Yeni Nesil Maço Erkekler ve 5 Temel Özellikleri

diz-cokmus-kadin

1. Küçümseyici tutumlar

agzi-bantli-kadin-461x308

 

Yeni maço erkekler, kadınlardan yararlanma eğilimindedir. Çünkü kadınların erkekler kadar zeki olmadıklarına inanırlar. Bu nedenle kadınları daha basit ve daha yüzeysel bir şekilde ele alırlar. Ayrıca yeni maço adamlar, kadınların kararlarından ve genel olarak yaşamlarından sorumlu olmadıklarını düşünürler.

2. Yeni maço erkekler geleneksel değerleri savunur

Yeni maço erkekler, erkeklerin kadınlar üzerindeki üstünlüğünü açıkça ifade edip savunmaz. Fakat maço toplumlarında ve kültürlerde yaygın olan daha geleneksel değerlere özlem duyarlar. Örneğin, herhangi bir özgürlük ya da bireysellikten zevk almadan sadece eşleri için yaşayan kadın tipini savunurlar.

3. Kadınların vücutları hakkında sıkça yorum yapmak

calisan-kadin-baski-461x308

Bu tip erkekler, bir kadının fiziksel görünümü hakkında tekrar tekrar yorum yapma eğilimindedir. Bu davranış, bir kadının görünüşünün önemli olduğu fikrine dayanmaktadır. Kadınlarda dış görünüşü, özellikle de üreme değeriyle ilişkisi nedeniyle temel bir faktör olarak görürler.

4. Sürekli olarak kadınların üreme işlevine göndermede bulunmak

Yeni maço erkekler arasında bir diğer yaygın alışkanlık sürekli olarak kadının üreme rolüne atıfta bulunmaktadır. Neredeyse bir kadının yaşamındaki asıl hedefmiş gibi. Bu düşünce, kadınları evlilik ve çocuk büyütme rolleriyle sınırlayan geleneksel toplumla ilgilidir. Bu arada, erkekler yaşamın otoriter yönlerinden sorumludurlar.

Paradoksal olarak, yeni maço erkekler, erkekleri tek bir özellikle sınırlayamadığımızı iddia eder. Bununla birlikte çelişki, kadınları bedenleri ve üreme özellikleriyle doğrudan ilişkilendirmeleridir. Bütün bunları gizli ve maskeli yollarla ifade ederler.

diz-cokmus-kadin

5. Yeni maço erkekler kadın liderliğini eleştirir

Yeni maço erkekler, kadınların yüksek güç pozisyonlarını işgal etmemeleri gerektiğini düşünür. Çünkü liderlik becerileri daha geleneksel kadınsı ideallere uymaz. Bu nedenle, yeni maço erkekler, üstleri olan kadınların yaptıkları hatalara karşı daha duyarlı olacaktır.

Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar