Yıldönümünü Hem Romantik Hem De Çok Para Harcamadan Geçirmek İsteyenlere 5 Öneri

medcezir

İster bir yıldır ister otuz yıldır birlikte olun, sık sık kendinizi yıldönümünüz için ne yapmanız gerektiği konusunda kafa yorarken bulacaksınız. Eşinizle ne kadar ilgilendiğinizi gösteren benzersiz bir şey yapmak istiyorsunuz, ancak bu süreçte banka hesabınızı da boşaltmak istemiyorsunuz.

Ne kadar çok veya az paranız olursa olsun, her zaman yapabileceğiniz benzersiz ve özel şeyler vardır.

1. Aşk Mektubu Yazın

Babaanne gibi büyük bir akrabanız olabilir, mektup yazımının metin veya e-postalara kıyasla üstün bir iletişim biçimi olduğunu söylerler. Nitekim haklıdırlar da. Bir mektup yazmanın daha uzun sürmesi, tam olarak ne söylemek istediğinizi düşünmek için daha fazla zaman verir. Eşinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve şiir de ekleyip konuyu detaylandırarak bir mektupta anlatabilirsiniz. Daha sonra mektubu, mutfak masasına veya yatağın yanında kolayca bulunabilecek bir yere koyun. Daha sonra ise arkanıza yaslanın ve gerçekten duygularınızı ifade etmek için zaman ayırdığınızı bilmenin haklı gururunu yaşayın.

old-letters

2. Yazamıyor Musunuz? O halde Bir Video Çekin

Herkes yazarak duygularını ifade edemeyebilir. Bu yüzden yazma konusu hoşunuza gitmediyse eşinize dair düşüncelerinizi ses kayıtları veya video ile anlatabilirsiniz. Güzel, alımlı bir giyimle ve bakımlı bir yüzle videonun karşısına geçtiğinizde eşinizi bir daha tavlamak için vaktiniz gelmiş demektir. Ya da haberi olmadığı zamanlarda, uyuduğunda ya da yemek yaparken, gizi çekimler yapın; onu her haliyle sevdiğinizi kanıtlayın! Videoyu ise, onun hiç ummadığı bir anda ve yerde karşısına çıkarın. Hatta yanında arkadaşları da olsa daha iyi olabilir.

beach

3. Evde Birlikte Yemek Pişirin

İlişkide rutin olarak birlikte yemek yenir. Farklı olarak, bu defa mutfağa yemek yapmak için girin. Bunu oktan yaptıysanız da, ikiniz farklı yemeklerin başına geçin. Becerinizi konuşturun ve yarıştırın. Bu eğlenceli olacaktır.

issizadam

4. Dışarı Çıkın ve Keşfedin

Nerede yaşıyor olursanız olun, yaşadığınız yerin henüz ziyaret etmediğiniz ya da keşfetmediğiniz kısımları vardır. Kırsal kesimde bir doğa parkı, hatta şehirde zaman geçirmediğiniz bir çiftçi pazarı olabilir. Dolayısıyla her yıldönümü için yaptıklarınız yerine, sadece birlikte gezin ve keşfedin.

Doğada olmak, başkaları tarafından çevrilmediğinizden emin olmanın, ayrıca, teknolojiden ayrılmanın ve eşinizle yüz yüze iletişim kurmanın  iyi bir yoludur.

sunset

5. 1’Den 50′ Ye Kadar Bir Sayı Tutmasını Söyleyin. Tuttuğu Sayı Kadar Onu Öpün Ve Sevdiğinizi Söyleyin.

Aşk oyunları oynayın. Böyle oyunlar heyecan katar ve birbirinize olan sevginizi hatırlatır.

in-love

 

Yorumlar