Yoga Hakkında Bilmeniz Gereken 9 İpucu

yoga-resimleri

1.Yoga Herkes İçindir

Yoga fiziksel bir aktivite olarak görülse de, esasında iç dünyaya olan bir yolculuktur. Birlik ve acıların dinmesidir. Herkesin artık bırakması gereken düşünceleri vardır. Herkesin kendi baş başa kalmasını gerektiren zamanlar ve herkesin kendisini sevmeye ihtiyacı vardır.

yoga

2.Şaşırtıcı Bir Şekilde Bağımlılık Yapar

Bu durum harikadır! Yoga zihin, beden ve ruh için inanılmaz faydalıdır.

yoga1

3.Yoga Sınıfa Katılmak İçin Zor Hareketleri Yapmak Zorunda Değilsiniz

İnsanlar genel de esnek olmadıkları veya diğer öğrenciler kadar hareketleri bilmedikleri için yoga sınıfına katılmak istemezler. Başkaları zor hareketleri yaparken, sizin çocuk pozisyonunda dinleniyor olmanız kadar doğal bir durum yoktur. Unutmayın ki bu sizin yolculuğunuz. Yapabildiğiniz kadarını yapın ve bunun için bedeninize teşekkür etmeyi unutmayın.

rage-yoga

4.Yoga Siz Ne İsterseniz Odur

Yoga hakkında herkes farklı bir şeyler düşünür. Bunun sebebi yoganın içsel bir yolculuk olmasıdır. Size tavsiyem kendi içinize dönüp, yoganın size ne ifade ettiğini kendinizin keşfetmesidir. bunun için nefes alışlarınızı, zihninizin sakinliğini ve enerjinizin nasıl çalıştığına dikkat edin.

yogaa

5.Savasana Bütün Asana Pratiğinin En Önemli Kısmıdır

Savasana zihin ve bedenin kısa bir süre için dinlendiği kısımdır. Tamamen dinlediğiniz ve anı yaşadığınız süre zarfıdır. Bu pozisyonda tamamen içinize dönüp, derin düşüncelere dalabilirsiniz.

gm-savasana

6.Yoga Bir Topluluğu Ve Bağlılığı İçine Almalıdır

Yoga sınıfına gittiğinizde mutlaka tanımadığınız birilerine selam verin. Asana pratiği yaparken aslında arkadaşlarınızla bir bağ kurmuş oluyorsunuz. Çevrenizi genişletin ve yoga arkadaşlarınızla bağ kurmaktan çekinmeyin!

yoga-safety-1

7.Yoga Stüdyo Ortamı Dışında Yapılabilir

Stresli olduğunuz zamanlarda, yoga derslerinizi hatırlayın. Gözlerinizi kapatın ve nefes alıp verin. Bunun sizi sakinleştirdiğini göreceksiniz. Dik oturun, etrafınızdaki insanlarla ve evrenle bağ kurmaktan çekinmeyin. Her şeyden önemlisi kendinizi sevin. Hayatınız kontrolden çıktığında, içinize dönün ve huzuru bulun. İçinizdeki ışığı bulun ve sevgiyle hareket edin.

meditasyon_2

8.Eğleniyor Olmanız Gayet Doğal

Yoga yolculuğunuz her zaman ciddi olacak diye bir durum söz konusu değildir. Yoga’nın başka bir özelliği ise eğlenceli olmasıdır. Hayat eşsizdir ve keyfini çıkarmalıyız. Ağaç pozisyonundayken gülebilirsiniz veya savasana da gülümseyebilirsiniz.

yoga-group-photo

9.Nefes Almayı Unutmayın

Genel olarak sadece nefes alın. Nefes vücudumuzda neler olup bittiğini bize gösterir. Stresli bir anda nefesimiz çok hızlıyken, sakin bir anımızda nefesimiz daha uzun sürelidir. Pratikte, özellikle zor hareketlere sıra geldiğinde nefesinizi kontrol etmeyi unutmayın. Bunu hayatınıza uygulamayı da unutmayın.

meditasyon

Ekleyen Ebru Kabacık

Ebru Kabacık

Half time writer. Traveler. Comparative lit student.

Yorumlar