Zeki Ve Etkileyici Olmalarına Rağmen Sessiz Olan İnsanların 10 Belirgin Özelliği

kate-winslet-sigara

Genelde sessiz insanların ‘sosyal anksiyete’ye sahip olduğu düşünülür. Fakat böyle bir şey söz konusu değildir. Elbette sosyal anksiyeteye sahip ve sessiz olan insanlar da vardır. Sadece bu durum her insan için geçerli olmayabilir. Sessiz insanlar sosyal iletişimlerde, dışa dönük insanlar kadar rahat davranamayabilirler. Ancak bu çoğu kez onların, sürekli aktif halde olan beyinlerinin onlara bir oyunudur.

1. Sessiz insanlar iyi birer dinleyicidirler.

iletisim

Sessiz insanlar konuşmadan önce dinlerler. Bir kenardan bulundukları ortamın analizini yaparlar ve kendilerine notlar alırlar ve kendilerini buna göre hazırlarlar. Bu hazırlık konuşmaya daha özgüvenli başlamalarını ve anlatmak istediklerini daha rahat ifade etmelerini sağlar.

2. Kendilerine güvenirler.

icedonuk

Sessizler bağımsız yaşamayı severler. Kendi ihtiyaçlarını karşılamak için veya yalnız olmamak için bir başkasına bağımlı olmanın anlamsız olduğunu düşünürler. Bu özgürlük onlara güçlü kılar. Çünkü hayatta karşılarına ne çıkarsa çıksın başa çıkmayı bilirler.

3. Daha iyi odaklanırlar.

odaklanmak

Sessiz insanlar yaptıkları bir işe daha rahat odaklanırlar. Dışa dönük insanlardan farklı olarak çevreyle ilişkileri daha az olduğu için istedikleri şeylere odaklanmaları daha kolaydır.

4. Aslında mutlu olmaları daha kolaydır.

sahil

Sessiz insanlar genellikle kendileriyle baş başa kalmayı tercih ettikleri için mutluluğu dış dünyada aramazlar. Kendi içlerinde bu mutluluğu yaratmaya çalışırlar. Kendi hayatlarıyla meşgul olurlar. Dışarıdan beklentileri yoktur. Bu yüzden dış dünyadan gelen ufak mutluluklar bile onları iyi hissettirmeye yeter.

5. iyi birer gözlemcidirler.

gozlemlemek

Bu insanlar çevrelerindeki değişiklikleri çabucak fark ederler. Yeni kesilmiş bir saçı muhtemelen en çabuk fark eden onlardır. Bununs sebebi dış dünyadaki olayları kendi iç dünyalarında kolayca yorumlayabilmeleridir. Bu durum çevrelerinden sürekli övgü almalarını sağlayabilir. Çünkü herkes fark edilmeyi sever.

6. Çalışmayı severler.

icedonuk-insan

Sessiz insanlar bilginin gücüne inanırlar. İlgilendikleri alanlar hakkında araştırmalar yapmayı ve öğrenebilecekleri her şeyi öğrenmeye çalışmayı severler. Sessiz olmalarının en büyük avantajlarından biri budur. Kendi dünyalarında daha çok vakit geçirdikleri için kendilerini geliştirmeye önem verirler.

7. Güvenilirlerdir.

guvenilir

Herkesin bildiği üzere sessiz insanlar iyi sır tutarlar. Çünkü birine güvenmenin ne kadar  zor olduğunu en iyi onlar bilirler. Bu özellikleri onların güvenilir bir dost olarak anılmalarını sağlar. Çoğu arkadaş çevresinde saygı duyulan kişiler bu gruptan çıkar.

8. Hedef odaklıdırlar.

adam

Bu kişiler disiplinli ve azimli olmaya eğilimlidirler. Dış kaynaklar tarafından onaylanmayı beklemezler. Enerjilerini amaçları uğruna tüketmeye çalışırlar. Aslında bu insanlar sessiz oldukları için zamanla kendilerinin dostu olurlar. Bu sayede sürekli kendi hayatları için çabalarlar ve kendilerini çok iyi tanırlar. Amaçları, yapmak istedikleri çok önemlidir ve bunlar uğruna her şeyi yaparlar. Bu hırsları onları başarılı bireyler olarak topluma kazandırır.

9. Duygularını kontrol etmeyi iyi bilirler.

dag

Bu kişiler duygularını nasıl yöneteceklerinin farkındadırlar. İçlerinde bulundukları durumu tamamen anlamaya ve duygularını yerine göre yansıtmaya çalışırlar. Bu özellikleri onları zor durumlardan kurtarıcı etkiye sahiptir. Çünkü duygularımız bazen bizi ele geçirebiliyor ve ifade ettiğimiz şekle, yerine, zamanına dikkat etmediğimizde başımızı belaya sokabiliyor. Duygulara hakim olmak ancak, sağlam bir zeka ve düzgün bir karakterin birleşimiyle mümkün olmakta.

10. Merak uyandırırlar.

merak

Bu insanlar sosyal ortamlarda çok fazla konuşmadıkları için çevrelerindeki insanlar tarafından merak edilirler. Bu insanlar konuştukları zaman anlamlı şeyler söyleyecekleri anları kollarlar. Boş konuşmaktan kaçındıkları için böyle bir tutum sergilerler. Bu sayede konuştukları şeyler ilgi çekicidir ve diğer insanlara nispeten daha çok ciddiye alınırlar.

Ekleyen cannov

cannov

Kendime Düşünceler.

Yorumlar