Zeki İnsanların “Yapmadığı” 10 Şey

Zeki İnsanların Olaylara Yaklaşımına Bakalım!

akilli-olmak

Birine zeki dendiğinde ne düşünüyorsunuz? Muhtemelen aklınıza eğitimli ve akıllı bir kişi geliyor. Ancak zeki olmak soruları doğru cevaplamak ve okulda yüksek notlardan almaktan çok daha fazlasıdır. Zeki insanlar yaratıcıdır, merhametlidir, minnettardır ve alçakgönüllüdür. Zeki insanlar harika şeyler yapabileceklerinin farkındadırlar ve kesinlikle takip eden kişilerden olmazlar.

1.Geçmişteki Hatalarının Mevcut Yaşantılarına Karışmasını Engellerler

Zeki insanlar biraz hata ve başarısızlık olmadan başarının gelmeyeceğini bilirler. Bu hatalar onların hedefe giden yollarından sapmamalarını sağlar. Onlar geçmişi arkalarında bırakır çünkü geçmişteki hatalarını düzeltemeyeceklerini bilirler. Ancak onlardan ders çıkarıp, onları daha iyi olmak için bir fırsat olarak görürler.

anı

2.Olumsuz Şeylere Kafa Yormazlar

Zeki insanlar düşüncelerin materyal olduğunu düşünür. İnsanın kafasında olumsuz düşüncelerden başka bir şey yoksa o insanın hayatının da olumsuz olacağını düşünürler. Zeki insanlar hayal kurmak, yaratmak, inşa etmek, merak etmek ve sevmek gibi yetenekler kullanıldığında hayatın daha iyi olacağını düşünür.

man

3.Sorunlarından Kaçmazlar

Her insanın sorunları olmuştur, oluyordur ve olacaktır da. İnsanların işle ilgili, sağlık, para, ailesel vb. sorunları vardır. Zeki insanlar bu sorunlardan kaçmak yerine onları en iyi şekilde çözüme kavuşturmak için yollar ararlar. Korkularıyla yüzleşmeye cesaretleri vardır ve her sorunu daha iyi olmak için bir fırsat olarak görürler.

man-1246277_640

4.Diğer İnsanların Onlar Hakkında Ne Düşündüklerini Umursamazlar

Dünya kötümser, şüpheci ve kinci insanlarla doludur. Fakat zeki insanlar onları defeder. Zeki insanlar çevrelerini ilgi ve değerlerini paylaşabilecekleri akıllı insanlarla doldururlar.

gossip

5.Zamanlarını Boşa Harcamazlar

Zeki insanlar zamanlarını boşa harcamazlar. Daha iyi ve hızlı çalışabilmek için üretken alışkanlıklar geliştirirler. Aynı zamanda sürekli çalışılmayacağını ve beynin de dinlenmeye ihtiyacı olduğunu bilirler.

 

the-strategy

6.Acele Sonuçlar Beklemezler

Zeki insanlar iyi şeylerin sabretmeyi bilen insanlara nasip olacağını bilirler. Çoğu insan istediği şeyin istediği dakika olmasını isterler. Ancak zeki insanlar her şeyin bir zamanı olduğuna inanır.

man

7.Kontrol Edemeyecekleri Şeylerin Üstüne Düşmezler

Her gün hepimiz trafik, kaba insanlar vb. gibi kontrol altına alamayacağımız şeylerle karşılaşırız. Zeki insanlar bu gibi konularda sakin kalmayı tercih ederler ve kendilerinden başka hiçbir kimseye zarar vermeyeceğini bilirler.

refresh

8.Cesaretlerini Kıran İnsanlarla Boşa Vakit Kaybetmezler

Zeki insanlar çevrelerini de tıpkı kendileri gibi zeki insanlardan oluştururlar. Negatif düşünce sahibi insanlarla olabildiğince az görüşmeye çalışırlar.

alone-in-a-crowd

9.Kibirli Değillerdir

Muhtemelen hiçbir zeki insandan ‘ben zekiyim’ cümlesini duymazsınız. Çünkü bu konuda genelde utangaçtırlar ve bunu hiçbir yerde söyleme ihtiyacı duymazlar.

man

10.Teşekkür Etmeyi Unutmazlar

Minnettarlığınızı gösterin. Bu en önemli şeylerden biridir. Zeki insanlar dünyanın kendilerinin etrafında dönmediğini bilirler. Kibarlığın gücüne inanırlar ve kibar bir jestin günün birinde onlara tekrar döneceğini bilirler.

clasped-hands

 

Kaynak

Yorumlar