Ya Sevdiğiniz Kişi Sizi Sevmiyorsa?

yalnız kız fotoğrafları

1.Hayat bir yolculuk

Şunu anlamanız lazım ki, eğer sevdiğiniz kişi sizi aynı şekilde sevmiyorsa bu asla dünyanın sonu değil. Hayat sadece tek bir kişiyi sevmek ve ona bağlı kalmak için çok kısa. Hayat bir yolculuktur ve bu yolculukta fazlasıyla iniş ve çıkış vardır. Sevdiğiniz kiş sizi red ettiğinde üzülmeyin; bu sizin hatanız değil. Belki de sizi bekleyen çok daha iyi birisi vardır, pozitif olun ve unutmayın ki hayat bir yolculuk ve yaşanılması çok eğlenceli bir yer.

yolculuk fotoğrafları

2.Aşık değilsiniz sadece aklınız çelindi

Çoğu zamanlarda ilk başlarda duyduğumuz aşık oldum lafı aslında bilindik bir şey olan hayranlık. Hiç öğretmeninizden hoşlandığınız ve bunun sonunda onunla evlendiğiniz oldu mu? İşte bu hayranlığın en güzel örneği. Hayranlık çok yoğun yaşanan bir şey olmasına rağmen çok kısa ömürlü bir tutku veya birisinin herhangi bir özelliğini beğenme durumu. Aşk başkaları sizi özen gösterdiğinde olurken; hayranlık sizin başkasına özen gösterdiğinizde yaşanan bir durum oluyor. Tek taraflı yaşanan aşk bunun en güzel örneği.

yanlız kız resimleri

3. O kız veya erkeğin sizin için “o” insan olmadığını fark etmeniz lazım

O kız veya erkeğin sizin için “o” insan olmadığını fark etmek en zor kısım, bu zor gerçeği kafanıza sokmanız gerekiyor. Şunu anlamız gerekiyor aşk iki tarafta birbirini sevdiğinde yaşanıyor, eğer bu kişi sizi aynı şekilde geri sevmiyorsa bu kesinlikle sizin hatanız değil. Belki de sizin sevdiğiniz kişi başkasına aşık olmuştur, bu da kesinlikle onun hatası değildir.

ayrılık resimleri

4.Hayal dünyasında yaşamayın

Hepimiz hayal dünyasında yaşamayı severiz çünkü hayal dünyası hepimize gerçek hayatın vermediklerini verir. Fakat artık gerçek dünyada yaşamanın zamanı geldi. Acilen gerçeği kabullenmeniz gerekiyor. Atık hayal dünyasında yaşamayı bırakmalısın çünkü bu sizi sadece kısa süreliğine mutlu edecektir. Yeni birisini bulmaya çalışın eğer kaderinizde varsa zaten o kişi gelecektir.

mutlu çift resimleri

5. Çok daha iyi birisi gelecek

Artık daha fazla üzülüp, ağlamayın çünkü göz yaşınızın her damlası çok değerli. Pozitif olun ve gelecek güzel günlerinizi düşünün.
Er yada geç yeni birisi gelecek. Hiçbir zaman birisini sırf birisini sevmek yada aşık olmak için seçmeyin.
O doğru insan sizi her zaman sevecektir ve bunun için savaşmanız gerek bile olmayacak. Sizi değerli ve kesinlikle sevilmeye layık bir insansınız.
Gerçek aşkı bulacağınıza inanın fakat her şeyden önce kendinize değer verin.

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar