir… Aslında Swarm ekibi Türkiye’deki kullanıcı kitlesinin “I’m at Ayşe’nin Malikanesi” , “I’m at Baba Ocağı xd” tadında her akşam kendi evinde check-in yaptığını bilseydi bu duruma o kadar da sevinmeyebilirdi.

İlk check-in’in 2009 yılında yapıldığını, Everest’in ise dünyanın en yüksek check-in noktası iken, Lut Gölü’nün ise dünyanın rakımı en düşük check-in noktası olduğunun açıkladığı bu listeye isterseniz şuradan göz atabilirsiniz.

Ekleyen Can Eren

Can Eren

Kendime düşünceler.

Yorumlar