Yanınızdaki O Çok Güvendiğiniz Kişiler Gerçekten Dostunuz mu? Anlamak İçin Bu 7 Şeyi Kontrol Edin

yatan-kadinlar

1. Gerçek dostlar empati kurarlar ve sizi dinlerler. Sahte dostlar ise çoğu kez sizi dinliyor gibi gözükseler de, sanki sürekli konuşma sırasının kendilerine gelmesini bekliyor gibi bir halleri vardır. Anlattığınız herşeyi kendi hayatlarıyla örneklendirir, konuşmayı sürekli kendileriyle ilişkilendirmeye çalışırlar. Daima sizinkinden daha önemli bir dertleri vardır!

yatan-kadinlar

2. Gerçek dostlar ile ettiğiniz kavgalar hep sizin iyiliğiniz ile ilgilidir. Ancak sahte dostlarınız ile kendinizi genel geçer, gündelik ve ufak tefek konular üzerine kavga ederken bulabilirsiniz. Gerçek dostlar birbirlerini iyi tolere eden kişilerdir.

kavga

3. Gerçek dostlarınızın herhangi bir konu hakkında tavsiyelerini almaktan ve fikirlerini istemekten çekinmezsiniz. Fakat karşınızdaki kişi diyaloglarınızda sürekli kendini ispatlama ve daha üstün olduğunu göstermeye çalışıyorsa sizin için gerçek bir dost değildir ve sizin üzerinizden ego tatmini icra etmekten başka bir iş yapmıyordur.

dostluk

4. Gerçek dostlar sizi olduğunuz gibi kabul eder, yanlışınızı görse bile bunu size incitmeden yansıtmaya çalışır. Sizi kontrol etmeye ve değiştirmeye çalışan insanlar ise gerçek dostunuz değildir. Gerçek bir dost size ancak kendi doğru gördüğü yolda tavsiyelerde bulunur, dayatmalarda bulunmaz.

kizlar

5. Gerçek bir dost olabilecek bir birey kendine de vakit ayırır. Kendi öz benliğinin farkındadır ve sizin öz benliğinize de saygı duyar. Yalnız vakit geçirmekten hoşlanır ve kendini sever. Sürekli sizinle birlikte olmak istemesi sizin gerçek dostunuz olduğu anlamına gelmez. Bazı durumlarda ayda yılda bir gördüğünüz bir arkadaşınız, hergün görüştüğünüz bir başka arkadaşınızdan daha yakın ve candan dostluk edebilir.

yalnizlik

6.Gerçek bir dost, dostunun başarısına sevinir ve onun adına içten bir şekilde mutlu olur. Ancak dost sandığınız kişi sizin başarınız ve mutluluğunuzla sevinmek yerine, hemen kendini sizinle bir yarış haline sokar. Kendini kıyaslamaya başlar ve sizin adınıza sevinmeden önce kendi adına tedirgin olur.

parti-kizlari

7.Gerçek dostlar başka arkadaşlarınızın olmasını doğal karşılarlar ve buna saygı duyarlar ancak gerçek dostunuz olmayan kişiker sizin başka arkadaşlarınız olmasından hoşlanmazlar. Sizin onlar dışında bir çevreye dahil olmanızı kendilerine hakaret sayarlar. Bunu tatlı bir kıskançlıktan şeklinde değilde, ciddi bir problem şeklinde size yansıtan kimseler gerçek dostunuz değildir.

 

Ekleyen cannov

cannov

Kendime Düşünceler.

Yorumlar