Uzun İlişkideki Kavgaların Nedeni Artık ‘Sıkılmak’ Olmayacak!

Uzun ilişki

‘Her yaşın bir güzelliği var’ misali her ilişkinin de kendine has güzellikleri var. Uzun ilişkiler de; karşıdakini tanıma, leb demeden Çorum diyebilecek seviyeye gelme açısından harika deneyimler. Ancak zaman zaman ilişkiler monotonlaşmış gibi hissedilebiliyor ve çiftler ilişkiyi renklendirmek için karşılıklı beklentilere girilebiliyor. Bu gibi durumlar için size ufak öneriler sunmak istedik. Böylece ilişkinize yeni bir soluk getirerek ikinci baharınızı yaşayabilirsiniz.

 

Uzun ilişki
Herkesin gitmeyi sevdiği, ortamında bulunmaktan mutlu olduğu mekânlar vardır. Ancak yeni yerler keşfetmeye çalışmazsanız, sabit mekânlarda takılır kalırsınız. Bu da bir yerden sonra monotonlaşmaya sebebiyet verebilir. İlk kez gittiğiniz bir yeri yanınızda sevdiğiniz insanla deneyimlemek çok daha mutluluk verici olacaktır. Sevgilinizi yanınıza alın, en yakın otobüs yada metro durağına gidin ve ilk gelen araca binerek hoşunuza giden bir durakta inin ve indiğiniz yerin parklarını, kafelerini keşfetmeye başlayın. 1 ay sonra sevdiğiniz kişiyle beraber öğrendiğiniz yeni yerleri ve deneyimlediğiniz maceraları düşününce sizde şaşıracaksınız.

 

Uzun ilişki
Beraber belli süreyi devirdiniz, yeni yerler görüyorsunuz ve belli başlı anılar tabii ki aklınızda. Ama yıllar sonra bu anılardan kaç tanesini hatırlayacaksınız? Sevgilinizle beraber alacağınız bir ajandaya buluştuğunuz günlerde kısaca neler yaptığınızı, nerelere gittiğinizi yazarsanız ilerde okuduğunuzda emin olun çok mutlu olacaksınız. Ayrıca üzerinden kaç sene geçerse geçsin o ajanda kaybolmadığı sürece hiç bir anınız unutulmaya yüz tutmayacak.
Bazı ortamlarda kalabalıktan rahatsız olup ya da sadece üşengeçliğimizden ‘Ne gerek var fotoğrafa’ diyerek telefonumuzun kamera özelliğini kullanmaya çekiniyoruz. Oysa başkalarının bakışlarını umursamadan kendinize ayıracağınız 10-15 saniye ile anı ölümsüzleştirmek sizin elinizde. Bir süre sonra fotoğraflara bakınca o gün nerede olduğunuzu, ne konuştuğunuzu bile hatırladığınızı fark edince kendinize bile inanamayacaksınız. Ayrıca fotoğraflarınızı derleyerek ileride çocuklarınıza göstereceğiniz güzel bir albüm hazırlayabilirsiniz.

 

Uzun ilişki
İnsanın sevdiği kişiyle geçirdiği vakitler tabi ki çok kıymetlidir, bazen sadece yan yana olmak bile yeterli olur ama beraber ortak ilgi alanları yaratıp onunla ilgilenmek gibi bir teklifle gelsek ne dersiniz? Böylece konuşacak konu bulamadığınız zamanları ilgilendiğiniz konuyla doldurabilirsiniz. Bizim aklımıza gelen birkaç öneri içinde fotoğrafçılık kursu, dans ya da aikido, kickbox gibi spor alanları, dağcılık ya da yürüme grupları var. Eğer dışarıda böyle şeylere vakit ayıramam diyorsanız beraber yemek yapabilir ve sonrasında afiyetle yiyebilirsiniz. Puzzle ya da resim yaparak da ortaya somut bir ürün çıkarmanın gururuyla motive olabilirsiniz.

 

Uzun ilişki
İlişkilerde yapılan en büyük hatalardan birisi de kalitesiz vakit geçirmektir. Plansız buluşulunca oradan oraya sürüklenip gün içinde hiçbir şey yapmadan vaktimizi öldürebiliyoruz. Sık sık görüşüp kalitesiz zaman geçirmektense, biraz daha aralıklı ama kaliteli zaman geçirmek ilişkiniz adına çok daha sağlıklı olacaktır. Buluşmalarınızdan önce şehrinizdeki etkinlikleri, tiyatroları takip ederek onlara göre plan yapabilirsiniz.

 

Uzun ilişki

 

Uzun süren ilişkilerin alışkanlığa bağlanmadan, içine heyecan ve renk katmak sizin elinizde, sakın unutmayın! Bir yere oturduğumuzda sevdiğiniz kişinin zevklerini göz önünde tutarak ya da farklı tatlar denemesini isteyerek birbirinizin siparişlerini seçerek, menüye bakma olayına farklı bir boyut getirebilirsiniz. Bakalım sevgilinizin sizin için yaptığı tercihi beğenecek misiniz?

Yorumlar