Zehirli Bir İlişkiden Kurtulmuş Kadınların 5 Özelliği

toxic-relationship-women

Bu kadınlar, önemli bir sıkıntı yaşadıktan sonra daha yüksek düzeyde işleyişe geçmelerine yardımcı olan özel bir esnekliğe sahiptir.

1. Yüksek derecede duygusal zeka, empati ve şefkat

Bu insanlar, öz farkındalık ile başlayan yüksek derecede duygusal zekaya sahiptir. Bu kadınlar başkalarıyla empati kurma kapasitesine sahiptir ve çoğu zaman sezgiseldir. Genelde başkalarında neler olup bittiğini algılayabilir, hislerini hissedebilir ve diğer canlılar için derin şefkatli olabilirler.

toxic-relationship-women

2. Problem çözme yetenekleri

Bu tür ilişkilerden sağ çıkan kadınların çoğu, olağanüstü problem çözücüleridir. Çatışmayı nasıl çözeceklerini ve zorlu durumlarda uzlaşmaya nasıl varacaklarını bilirler. Zehirli ve zorlu ilişkilerdeki deneyimleri sayesinde, güçlü insanlar olarak becerilerini ve diplomasilerini geliştirmişlerdir.

3. Dürüstlük

Bu kadınların çoğu dürüstlüklerini ifade edebilir ve eylemleri sözleriyle tutarlıdır. Bu yetenekleri sayesinde, başkalarının güvenebileceği güvenilirlik ve uyumluluğu sağlarlar. 

womenn-85

4. Kendi eylemleri adına alçakgönüllülük ve hesap verebilirlik

Bu kadınlar genellikle keskin bir öz-farkındalık duygusuna sahiptirler. Bir hata yaptıklarında sorumluluklarını tamamen üstüne alıp hatalarını kabul ederler ve bunu düzeltmek için ellerinden geleni yaparlar. Kendilerini zehirli bir ilişkiden kurtardıklarında, kendilerini güçlendirmek ve geri kazanmak için süper bir güce sahipler ve bu sayede gelecekte daha sağlıklı ilişkilere yelken açabileceklerdir.

5. Öğrendikleri şeylerle sağlıklı ilişkiler kurma kapasitesi

Bu tür ilişkilerden kendini sıyırabilen kadınlar genellikle gelecekte sağlıklı ve verimli ilişkiler yaşamak için neler gerektiğini öğrenmiş olurlar. 

Bu tür zehirli insanlarla ilişkilerden kurtulmuş iseniz, bilgiyle sonuçlanan ve sağlıklı ilişkiler kurup deneyimleme kapasitesine sahip dersler öğrendiniz demektir. Karşılıklı olan, güven kurabileceğiniz, karşılıklı saygı ve memnuniyet geliştirebileceğiniz insanları daha rahat tanıyabilirsiniz.


Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Yazar at filoji.com
Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.
Nuri Çalışır

Ekleyen Nuri Çalışır

Nuri Çalışır

Mücadeleci ruha sahip, pes etmeyen bir yapı.
Spor tutkunu, özellikle basketbol.
Manevi eşyalar barındırır.
Hissiyat zirve seviyelerdedir.
Yengeç burcu, dolunay sever.

Yorumlar